Çok kötüyüm:((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve EU1 tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

6 Nisan 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar merhaba,düşünmekten anlamaya çalışmaktan artık çok yoruldum tükendim ,evliyim ve eşimin ailesiyle ilgili sürekli pro-blemler bişeyler oluyo,biz evlenirken eşimin ailesi ile tartışma oldu bayağı ciddi evlendikten sonra düzeldi ama herkes temkinli anladığım kadarıyla ,eşimle zaten çok iyi anlaşırken birden dibe vurduk aylar sonra toparlanabildik,hele son 4 aydır falan çok iyyidik ama eşim birden değişmeye başladı ve sen ailemi sevmiyosun istemiyosun beğenmiyosun hep ima yapıyosun onlara demeye başladı,o yetmedi kendi aramızda bi didişmeye bile acayip tepkiler vermeye başladı o tepki verince bende veriyorum tabki bu sefer abartıyosun büyütüyosun diye beni suçlamalar suratlar sonrada artık mutsuzum düşünüyorum niye böyle surat çekiyorum ben demeye başladı,bende bencede niye çekiyosun boşanalaım dedim hafta içi gidelim başvuruları yapalım ozaman dedim ,bunu sen istiyosun sen git yap diyo iyi tamam diyorum,işte sen böylesin düzeltmeye hiç niyetin yok diyo ama inanın kendi daha da zora koşuyo herşeyi,bilmiyorum çok moralim bozuk, ailesi mi doldurdu ,ne oldu birden hiçbişey anlamıyorum çıldırcam ve bu arada ben gerçekten bi dahha başım ağrımasın diye özellikle dikkat ediyorum laf sokmamaya .ben bunlara bile dikkat ederken onun böyle yapması artık içim çürüdü ya :1no2:

2. 6 Nisan 2009
  3. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ılk önce eşinin ailesini unut canım. Yani takmamaya çalış. Çünkü değişmeyecekler.....
    Erkekler de evlenince daha bir ana kuzusu oluyorlar nedense...
    ıkincisi asla her kavgada ayrılığı dile getirme. Ayrılık en son çare olmalı. Eşinide kendini de yıpratma. Bak sen olgun davranmaya, kavgaları büyütmek yerine yapıcı olmaya çalış . Ben inanıyorum eşin de düzelecek. Sabırlı ol. Biz de evliliğimizin ilk yıllarında ailesi için çok tartıştık. Ama olan sadece bize oldu. Ailesinin haberi bile olmadı. Kaynanam yine aynı, kayınpederim yine aynı.. Sen kocişine bak cnm.

4. 6 Nisan 2009
  5. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.671
    Ödül Puanları:
    163
    Eşiniz ailesinin dolduruşuna gelebilecek yapıdaysa zaten huzurunuz olmaz ki, çünkü eşiniz ailesinin veya arkadaşlarının dolduruşuna gelebiliyorsa durumunuz zordur.
    Bence eşinizle konuşun bakalım, nerden böyle bir kanıya varmış, belki de gerçekten siz eşinizin dediği gibi tavırlar sergiliyorsunuzdur. Karşılıklı konuşursanız herşeyi açık açık ortaya dökebilirsiniz.

6. 6 Nisan 2009
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    En güzeli uzak durmak.Çoğu insan kayınvalidesi ile sorun yaşıyor.Kayınvalideler oğullarını gelinle paylaşamıyor.Yeni kurulan evi, sadece oğlunun evi olarak görüp,gelinle içten içe bir yarışa girebiliyorlar.Bu tür sorun yaşayanlar en güzeli görüşmesin kayınvalideleri ile.Oğulları gidip görüşsün.Hem o zaman laf dalaşına da girmezsiniz.Ohh ine güzel başınız da ağrımaz.
    Gelinlerine eziyet eden kayınvalideleri kim görmek ister ki?Siz de araya mesafe koyun ,kurtulun.
    Tabi bazı kayınvalideler de vardır,mesafeden anlamaz,vantuz gibi yapışırlar.:roflol: Onlara da ''yıldırma politikası '' uygulanmalı. :jeyyar:

