çok mutsuzum sizce haksız ben miyim?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve betty_boop tarafından 24 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : betty_boop
  1. betty_boop

betty_boop Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    selam kızlar,
    bende aranıza yeni katıldım.. Kızlar ben tam 46 gun sonra evlenicem ve ailemle küsüm..

Sebebine gelince;
    Nişanlımın babası bize sormadan ev almış tamamen iyi niyetle surprz olsun diye.. Ailemde kıyameti kopardı yok işte nası sana sormadan ev alırlar nası kullanılmış ev alırlar vs vs. Babam bir suru olay çıkarttı o evde oturmana izin vermiyorum ben ev kiralıcam eşyalarınıda oraya koycam hadi bakalım nerde oturcaksın diye bana rest cekti.. Bende korkumdan yalan soledim tamam o eve cıkmıcaz 0 ev kiralanıcak diye ve tabi sonradan benim yalanım ortaya cıktı bir şekilde ama bende tamamen iyi niyetle soledim kayınpederimin aldıgı evin içi tamamen yenileniyo banyosu mutfagı odaları pencereleri yerleri herseyi onlar bitince ben bu evi cok begendim burda oturcam dicektim ama olmadı..

Sonra nişanlımın ailesi konuşmak için bize geldi onların yanında da hem bana hem nişanlıma olmayacak sozler etti agır laflar saydı :KK43:

Banada o kadar cok hakaret ettiki hem annem hem babam sırf yalan solediğim için bende eger o sekilde konusmaya devam edicekseniz ben bi daha gelmicem eve ve hemen nikah yapıcaz dugunu beklemicez dedim..

Şuanda ikiside kus bana cok mutsuzum kızlar sizce ben haksız mıyım?

2. 24 Mayıs 2010
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    yangına körükle gitmişsin

evliliğine pek de sıcak bakmadkları açık. bu tavırlarının üstüne "gideceğim gelmeyeceğim" diye çocukça bir cümle sarfetmeniz hata. yalan söylemeniz en başta hatanız zaten.

sen haksızsın

4. 24 Mayıs 2010
  5. melike_ecesuu

melike_ecesuu Evli, Mutlu,Çocuklu <3 Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    198
    suanda nerdesin canım???
    sonucta kayınbaban süpriz yapmış size ev almış buna neden tepki gösteriyoki ailen ve sen neden yalan sölemek zorunda kalıyosun ve ailen nasıl böle kendi kızlarına agır hakarette bulunuyo anlamadım dogrusu....
    ailen sana destek verecegi yerde neden böle ters tepki verip senide zor durumda bıraktılar ki......
    rabbim yar ve yardımcın olsun canım ne diyim valla....

6. 24 Mayıs 2010
  7. betty_boop

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Amin canım amin.. Ole ihtiacım varki valla dualara..
    Şuan ailemin yanındayım ama devamlı laf sokma huzursuzluk.. Ya cunki kabullenmiyolar 20 yıllık binadan nası ev alırlarmışş hemde bana sormadan? Bende yalan solemek zorunda kaldım cunki ustumde cok baskı vardı o evde oturmuycaksın diye bende evin içi tamamen bitince kiraya cıkmaya gerek yok ben o evi cok begendim orda oturucam dicektim ama ortaya cıktı bir sekilde işte yalanım..

8. 24 Mayıs 2010
  9. betty_boop

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    evet basından beri ozellikle annem bu işi onaylamadı zaten..

10. 24 Mayıs 2010
  11. melike_ecesuu

melike_ecesuu Evli, Mutlu,Çocuklu <3 Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    198
    canım ailen madem istemiyo napıcan huzursuz olmamak için orayı kiraya verin ortak bi kararla nereye oturucagınıza hep beraber karar verin valla sasırdım aslında cünkü bizim ailede böle şeler olmaz herseyi erkek tarafı ilgilenir ev tuutlucaksa damatla gelin gider bakar eve ne bilim canım ailenin tepkisi cok sasırttı yaa aslında.....hani kızım yeterki sen mutlu ol diyecegi yerde sonucta evi alanda kayınbaban canım ne desem bilmiyomki vallaaafisfisfis

12. 24 Mayıs 2010
  13. betty_boop

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108

Canım yok ole olmuo yani bu seferde nişanlımın ailesi ev varken nie kiraya cıkılsın diyo haklı olarak.. Sonucta oranında herseyi değişti sıfırlandı eviniz varken neden baskasının evinde oturcakmıssınız diyolar..

14. 24 Mayıs 2010
  15. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    evleneceksin diye aileni yok sayamazsın

eğer bir gün ayrılık olursa nişanlınla yine onların yüzüne bakacaksın

tehditler savurmak yerine onların suyuna git biraz

ilk başta düşündüğün taktik güzelmiş, keşke yalan söylemek yerine durumu açıkca söyleseydin. hem evlenmene sıcak bakmıyorlar hem de onunla evlenmek için aileni bile çiğnemeyi göze almışsın. buna kim dayanır. evladının sana şu şekilde yaptığını düşün

16. 24 Mayıs 2010
  17. ilaydahey

ilaydahey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    aileniz çok çocukça davranmış
    ne güzel ev alınmış işte yenisi eskisimi var millet ev almak için kaç sene uğraşıyo
    fazla fevri davranma bence nikah falanda düşünme bi sinir haliyle alıncak kararmı bunlar ama ilk adımı ailenden bekle bence onlar suçlu seni düşünüp biraz ılımlı davranabilirlerdi
    biraz iki tarafta(sende ailende) sakinleşsin düşünsün ,kızgınlıkla karar alma bence

18. 24 Mayıs 2010
  19. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    peki sen ailene ben o evi begenmedim
    bana sormadan böyle bişey yapmışlar vs.. diyip bu konuda rahatsız oldugunu ve söyleyemediginimi dedinki,onlarda seni düşündükleri için o evi istemediklerini söylüyolar
    yani cok tuhaf içide yenileniyomuş ve sana ait bi evin olacak kira ödemeyeceksin
    herkes senin kadar şanslı olmaz
    bunu düşünüp iyi yapmışlar kirada sürünmezsiniz ALLAH razı olsun diyeceklerinee
    neden böyle bi tepki veriyorlarkiii anlamsız..

Son düzenleme: 24 Mayıs 2010