çok merak ediyorum (düşük riski)

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve plava tarafından 6 Ekim 2009 başlatılmıştır.

6 Ekim 2009
    Konu Sahibi : plava
  1. plava

plava Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    4 haftalık gebeliğim var ve kahverengi pembesi akıntı gelmeye başladı. dr a gittik düşük tehlikesi var dedi ve progestan ilaç verdi bir haftadır da yatıyorum. sürekli yatmam gerektini söledi. yarın kontrolüm var.
    acaba arkadaşlar benzer durumda olan varmı aranızda? nasıl sonuçlandı durumunuz?

içimi biraz rahatlatmak istiyorum kendimi kötü hissediyorum...

cevap yazarsanız sevinirim...

2. 6 Ekim 2009
  3. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    hayırlı olsun bebeişin ve de geçmiş olsun.ben yaşamadım çok şükür ama 2 arkadaşım yaşadı.biri 3 ay boyunca yattı ilaçlar iğneler falan.şimdi maşallah 6 aylık kızı var.diğeri de 2-3 hafta yattı onun da gayet sağlıklı bi oğlu var.yani diyeceğim o ki doktorunu dinlersen,bol bol dinlenip moralini de yüksek tutarsan allahın izniyle atlatırsın bu dönemi.düşük riski ilk 3 ay çok yüksek.yani çoğu kadın yaşıyo bunu.hepsi de bebeğini düşürmüyo sonuçta.senin moralin iyi olsun ki bebişin de iyi olsun.

4. 6 Ekim 2009
  5. mhtp

mhtp tutun bana annemm Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım geçmiş olsun....stres yapma ve sadece tuvalete kalk...bazı hamilelerde oluyor böyle ama düşük olacak diye bişey yok...sen dua et dinlen ...
    bende 5 haftalık hamileyim yarın dr gidicem muhtemelen bana bu yatışı doğuma kadar verecek...

6. 6 Ekim 2009
  7. irena_

irena_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben tam 4 ay yattım.Ve benim şakır şakır kanamam oldu.Şimdi 37 haftalık hamileyim.Allah bebeğime yaşama şansı verdi.Eğer sürekli yatarsan ve ilaçlarını düzenli kullanırsan Allah'ın izniyle bişey olmaz.Birde bebeğinin yaşayacağına ve herşeyin yoluna gireceğine inan pozitif düşünce herşeyi çok değiştiriyor.

8. 6 Ekim 2009
  9. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım bebegın saglıkla gelsın oncelıkle... bende 6.haftamda kanama gecırdım ıgne ve jel kullandım 3 ay dolana kadar. su an cok sukur 20 haftanın ıcındeyız... bol bol su ıc ve ıstırahat et,ıcını ferah tut arkadasım hayırlısıyla sende atlatırsın...

10. 6 Ekim 2009
  11. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    tanıdığım bi bayanda aynı durumdaydı,hamilelğnin başından sonuna kadar kahve_pembe akıntısı oldu.
    doktor yat dedi yatmadıda,ağırda kaldırdı,ne düşük oldu nede erken doğum.
    zamanı gelince sezeryanla doğurdu.
    sende böle yap demiyorum sakın,doktorunu dinle yat dinlen.
    dünyaya geleceği varsa gelir,bol bol dua et.
    Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

12. 7 Ekim 2009
  13. periwinkle

periwinkle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle geçmiş olsun benimde hamilelliğimin 6. haftasında kanamam olmuştu dr progestan verdi 10 gün kadar sürdü kanamam dr dinlen kendini çok yorma ama düşecekse 24 saat yatsanda düşer demişti bende bu yüzden sürekli yatmadım sadece ev işi falan yapmadım sonrada kendiliğinden durdu kanamam allah bebeğimizi bize bağışladı Allah kucağımızada almayı nasip eder inşallah:nazar:

14. 7 Ekim 2009
  15. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bende aynı sıkıntıyı yaşadım hamileyken banada yatacaksın dedi doktor hiç yatmadım valla sürekli hareket halindeydim gezdim tozdum günde böle 2-3 saat bile yürüdüğümü hatırlıyorum ama hiç bişey olmadığı allahın izniyle sağlıklı bi doğum yaptım.darısı senin ve diğer tüm anne adaylarının başına.korkma ne kadar stres yaparsan o kadar risk artar bence.kendini rahat bırak ama benim yaptığımıda yap demiyorum dinlen sen herkesin bünyesi bir olmaz belki ama ben bişey olacağını düşünmüyorum allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

16. 8 Ekim 2009
  17. rayiha_06

rayiha_06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde 5. haftada başlayıp yaklaşık 17 gün kanamam oldu. bana da dr. sana söylenenleri söyledi. bol su iç, sadece yat ve cinsel ilşkiden uzak dur tabi.yaklaşık 1,5 ay sadece yattım.Allah'a binlerce şükür sonra geçti. inşallah seninde bebeğine bir şey olmaz. benim bebeğim şimdi 29 haftalık. dikkat et kendine moralini yüksek tut. Allah yardımcın olsun

18. 8 Ekim 2009
  19. yeldacinar35

yeldacinar35 küçük adamım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle çok geçmiş olsun benimde 10.haftamda oldu.ıLk gebeliğim düşükle sonuçlandığı için zaten progestron içiyodum ilacı günde 3 kere içtim ve sürekli yattım sadece tuvalet için kalktım çok şükür atlattım şuan 18 haftalığım birde bol bol su iç atlatırsın