çok önemli lütfen cevaplayın..

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve denef72 tarafından 7 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    7 Ocak 2009
    Konu Sahibi : denef72
  1. denef72

denef72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam.ben 36 yaşındayım.3 kere büyük gebelikler kaybettim.5 aylık 7 aylık ve 8 aylık.nedenleri araştırıldı ama herşey normal çıktı.genetik araştırmalar yapıldı.hem eşime hem bana.genetikte normal çıktı degerlerimiz.bana tüp bebek önerirmisiniz..ve bebegimin yaşama şansı tüp bebekle ne kadardır.sonunda kucagıma bebegimi alabilirmiyim acaba...saygılarımla.umarım en kısa zamanda bana cevap verebilirsiniz..

2. 8 Ocak 2009
  3. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba Defne72,

Senin durumunda öncelikle rahim ağzı ile ilgili bir araştırma yapılması gereklidir. Gerekirse rahim ağzına dikiş atılması gerekebilir. Bu gebelik sırasında basit bir muayne ile anlaşılabilir. Ama sorun ileri inceleme panelleri ile ortaya çıkarılabilecek nedenlerden dolayı da (bağışıklık sistemi problemleri gibi...) kaynaklanıyor olabilir. Tüm bunların günümüz tıbbında tedavisi vardır. Sorununuz tespit edildiği ve çözüldüğü zaman, hala gebelik oluşmuyorsa ve gerekirse yardımcı üreme teknikleri de kullanılarak bebeğinize kavuşma şansınız olabilir. Tüm bunlar için yeterli tecrübe ve güvenilirliğe sahip, bütünsel bir bakış açısı ile tedavinizi değerlendirebilecek bir tüp bebek merkezine başvurmanızla sağlanabilir.

Umarım sorularınıza cevaplandırabildim. Sağlıklı günler dilerim.

4. 9 Ocak 2009
  5. kkeezzbbaann

kkeezzbbaann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 8 yıllık evliyim iki kere boş gebelik geçirdim neler yapılması gerekiyo tekrarlarmı

6. 9 Ocak 2009
  7. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba,

Tedavinize başlamadan önce tedavi planınızı bütünsel bir bakış açısı ile ele alaınmalıdır. Gebe kalmayı planlamadan önce, genetik, pıhtılaşma ve bağışıklık sitemine yönelik mutlaka yapılması gereken testler bulunmaktadır. Rahim filmi ve hormon tetkiklerinize de bakılması gerekmektedir. Başarılı bir tüp bebek merkezine başvurmanız gerekmektedir.
    Sağlıklı günler dilerim.

8. 11 Ocak 2009
  9. GULYUZUM

GULYUZUM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba Osman Bey;

ben 32 yaşındayım...2 kez mikro denedim...hiçbiri tutmadı...3.denememi yapacağım...doktorum ameliyatlık durumun yok diyor...2.tüp bebek denememde rahim içerisinde miyomlarımın olduğunu söyledi ama histeroskopi yapılmadan transferim oldu ve hamilelik olmadı...genetik teste de gerek yok dedi...2.tüp denemem yumurta toplandıktan sonra anesteziden uyandığım da ağrımdan deli oldum...doktorum endemetrıuma denk gelinmiş olabilr dedi...ilk denememde 32 yumurta 19 sağlam 11 döllendi tarnsfer 5.gününe 1 ebriyo...iki yıl aradan sonra ikinci denememde 19 yumurta 11 sağlam 7 döllendi 3.güne 2 orta kalite de ebriyo transfer edildi...sonuç hiç tutmadı...sizden ricam...benim durumum nedir...3.denemeye girmeden histeroskopi,laporoskopi,genetik tahlil,kromozom incelemesi yapılmalımı...doktorum ebriyo kalitesizliği var dedi...bunun da çaresininde pek plmadığını söyledi...yani ben sürekli deneme tahtası gibi her yıl tüp bebekmi yaptıracağım yani...

10. 13 Ocak 2009
  11. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba GULYUZUM,

Öncelikle detaylı bir incelemeden geçmenizde yarar vardır; bağışıklık sisteminiz, kan pıhtılaşma faktörleri ve gen mutasyonlarına yönelik bir takım ileri tetkiklerin yapılması gerekmektedir.

