çok önemli lütfen okuyun

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ozlemisdar tarafından 25 Mart 2010 başlatılmıştır.

25 Mart 2010
    Konu Sahibi : ozlemisdar
  1. ozlemisdar

ozlemisdar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar dün bir şey öğrendim ve sizinle paylaşmak istedim.Ablam anne çocuk sağlığı kuruluşunda seminerler veriyor.Dün bir seminere katılmış.Seminerde biberonlar ve emzikler konusunda hepimizin kaliteli bildiği ama müthiş derecede kanserojen madde içeren markalar hakkında bilgi verilmiş.Türkiyede en kaliteli ve en pahalı olan marka avent yurtdışında bir çok ülkede yasaklanmış.Ürünlerinde çok fazla kanserojen madde varmış.Ayrıca biberonlardaki polikarbon olayı tamamen hikayeymiş.biberon cam,emziğide kavuçuk olmalıymış en sağlıklısı buymuş.Ben avent biberon almıştım ama bizimki sevmemişti.sonra nukun cam olanından almıştım.Ablam iyikide öyle yapmışsın sakın aventi kullanma dedi.Gdo derken birde bu çıktı.Allah bebişlerimizi korusun!!!!:Saruboceq:

2. 25 Mart 2010
  3. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    offffffffffffffffffffffffffffff

4. 25 Mart 2010
  5. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ben nuk emzik, dr browns biberon kullanıyorum.bir sürü haber çıkıyor.nuka da kötü dediler diğerine de.ben hangisinin sağlıklı olduğuna inanıyorsam onu kullanıyorum. ne kaldı doğal elimizde zaten.çocuklarımızı nasıl bir dünya bekliyor bilemiyorum.

6. 25 Mart 2010
  7. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar plastik olan herşeyi atacaksınız olay bu kadar basit! yok tuppermış yok polikarbon içermezmiş vs. vs... hepsi boş lafff! cam, porselen kullanın, emziklerinizde mutlaka kauçuk olsun. silikon adı üstünde yaaa yapay olan işlenmiş olan hiç bir şeye güvenmemelisiniz. ticari yalanlara kanmayın!:eek:lmaz:

8. 25 Mart 2010
  9. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    biraz fazla pinpirikleniyoruz kızlar herşeyi takacak herşeyi irdeliyecek olursak çocuklara hiç birşey yedirip içirip giydiremeyiz .bu kadar çok titizlenmeyin ya tamam önlemini almak iyi ama sakınan göze çöp batar die atalarımız boşa dememiş kendinizide strese sokmayın

10. 25 Mart 2010
  11. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım biz elimizden geleni yapıcaz takdir-i ilahi Allahtan elbette ki.. ben benim ihmalim sonucu başına bişey gelirse kendimi asla affetmem doğrusu.

12. 26 Mart 2010
  13. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    bende nukun ve dr.brownun içinde BPA içerdiğini aventin içermediğini ve kanada amerika da BPA lı biberonların yasaklandığını duymuştum. Ayrıca kuzenim yurtdışında yaşıyor o da bana aventi kullanmamı tavsiye etmişti. Herkes farklı birşeyler söylüyor kime inanacağımızı şaşırdık valla..

14. 26 Mart 2010
  15. sude0616

sude0616 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    113
    bence en guzeli bol bol emzirin hic biberon kullanmayin ben oyle yapmistim :))))) sadece bir kere biberon aldim oda nukun cam olanini

16. 26 Mart 2010
  17. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    endişelenecek bir durum yok bence yok gdo yok kansorejen domuz gribiydi kuş gribiydi. hepsini kafaya takacak olsak. gidelim dağ başında yaşayalım bari. eskiden hormon kansorejen gdo yoktu ama insanlar şuan komik olduğumuz basit hastalıklara yakalanınca ölüyorlardı. şimdi ise tıp gelişti ama insan hayatını tehdit eden daha farklı şeyler ortaya çıktı. ayrıca bu seminerde birtek suçlu marka aventin mi söylenmiş başka marka yokmuymuş. ayrıca bana daha geçen ay kuzenim yurt dışından hediye aventin biberon seti getirdi. yasaklansa gelmezdi heralde. ayrıca en pahalı ventin değil daha pahalı biberonlar var

18. 26 Mart 2010
  19. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Emziklerin kauçuk olması gerektiğini biliyordum ..

Cam olayına gelirsek, mutfakta da herzaman en sağlıklısı camdır, bu yüzden biberonlar da cam olmalıdır bence de..