çok korkuyorum

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve tugba_guzel tarafından 26 Aralık 2007 başlatılmıştır.

26 Aralık 2007
    Konu Sahibi : tugba_guzel
  1. tugba_guzel

tugba_guzel Guest

Merhabalar öncelikle böyle bir sistem kurup kadınların sorunlarını dinleyip onları rahatlattığınız için teşekkürler.

Ben 6 aylık evliyim yaklaşık 3 aydır korunmuyoruz ama hamile kalmadım benim sorum ve aklıma takılan önemli şey benim kilo problemim var acaba kilolu olmam hamile kalmamı engellermi bişey olurmu çok korkuyorum lütfen bana yardımcı olun kimseyle paylaşamıyorum..

2. 26 Aralık 2007
  3. herbaryum

herbaryum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bildiğim kadarıyla 1 yıl korunmayıp hamile kalamıyorsan ancak o zaman doktora kısırlık süphesiyle başvuruyorsun bence sorun yoktur panik yapma denemeye devam:smiley-cool::smiley-cool:

4. 26 Aralık 2007
  5. sirin melek

sirin melek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bu konuda benim çok bi bilgim yok...seni yanlış yönlendirmek istemem...ama olur inşallah kilo problem olmayabilir...bir arkadaşım var çok kilolu 5-6 aydan sonra hamile kaldı şimdi 1 aylık...inşallah allah sanada nasip eder canım...takma kafana fazla ,sağlıcakla kal

6. 26 Aralık 2007
  7. tugba_guzel

tugba_guzel Guest

evet haklısın ama işte kilo problemim olunca içten içe korkularım büyüyo ve bunu paylaşamamak inan daha kötüüüsenağlama

8. 26 Aralık 2007
  9. tugba_guzel

tugba_guzel Guest

inşallah amin dua edin ne olurrrrr

10. 26 Aralık 2007
  11. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    e daha dur bakalım henüz yeni evlisiniz hemen niye çocuk derdine düştünüzki, insan hayatı Ç.Ö ve Ç.S diye ikiye ayrılıyor bence. yani çocuktan önce ve sonra. Hiç acele etmeyin.

Fazla kilo hamile kalmada etkendir diye biliyorum, ama tek neden değildir. hamile kalmadığınızda çeşitli hormon tahlilleri ve rahim filmi ister doktorlar. Ayrıca eşinizinde tahlilleri gerekir. Ama bunlar için henüz çok erken, daha 3 aydır korunmuyormuşsunuz, biraz daha bekleyin derim. sevgiler

12. 26 Aralık 2007
  13. tugba_guzel

tugba_guzel Guest

başka bu konu ile ilgili bilgisi yada yaşanmışlık örneği olan varsa benimle paylaşabilirmisiniz..

14. 26 Aralık 2007
  15. Morgxuxl

Morgxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    şimdi sen kilo problemim demişsin canım ama hakikaten problem ettiğin kadar kilolu musun? birde daha 3 ay dediğin nedirki ben 3 yıldır bebek için uğraş veriyorum sabır birazcık.....

16. 26 Aralık 2007
  17. selvinazz

selvinazz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    valla canım benim kilom 48 ile 50 kilo arası hep değişiyo ve ben 9 aydır evliyim hala tık yok bende zayıflıktan diye diyodum değilmiş ama aşırı kilolu olanlarda geç oluyo diye yazıyo nedenlerinin arasında istersen bi doktora danış en azından öyleyse diyete başlarsın

18. 26 Aralık 2007
  19. nazlxixxixxix

nazlxixxixxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kilonunda etkisi var diyorlar ama o kadar onemli oldugunu sanmıyorum ayrıca arkadaslarında dedigi gibi ne bu acele daha 3 aydır korunmuyormussun merak etme insallah olur isteyen herkese evlat nasip etsin allahım (aminnnnnnn)