Cok Korktum Kizlar Yardim Edin

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve EU1 tarafından 13 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

13 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Kizlar ya benim bir korkum var.Biliyorsunuz bir kizim var ve 1 ay 3 gunluk masallah hersey yolunda ve guzel gidiyo.Yalniz emerken bazen gogsum cok dolu oluyo tas gibi emmeye basliyo ve haliyle bir cekmede agzina bir suru sut geliyo ve heyecanla cektigi icin dozajini ayarliyamiyo ve nefes borusuna kaciyo sonra tabi nefes alamiyo cirpiniyo.Ilk baslarda cok korkuyordum ama simdi tecrube ettim hemen yuzustu ceviriyorum sirtina hafifce vuruyorum ve midesinden yukari dogru bastiriyorum.Hemen duzeliyo.Ama dun ve bugun daha bir agir oldu nefesini toplamasi uzun surdu ve ben panik yaptim anneme babama verdim hemen cocugu cunku ben ne yaptiysam olmadi ve cok korktum yavrum oluyo sandim.senağlama

Annem birseyler yapti olmadi sonra babama verdi babamda yapti birseyler sonra yan yatirdi baktik geldi kendine ama kuzum kipkirmizi oldu.Yani rahat kuzum 10 saniya nefessiz kalmistir.Simdi annem babam yanimda diye korkmuyorum ama onlar gidince tekrar boyle birsey olursa ne yaparim ben ya beceremezsem ya kuzuma birsey olursa Allah korusun dusunmesi bile beni olduruyo.Sizin basiniza geldimi geldiyse bunun en basit yolu nedir cunku doktorun dedigi ve gosterdigi sekilde yaptim duzelmedi kuzum bayagi sut gitti heralde borusuna.Simdi dunden beri kabustayim korkuyorum yardim edin tecrubelerinize ihtiyacim var kizlar..:enbuyukkk:

2. 13 Mayıs 2008
  3. sevgiyle

sevgiyle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim oğlumada aynısı oluyo korkma bebekler belli bir süre boğulmazlar sadece nefes borusuna giden sütü dışarı atmaya çalışıyor tabi bu arada nefessiz kalıyormuş gibi oluyorlar hemen yan yada yüzüstü çevir bunu doktorum söyledi

4. 13 Mayıs 2008
  5. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım benımkıde oluyor hemen yan cevıyorum oda yutmaya calısıyor..

once sutunu sen bıraz cıkar sonra ver...

6. 13 Mayıs 2008
  7. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    1 aylık civarı çok oluyodu bize de çünkü bebek güçlü çekmeye başlıyo ama nefesini ayarlayamıyor sonraları azalıyor merak etme bi de gazı ya da kakası varken emzirirken daha çok oluyor çünkü bir yandan da ıkınıyor ben panik yapmıyorum hemen bebeği dikiyorum ve göğsüme bastırıp sırtına vuruyorum bi de uyarmak için alnını ovuyorum hemen toparlanıyor

8. 13 Mayıs 2008
  9. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    bende de ole olmustu oglumda canim korkma yan yatir kotu dusunme hemen
    sen bir annesin anneler bebekleri icin herseyi yapar elinden gelen herseyi
    sende yaparsin hic korkma canim benim

10. 13 Mayıs 2008
  11. YASON

YASON iki prenses annesiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bendede oluyor bazen ama senin sütün çoksa emzirmeden önce sağ ki göğüsündeki yoğunluk bebeğini etkilemesin süt sağınca belki bu kadar hızlı akıp bebeği zorlamaz diye düşünüyorum..

12. 13 Mayıs 2008
  13. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Kuzucuğu tutuş şeklindende kaynaklanıyor olabilir bu durum. Başını daha dik tutyerimseniben

14. 13 Mayıs 2008
  15. bxixgsxixze

bxixgsxixze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
  16. 13 Mayıs 2008
  17. EU1

EU1 Guest

Cok sagolun kizlar arada oluyordu ama dun bayagi surdu duzelmedi ondan sonra korktum ve dusunce aldi beni bir daha olursa ve tek olursam ne yapicam diye.Ama yazilarinizdan sonra cesaret geldi demek kolay kolay bogulmaz cocuklar.Bende azcik nefessiz kalsa bogulucak saniyordum.

kuzum sagol basini dik tutmayi uutuyordum ona dikkat edeyim.birde heralde sut cok olunca dolandiramiyo o yuzden bogazina kaciyo.artik azcik sagip oyle vericem yoksa cok geliyo yavruima

18. 13 Mayıs 2008
  19. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ahh canımmmm ben senın yasadıgının daha kotusunu yasadımmm mahvoldum oglum kucagımdaydı karnını doyuruyordum bırden tıkandı sırtını sıvazladım baktım yok yuzu kızardı napcamı sasırdım annem ve esım vardı yanımda esım karnına bastırdı oglumuzun ama olmadı sonra annem aldı ayy couk gıdıyo dıye bı bagırdı bende oglum oluyooo dıye aglamaya basladım oglum kendını tamemen saldı benı gorsen yerlerdeyım hıckıra hıckıra aglıyorum oğlum öldü diye bas bas bagırıyorum evın ıcınde ve annem oglanı ters cevırdı ayaklarından salladı suratını gorsen mos mor oldu yavrumun sonra kendıne geldı ama cocugun hıc sesı cıkmıyo elı yuzu buz gıbı oldu yemek te yemıyo bız hemen dr goturdum kntrol sonucunda ıyıydı allaha sukur
    bu psıkolojı bende 2 ay surdu yanımda bırı olmadan emzıremıyordum ama alıstım artık yavas yavas ole bısey oldugunda bebegı kucagına oturtur gıbı yap ve yuzune nefesını uflee hızlı bı sekılde baktın olmuyo bu seferde sırtını sıvazla ama yatırmadn dık bı sekılde yada kucagında hızlı bı sekılde salla en son carede ayaklarından ters cevır salla bunları yapabılırsın benım oglum 3,5 aylık ve hala tıkanıyor careyı yuzune uflemekte buldum
    panık yapma canım korkmada soguk kanlı ol hıc bısıycık olma annesı

Son düzenleme: 13 Mayıs 2008