Çok mu abartıyorum acaba...

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve depresyonnn tarafından 31 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : depresyonnn
  1. depresyonnn

depresyonnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba kızlar, yine bir sorunumla karşınızdayım, dün sözlümle baya tartıştık :KK43:(
    Sorun ise şu, askerliği bitecek yakında ve henüz bir iş bulamamış olması. Aslında mesleğide var ama çok sıkıntı yapıyor. Yani öyleki hayata kendini kapamış durumda.
    Daha doğrusu bana :KK43:( Önceki gibi msjlar atmıyor, önceden günde 2-3 kere aradı şimdi ise, sadece 1 kere oda ben arıyorum, meşgule atıp kendi arıyor...Ben kızıncada sıkıntılıyım yada yoğundum falan diyor. Oysaki isteyince arayabiliyor. Bir ara umursamayım ve destek olayım dedim ama olacak gibi değil, konuşması bile değişti. Dün akşamda açmaz umuduyla aradım ama açtı ve bende yine kızdım, çünkü dün pazardı ve evdeydi aramak istese arayabilirdi. Dün akşam beni anlamıyorsun diye bi dolu laf etti, bu davranışlarım ilişkiyi yıpratıyormuş, oysaki benim istediğim ben nasıl canımın sıkkın olduğu anda bile onu arıyorsam, yani bekleyeceğini düşünüyorsam, oda aynı şeyi düşünmeli. Sonuçta 1-2 günlük bir mevzu değil 2 haftadır devam ediyor bu davranışları. Bende iyice sıkıldım, en azından yoğunsan bile haberim olsun merak etmiyeyim diyorum ama hiç, sanki başkasına söylüyorum. Bende biraz sabırsız bi karakterim herşey anında olsun istiyorum, ama saolsun bana sabretmeyi öğretiyor. Bu hali beni iyice bunaltıyor, yakında nişanım var şaşırdım kaldım. Ne yapacağımı bilemiyorum, ileride daha büyük bir sorunla karşılaşınca kendi kabuğunamı çekilecek. Bunları söyleyince suçlu ve anlayışsız oluyorum, ne yapmalıyım sizce?

2. 31 Mayıs 2010
  3. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.678
    Ödül Puanları:
    463
    askerliği yakında bitcek ama henüz iş bulamadı demişsin ama zaten askerlik bitmeden nasıl arasın bulsun ki
    sanırım erkekler maddi sorunlarda hayatındaki kadından uzaklaşıp daha çok arkadaşlarıyla paylaşma yada hiç paylaşmama yoluna gidiyor
    yada nişanlılık evlilik düşüncesi onu korkutmuş olabilir o yüzden böyle davranıyodur
    iş yüzünden olması bana pek mantıklı gelmedi, hadi askerden gelmiş olur aylarca iş arar bulamaz bunalıma girer anlarım, normal. ama seninki askerden gelmemiş daha iş bakmamış bile
    sanki bunun altında başka bişey olabilir mi
    sen tammen kes ilgiyi 2 hafta hiç arama o ararsa normal konuş, et, bakalım davranışarı değişcek mi, rahat bırak onu yani, sorup sorgulayıp durma 2 hafta bakalım

4. 31 Mayıs 2010
  5. depresyonnn

depresyonnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ama yakında nişan var :KK43:(
    Sürekli soruyorum tereddütün varsa şimdiden söyle diye ama yok diyo.
    Herkes hazırlığını tamamladı ama bizim aramızda sorunlar var :KK43:(

6. 31 Mayıs 2010
  7. Biscuit

Biscuit Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok sıkboğaz etmeyin adamı bence.bunaltırsınız böyle.

8. 31 Mayıs 2010
  9. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Askerden gelmeden nasıl iş başvurularında bulunabilir ki...

Herşeyin bir yolu yordamı var.Aceleye getirmeyin.Acele işe şeytan karışır.

Bırakın herşey zamanında olsun.

10. 31 Mayıs 2010
  11. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    bi arkadasım hayat askerlikten sonra baslıyor demişti
    şimdi çok sıkıntılı iş durumu fln düşünüodur ama nişan için acele etmiyormusunuz herkes hazırlık yapıo demişsin iş olmadan para olmadan hazırlık yapamazsınız zaten sıkma bence yapma diosa yapma gelecegi düşünüodur şimdi

12. 31 Mayıs 2010
  13. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    hele bi askrerden donsun...
    o zaman is bulamazsa tartisin...
    simdi daha erken...

14. 31 Mayıs 2010
  15. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    üstüne düşme

yakın tarihte nişanınız olabilir. işinin olmadığını herkes biliyordu heralde.bu durum ne gibi bir sorun çıkarıyor anlam veremedim.

bırakın askerlik yükünden kurtulsun sonra üzerinde baskı kurun

şimdi askerliği mi düşünecek,işsizliği mi düşünecek yoksa sizin nazınızı kaprisinizi mi çekecek:1ninca:

16. 31 Mayıs 2010
  17. teolog

teolog Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım askerliği bitecek asker psikolojisi bambaşka eşim sıkıntıdan 70 den 55e düşmüştü(şimdi göbek bile bıraktı oa yrı)
    ikincisi iş konusu tamam mesleği var ama bakalım sözlünün ihtiyaçlarına cevap verecek mi çalışma koşulları nasıl olacak
    ki evlenmeyi de düşünüyor sözlünden şimdilik ilgi bekleme öyle davranması normal erkeklerde iş sıkıntısı bizden daha yoğun oluyor canım
    ama işleri yoluna girdiğinde inan senin istediğin ilgiyi gösterecektir:)

18. 31 Mayıs 2010
  19. piTis

piTis Emeğe Saygı + Rep ;))) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Bazı insanlar sorunlarını başkalarıyla paylaşmadan halletmeye çalışırlar, anladığım kadarıyla senin erkek arkadaşın da öyla birisi. Sen, ben bir derdim oluğunda onunla paylaşıyorum demişsin ama herkes senin gibi olamaz ki. Belli ki biraz da sıkıntıda, o yüzden fazla bunaltma bence, mesela o aramadığı sürece sen de arama. Eskiden günde iki üç kez arar sorardı demişsin, hangi ilişki ilk günkü gibi devam ediyor ki. Zamanla ilginin azalması normal, evlenen insanlara bir bakın eşleri günde iki üç kez aramaz, ama bunu hemen kötü anlamlara yormamak ve her zaman da ilk günkü ilgiyi beklememek gerekir yoksa üzülen hep sen olursun. Bir de onunla ne kadar süredir birliktesin bilmiyorum ama karakter olarak mutlaka az çok tanımış olman kerekir. Ama onun karak terini de asla değiştiremeyeceğini biliyordursun...