Sorunuzda bahsettiğiniz miyomun yeri ve büyüklüğü önemlidir. Oluşan embriyonun iyi kalitede olmasında labaratuvar koşullarının önemi büyüktür.

Güvenilir ve başarılı bir tüp bebek merkezine başvurmanızı tavsiye ederim,

Saygılar

12. 13 Ocak 2009
  13. smmm06

smmm06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba osman bey

ben doğum kontrol hapına bağlı derin ven trombozu geçirdim şu an tedavim bitti hiçbir ilaç kullanmıyorum genetik tahliller sonucu protorombin geni heterezigot olduğum ortaya çıktı daha önce hiç düşüğüm yok yakın zamanda bebek düşünüyorum yanlız daha önce yapmam gereken kullanmam gereken ilaç varmı gebelik önce kadın doğum doktoruna gitmem gerekiyorumu

14. 13 Ocak 2009
  15. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba SMMM06,

Gebelik öncesi mutlaka bir jinekoloğa gidip detaylı tetkik ve muayeneler yaptırmanız faydalı olacaktır. Doktorunuzun durum değerlendirmesi sonucunu bizimle paylaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

16. 14 Ocak 2009
  17. izmitligxuxl

izmitligxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrblar doktor bey bende 3 senelik evli bir bayanım bu üçsenede 5 düşüğüm oldu bunlardan ilki bir aylıkken düştü kendiliğinden ikincisi boş gebelik oldu ve kürtakj oldum bunlardan sonra tekrar hamile kaldım ama 2 haftalık ken düştü diğerleride sonra bende pıhtılaşma sorunu olduğu meydana çıktı ve ben tekrar hamile kaldım gayet güzel giden bi gebelikti günlük iğnelerimi ve coraspin kullandım ama yolk keseside oluştu bu sefer fakat doktorum bebek oluşmadı kalp atışları yok die hemen kürtaj yapmak istedi bende benim hesabıma göre erken olduğunu düşündüğüm için çünkü ben polikistik over hastasıyım aynı zamandada bekledim 10 gündaha ama tabi bu aradada doktoruma çok güvendiğim için umutlanmadım olucağına dair daha sonra tabi benim iğnelerimde bitti bu arada ve kürtaj olmadan 4 gün önce iğne kullanamadım ve kürtaja gittiğimde bu bebek gelişmiş ama kalp atışları durmuş dendi çok üzüldüm ikide kaldım kendi doktorum nasıl böyle birhata yapardiye düşünüyorum hep şimdi mart ayında kromozom tahlilimiz var ama ben hemen hamile kalmak istiyorum aslında ama beklemek le beklememek arasında gidip geliyorum sizce neyapmalıyım ve doktorumun bu durumda sizce nekadar hata payı var şimdiden teşekkürler

18. 15 Ocak 2009
  19. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba İzmitligül,

Öncelikle üç sene içerisinde yaşadığınız beş düşüğün yüksek bir sayı olduğunu belirtmek isterim. Bu noktada spontan (kendiliğinden) gebe kalmanızı beklememiz mantıklı olmayacaktır. Her seferinde aynı sonuçla karşılaşmanız sizi hem fizyolojik hem de psikolojik açıdan yıpratacaktır.

Bu nedenle daha önce de çok kez belirttiğim gibi çoklu bir bakış açısıyla tıbbi durumunuzun değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda yaşadığınız çok sayıdaki düşüğün nedenlerini öğrenmemize yardımcı olacak genetik, bağışıklık ve pıhtılaşma ile ilgili faktörlere bakılmalıdır. Bu verilerden yola çıkarak hazırlayacak tedavi programınızda oluşacak embriyonun genetik açılardan incelenmesi de gerekecektir.

Yaşadığınız düşüklerin sayısı çoğalmadan, tedavinizin her aşamasını bu çok yönlü bakış açısıyla planlayıp uygulayan, başarılı bir tüp bebek merkezine başvurmanızı öneririm.

Sağlıklı günler dilerim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.