8. 6 Nisan 2009
  9. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    evlilikler neden aileler yüzünden çatlar ve yıkılmaya kadar gider bilmiyorum...
    neden başkalarına bu fırsatı veriyoruz ve başkaları yüzünden
    evimizde huzursuzluk yaşıyoruz...??
    arkadaşım mutlu giden evliliğiniz varken,neden eşinizin ailesi yüzünden
    olaylar bu raddeye kadar geldi..
    eşinizle birebir sorununuz yoksa,lütfen konuşarak halletmeye çalışın..
    neden boşanalım kelimesi bukadar çabuk çıkıyor ağızdan...
    hani mücadele,hani emek...
    hemen boşanalım demek,pes etmek bana göre..
    bence eşinizle sakince konuşun ve evliliğinizi kurtarmaya
    çalışın...
    sevgiler...

10. 6 Nisan 2009
  11. derman

derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

Beğenildi:
    1.558
    Ödül Puanları:
    163
    Bence bırbırınızı sevıyorsunuz sadece aranızda atıŞma var bugÜn akŞam gÜzel gÜzel konuŞun yuva hemen yıkılmaz kı ne olursa olsun aılenızı sokmayın ılıŞkınıze onu ne kadar sevdıĞını anlat canım Çok ÜzÜldÜm umarım dÜzelır aranız

12. 6 Nisan 2009
  13. angelsky

angelsky Ümmü Eymen olcam inş. Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    bence ailesini seviyormuş
    gibi yapınn
    geçmişi unutmuş gibi davranın
    politik olun yanee
    bu şekildi yürümüyor çünkü başlarda
    senin ailen benim ailem polemiğini bizde
    yaşadıkk
    eşini seviyorsan kafanda büyütme olayları
    düşünmeee
    aksi halde senin elinde olmadan
    tepkilerinde ortaya çıkar cnmm
    eşinde bu konuda hassas sa
    problemmm olur

14. 6 Nisan 2009
  15. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    of bıkıldı şu kaynanalardanda artık ya
    insan evlilikten soğuyo valla..:kızgın:

16. 6 Nisan 2009
  17. EU1

EU1 Guest

dün gece konuştuk,bana bunları ozaman söyledi zaten,ve diyorum ki ne oldu şimdi sorunmu var ki böyle düşünüyosun,hayır sorun yok ilişkinin iyi ile çok iyi arası diyo, eee o zaman dedim sen laf sokuyosun kötüye gidecek diye tedirgin olmaktan bıktım diyo ve sen laf sokuyosun sürekli diyo ruh hastası gibi ya tanıyamıyorum yani

18. 6 Nisan 2009
  19. AdaEge

AdaEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım öncelikle Allah yardımcın olsun zor bir durum. bu tip sorunlar her evlilikte bir dönem de olsa oluyor sanırım. yaşamayan yok gibi, yani sen ne bir ilksin ne de son.

sanırım eşin ailesinden birilerinin dolduruşuna geliyor. kayınvaliden ya da varsa görümcen tarafından yapılıyor olabilir bu dolduruşlar. benim sana önerim, eşini al karşına beni seviyor musun de. ben seni seviyorum ve artık bu sıkıntılarla aramızın soğumasından çok yoruldum de. ailenle daha önceden sorunlar yaşamış olabiliriz ama ben onlara saygıda kusur etmiyorum, sen de bu konuları tekrar tekrar açarak, bana soğuk davranarak sevgimize yazık ediyorsun gibi şeyler şöyle. el ele verirsek, birbirimizden vazgeçmezsek, bu hayatta bizden mutlusu olmaz gibi güzel laflar et. geçmişi geçmişte bırakalım, mutluluğumuzu, birlikteliğimizi yaşayalım diye ekle.

ama kesinlikle sen dolduruşa geliyorsun biliyorum tarzı sinirli konuşmalar yapma, aksine çok ılımlı, sevecen ve yumuşak ol. hatta bu konuşmayı yemekten sonra ona bir kahve yapıp dizinin dibinde oturarak yap. erkek eğer seviyorsa, eşinin bu uysal ve sevgi dolu haline kayıtsız kalamaz. senin yapacağın kısaca sevgini belli edecek bir tavır takınmak ve onun bu sürekli suçlayıcı tavrının soğukluk yaratmaktan başka bir işe yaramayacağını anlatmak.

umarım herşey biran önce yoluna girerer canım...