ÇOK ÖNEMLİ!!!Ense Pilisi Kalınlığı 4mm olup sağlıklı bebişi olanlar var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Utkumm tarafından 20 Nisan 2010 başlatılmıştır.

20 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Utkumm
  1. Utkumm

Utkumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım arkadaslarım dün druma gittim ikiz oldugu için 2'li test yapılamıyor, bebeklerimden birisinin ense pilisi kalınlıgı 4mm çıktı..Dr.dan geldigimden beri ağlıyorum Allah'ım hakkımda hayırlısını versin ama çok zor bir durum..
    benim gibi ense kalınlıgı yüksek cıkıpta saglıklı bebegi olanlar varsa lütfen yazsın...

2. 20 Nisan 2010
  3. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım başka bi doktora daha görünmeni tavsiye ederim.çünkü bazen doktorlar yanlış ölçebiliyorlar ...inşallah bi yanlışlık vardır için rahatlar.. allah yavrularını saglıkla sıhhatle kucagına almayı nasıb etsın canım.. kendını uzme bebeklerın hısseder

4. 20 Nisan 2010
  5. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım ense kalınlığı tahmini bir ölçüm.yani kesin bir sonuç değil.zaten ultrasonda hiçbir ölçüm kesin değil.tahmini rakamlar.mesela ben kendi doktoruma gitmiştim 24 haftalıkken.kendi doktorum 24.haftamda olduğumu söylüyordu.1 hafta sonra başka bir doktora renkli ultrason için gitmşiştim.o doktor bana 24.haftamda olduğumu söylemişti.fakat kendi doktoruma göre 1 hafta önce 24 haftalıktım.yani ultrasondan ultrasona fark ediyor bu ölçümler.canını sıkma.kızımın ense kalınlığı 12.haftamda 2.4 m falan çıkmıştı.ama ense kalınlığını 2li test sonuçlarıyla değerlendiriyorlar.yani ense kalınlığı kendi başına bir anlam ifade etmiyor.hatta ense kalınlığının ölçüldüğü gün kan alınıyor.değerlerin birbirini tutması için.allaha şükür nerdeyse 27 haftalık oldum.kendini böyle üzme.hiçbirşeyin garantisi yok.bütün gebelik boyunca sorun görünmeyen bebekler bile doğduğunda sorunlu oluyor.allaha dua et.allah hayırlısını ve sağlıklısını verir inşallah.

6. 20 Nisan 2010
  7. emisa

emisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kesinlikle başka doktorada git ölçüm yaptır çunku kolay bişey değilmiş bu ölçümü yapmak baya tecrübe istiyor, doktorların korkuttuğu bebeklerin sapasağlam çıktığı o kadar çok hikaye var ki, alalım bunu sakat dedikleri komşunun çoçuğu 3 yaşında maşallah çok akıllı, hiçbirşeyin garantisi yok bu dünyada, allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

8. 20 Nisan 2010
  9. Utkumm

Utkumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    çok teşekkür ederim canlarım sağ olun..
    2'li testi biliyorum ama benim yavrularım ikiz oldugundan ikili test yapılamıyor...Koryon biopsisi yaptıracagım galiba, ama Rabbime sonsuz teşekkürler ne olursa olsun meleklerimi bana gönderdi böyle bir sonucta olsa hayat bu sınavdan ibaret, sonucta saglıklı dogan milyonlarca insanda sonradan saglıgını kaybedebiliyor Rabbim bana da tüm isteyenlere de saglıklı, hayırlı evlatlar nasip etsin inşaallah

10. 20 Nisan 2010
  11. blue_girl

blue_girl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sakın uzulme cunku benım yakın cevremdekı cogu kısılerınde başına geldı ense kalınlıgı 4 _ 5 cıktı ve cocukları Allaha sukur cok saglıklı dogdu % 70 yanlış cıkıyormul buna bende ınanıyorum testlerde yanlışlık cıkıyor sakın uzulme ıcın rahat olsun ..bosuna aglayıp bebegnıde kendınıde uzme

12. 22 Nisan 2010
  13. Utkumm

Utkumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ARkadaslar dün gittiğim Prof.Dr.Hayri ERMıŞ durumun down sendromu riskindn daha çok TTTS'in erken tanısı olabilecgini söyledi..buda tek yumurta ikizlerinde görünen ortak kan dolaşımından kaynaklanan bir rahatsızlık bebeklerin birinin kalbine fazla kan gidiyor digerininkine az bu onların gelişimini etkiliyor vs.. çaaresi var ama %100 çözüm degil Allahım hakkımızda hayırlısını versin inşallah

14. 22 Nisan 2010
  15. Utkumm

Utkumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    yukar cıksın bakalım...

16. 18 Aralık 2012
  17. vlinder82

vlinder82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Su anda 14 haftalik tek yumurta ikizlerine hamileyim. Bebeklerden birinin ense kalinligi 4e yakin cikti. 3 farkli dr tarafindan olculdu. Buyuk olasilik ttts denildi ama 17.haftada amniyosentez yapmak istiyor dr.un biri. Ogrendigimizden beri arafta yasiyoruz elimizden dua etmekten baska birsey gelmiyor. Size nasil bir tedavi uyguladilar?