Çok mu maddiyatçıyım? Nedir benim derdim?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve earwen tarafından 1 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1 Nisan 2009
    Konu Sahibi : earwen
  1. earwen

earwen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar yaklasık 1 sene once evlendım, evlenmeden once esımın ekonomık durumunun gayet ıyı oldugunu zannedıyordum,eskıden oyleymıs belkı ama bız evlenmeye yakın ıslerı bayagı bır bozulmus. ama bunu bana farkettırmedı hıc,ben farkeder gıbı olsam da gecıcı bı problem bır odememız var gelmedı vs dıye hep gecıstırdı. (ben babamın hataları yuzunden yıllarca maddı olarak cok sıkıntı ıcerısınde buyudum ve anacıgım benı o zor sartlarda okutup bır yere getırdı. en buyuk korkum yıne aynı maddı sorunlara maruz kalmak ve annemın yasadıklarını yasamaktır.cunku buna rağmen annemın hıc kadri kıymetı bılınmedı.) eger bılseydım dugunu ertelerdım yada en azından daha mutevazı esyalar alırdım,daha uygun kırası olan bır evde otururdum ne bıleyım...
    bız evlendık evlenelı butun evın yuku benım sırtımda arkadaslar maddı olarak yanı. faturalar,kıra,yeme ıcme hatta gezme..aklınıza gelebılecek hersey. ve her harcama gayet luks. ev luks bı semtte kıra yuksek,gıyım kusam gezme tozma..(ben karsılayamıyorum artık...bunu alacak paramız yok desem de yıne basımam kakıyorsun fazla geldım sana deılmı oluyor) esımın ıslerı bozuk oldugundan dolayı hıcbır katkısı yok, aılem de farkettı ve cok uzuluyorlar, ozellıkle annem. baska ıs bak dıyorum(bu arada kendı ısyerlerı) ben yapamam ben calısamam krız var pıyasada ıs yok vs.. hep aynı bahane. halbukı o da unıversıte mezunu calısabılır. ben oyle her ısı yapamam dıyor. nereye kadar gıdecek bu boyle dıyorum bılmıyorum dıyor ama tabıkı bagırarak,sakinliğini koruyamıyor.
    dısardan bakınca oyle mutlu gorunen bır cıftız kı gel bır de ıcını bana sor.
    zaman zaman sevgımde azalma oldugunu hıssedıyorum, o zaman da cok mu maddıyatcıyım ben dıye kendımı sorguluyorum. hayat musterektır dıyorum ıdare edeceksın dıyorum sevgı emek ıster dıyorum yuvayı dısı kus yapar bıraz daha sabret dıyorum...dıyorum da dıyorum...sureklı kendımle hesaplasma halındeyım.
    daha uzun sure bu ıssızlık boyle gıdecek gıbıme gelıyor, cunku ben her ıhtıyacını karsıladıgım ıcın onun hıcbır sıkayetı yok. yada gururundan bana yansıtmıyor.
    bosanma desem sırf bu nedenden dolayı bosanma olurmu olmaz...
    ne bıleyım arkadaslar paylasmak ıstedım goruslerınızı almak ıstedım.
    belkı benım goremedıgım bır noktayı gosterırsınız bana.
    konus demeyın esımle konusmayı cok denedım artık mevzu acıldıgı zaman bagırmaya baslıyor ben suclu oluyorum.:çok üzgünüm:

2. 1 Nisan 2009
  3. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Evlenmeden önce eline net ne kadar geçiyor diye sormamış mıydın?

4. 1 Nisan 2009
  5. earwen

earwen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ekonomık olarak bır sıkıntısı yoktu kı bunu gıyımınden kusamından bındıgı arabasından herseyınden anlarsın zaten. sormustum ve bu ıkımızı de gecındırecek bır rakamdı zaten ama gel gor kı krız vs derken su an dıbe vurmus durumda hersey. onun ıcın de zor bılıyorum bunu kaldırabılmek en ufak bır tartısmanın bıle enınde sonunda gıttıgı nokta iş sorunu oluyor.

6. 1 Nisan 2009
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.414
    Ödül Puanları:
    363
    Oturup güzelce gelir-gider hesabı yapmalısınız..
    Özellikle borcunuz varsa ki eviniz kiramış,gezme işini minimuma indirin bence..:nazar:

8. 1 Nisan 2009
  9. EU2

EU2 Guest

canım daha mütevazi bi yere taşının harcamalarınıza dikkat edin yani eşinin işleri düzelene kadar..

onun içinde zordur ama senin durumunda kolay gözükmüyor...

10. 1 Nisan 2009
  11. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    kriz su an malum coğu evde var
    fakat bu krizda hala lüks semt lüks giyim kusam aranıyorsa
    burda kızmakta haklısınız
    bir sekilde idare edemediğnizi uygun bir yere tasınmanız gerektiğini konusun
    eğer evin yükü sizde ise
    bunun kararınıda pek ala verebilirsiniz
    yada iş bulacak
    ne yazıkki 3 kuruşa beş köfte yok bu devirde :nazar:

Son düzenleme: 1 Nisan 2009
  12. 1 Nisan 2009
  13. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Evet lüks tüketimi kesin bence de. Bu kriz dönemini borç yapmadan geçirmeye gayret edin. ınşallah düzelir eşinizin durumu yakında.

14. 1 Nisan 2009
  15. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    kusura bakma ama eşin seni bir güzel kandırmış:kızgın:

16. 1 Nisan 2009
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    seni okuyunca birden kardeşimin gelecekteki halini görüyorum sandım.:1shok:.
    bence maddiyatcı değilsiniz,aksine gerçekçisiniz.
    bir erkek eşide olsa nasıl tüm sorumluluğu bir kadına yıkabilirki?anlamam hiç.CADIARZU
    benim naçizane fikrim sorumluluk yükleyin biraz ona.biraz değil fazlaca hatta!

18. 1 Nisan 2009
  19. KIZILCIKLI

KIZILCIKLI Kıskandığım Denizlerdesin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benım yaa... ozmana ilk önce luksten biraz daha orta halli bi yere tasının.. eşin artık farkına varsın bazı seylerın....
    sonra harcamalarıda azalt.. ama bunu birden deil yavas yavas yap.. birden kesersen eşin noluyoss der sana...
    işsiz gucsuz nası içi rahat edipte senden yiyip içme taraftarı anlamıyorum :S
    sende suc yok canım , eşinde artık sorumluluk sahibi alma vaktı gelmıste gecıyor bile..