çok önemli

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve kemancxix tarafından 1 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1 Ocak 2009
    Konu Sahibi : kemancxix
  1. kemancxix

kemancxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle ilgilendiğiniz için tşk ederim.kısaca hemen konuya girmek istiyorum.haftaya sözüm var allah kısmet ederse.sözlüm olacak kişi çok ii biri kişiği mükemmel huylarımız aynı adam gibi adam ben leb demeden leblebiyi anlar romantik bana deli gibi aşık....aileme çok saygılı çok ince düşünnen biri böle devam edioooo:))))))bana aşıkkk ve seviyor
    gelelim bana herşeyini çok seviyorum,onunla bi ömür geçirebilirm bunuda biliyorum fakat aşık değilim.önümüzdeki yıl düğünümüz olacak.onu çok seviorum çok değer veriyorum herşey tamam bi eksiğim yok fakat aşık değilim:KK43:(bu sorun olurmu ilerdeee..ne olur bana yardım edinnn:KK43:(((CADIARZU

2. 1 Ocak 2009
  3. calikusumuz

calikusumuz Aklım egede kaldı...... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Öncelikle sizin için hayırlısı olmasını diliyorum. Sorduğunuz soruya gelince; karşınızdaki insanı
    seviyor, anlaşıyor değer veriyorsunuz. Bu durumda bence sorun yok aşk derken heyecan coşku
    vs gibi şeylerin eksşk olduğunu düşünğyorsunuz sanırım. Ama inanın doğru insanı bulmak ve
    onunla hayatı paylaşmak o kadar çok şeyin üstünde bir mutluluk ki...
    Örneğin ben eşimi tanıyamadan iş arkadaşlığından mektup arkadaşlığına dönüşen bir süreç
    yaşadım 5 ay iş arkadaşı 4 ay mektup arkadşım oldu benim ve en son ay önce görüp sonraki
    görüştüğümüzde düğünümüze iki gün vardı. Tanımak ne kadar oldu bilemem ama içinizdeki
    hisler size onun doğru kişi olduğunu söylüyorsa buna inanın derim. Benim hislerim beni yanıltmadı
    çok şükür 12 yıllık mutlu ve huzurlu bir evliliğim 2 tane dünya tatlısı yavrumuz var şimdi.
    Aşk derseniz belki onu tam anlamıyla bende yaşayamadım ama şu var ki asıl evlendikten
    sonra sevgi dahada artıyor ve bağlılık oluşuyor dediğim gibi doğru insansa karşınızdaki
    o zamanda aşktan daha üstün duygular yaşıyor insan bence. Bu benim fikrim ama biraz da
    şans diyelim çünkü kimse de bile bile yanlış biriyle evlilik yapmaz.
    Şansın size gülmesini ve doğru insanla mutlu olamanızı dilerim. Sevgilerimle...

4. 1 Ocak 2009
  5. AssOrtik

AssOrtik KıdemLi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim öncelikle allah hayırlısını versin, bazen insanlar deli gib aşık oldukları insanlarla evlenirler ama sonra bu acıya dönüşür .. bazen de evlendikten sonra severler .. düşünüyorumda zaten aşk evlendikten bir süre sonra bitiyor diyorlar öyleyse; mantık evliliği yapmak ki sevdiğin biriyle çok da yanlış olmasa gerek.

6. 1 Ocak 2009
  7. kemancxix

kemancxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ay allah razı olsun sizdenn..bu soru öle kafamı kemiriyorkii..daha önce aşık olmuştum gerçekten..ama o kişi değermi bilmedi beni aşağıladı hep..ama bu insan melek gibi..çok seviyorummm..ama aşık olamıyorum aşık olmak istiyorum..çünkü evlilik bu çocuk oyuncağı değil kafam karışık ama ondanda vazgeçemem.canım o benim ya..ama aşık değilim:KK43:anladınızmı ben anlaayaamadım umarım siz anlarsınız

8. 1 Ocak 2009
  9. kemancxix

kemancxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    başka fikri olan varmı acabaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

10. 1 Ocak 2009
  11. AssOrtik

AssOrtik KıdemLi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bu saatte bu kadar kemancı :) yarını hatta cumayı beklemelisin bence farklı fikirler için

12. 1 Ocak 2009
  13. kemancxix

kemancxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doğru sölüyosun canımmm:)aslında ben kararımı verdimde sadece içimi rahatlatmak istiyorum sanırım.çok farklı bi psikoljiymiş bu evlilik meselesi

14. 1 Ocak 2009
  15. BenUgurBocugu

BenUgurBocugu CEYİS BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    298
    aşık olmak ne demek sana göre bu cok onemlı bende hıç aşık olmadım aslında aşk dıe bışeyın varlığınada hıc mı hıç ınanmıyorum yada öle bırı daha çıkmadı:1rolleyes:
    ama sevgı sadakat bağlılık daha bı önemlı sende bence fazla kafana takma çünkü değer vermek saygı göstermek daha önemlıdır aşk gecıcı bunlarsa kalıcı şeylerdır ınanıyorumkı bıgun ben ona aşık oldum dıyeceksın
    cok şanslı olduğunu bıl :nazar: aşık olup evlenenler 2 ay sonra bıttı aşkımız dıyıp saygı duydukları için bıseylerı devam ettırıyorlar

16. 1 Ocak 2009
  17. details

details pozitif olabilmek.. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bu durum insanların aşk kavramını tanımlayışına,
    evlilikten beklentisine göre değişir..
    aslında evlilikte zamanla zaten aşk biçim değiştirir.
    yani eğer doğru bir insanla,güzel paylaşımlar için evleniyorsanız,
    iyi bir eş,iyi bir baba olacağını hesap etmişseniz,
    işin heyecan kısmı,tutku kısmı çok da önemli değilse,
    mantıklı bir evliliği tercih ediyorsunuzdur.
    bu evlilik sürer mi?yerinde midir?
    kişiliğinize ve evlilikten beklentilerinize bağlı ama
    sadece aşk evliliği yapmaktansa,
    sevgi+mantık evliliği daha sağlıklı diye düşünüyorum.
    mutluluklar..

18. 1 Ocak 2009
  19. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sen onunla bir ömür mutlu bir hayat geçireceğin konusunda eminsen problem yok demektir. aşk yok derken heyecan,tutku falan diyorsan o zaten evlilikte yani aynı evi paylaştığın zaman bir süre sonra bitiyor. önemli olan saygıyı yitirmemek ve sen ben değilde biz bütünlüğüyle yaşamak.
    sonuç olarak aşk geçici bir tutku zaten önemli ve kalıcı olan sevgi....
    mutluluklar diliyorum.