Çok perişanım, ne olur fikir verin..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve hpt_honey tarafından 5 Kasım 2009 başlatılmıştır.

5 Kasım 2009
    Konu Sahibi : hpt_honey
  1. hpt_honey

hpt_honey bebişim gıvış gıvış maşlh Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kısaca şöle anlatayım ben resim bölümü yeteneklı ama atanamayan bi öğtermenim eşimde tüm ailesini depremde kaybetmiş dünyalar iyisi bi insan 5 yıl bitti evliliğimizin. Çokk şükür kendi aramızda ve ailesel bişi yok eşimin benden başka kimsesi yok zaten herşeyiyim benim ailem nevşehrde oturuyo eşimde aslen oralı orda 3 yıl görev yapıp bandrmaya taşındık taşınmaz olaydık herkes bizi batrmaya çalışıyo eşimin ailesi yemeyip içmeyip biraz biriktrmişler bi akrabası zorla 15 milyar komusyon karşılığı tarihi yerimiziz sattrdı ve burdan bi ev bi dükkan aldık eşim evi alırken baya bi kazık yedi emlakcıdan ev çok sorunlu çıktı akıntı felan bi sürü masraf tatilat oldu yani hep kazık yedik yetim parası demiyolar yiyyolar .bebeğimizde olmuyo sorunumuz yok 5 yıldr. Birde güzel bi yerden dükkanda almıştık hiç 3 yıl kira ya vermedik düşünmedik bu yıl ben bişiler yapcaktım yana bi bayan kocasıyla bide yanında olmayan bi ortağla küçük bi yer açmış bende kendi dükkanıma iş yeri açcam die temizlik yapim dedim kıza da bi merhaba dedim yan komşu olarak ben bi merhaba dedim bi hafta sonra kendi işyerimde buldum kendimi doğum günü partileri yapyodu evlerde ama artık işyerimde yapıyo bana eşinin bu işe uğraşmayacanı sölediyse adam hergün orda. kıs adamla paylaşıyo ben ortak değilmişim gibi eşim bize iyilk yaptı 4 ay kirada almıcaktı ne güzel bayanlar işletsin die ama kocası hergün orda hergün orda sabah akşam adam beni yıldrdı bıktım görmekten çenesinden kadın gibi davranmasından kıza eşim konuştu bu bayanların işi senin değil die adam gelmesde dışarda arabada oturuyodu yani çok kadınsı ve herşeyi o biliyo neyse eşimin konuşmasından sonra gelmedi ama bu sefer karısını dolduruyodu çok rahat bi karısı var benden önceki dükkanda 1 ay kaldı sahibiyle kavgalı ayrıldı benim yere kapak attı ve kocasından ayrılmadı bu sefer 3 ortak gibi bıktım ve yıldım bende işten ayrılama kararını verdim bunlar bu işe çok sevindiler adam özellikle ee bu sefer hep çepten harcadık sadece kendi payımızı istiyoruz onuda vermiyo çıkmıyoda off kafayı yicem eşim dio ben sana fazlasıyla verim dio dükkan benim dio yok adam inatla kontrata güveniyo 3 yıllık yaptık yani öle yalaka insanlarki iş iyi para getrince en güzel zamanında beni bıktrdılar nolcak bilmiyorum 2 ay oldu ve hayatımın en kötü zanını geçirdim ağlıyorum eşimle ben tanıştrdım biz onların5 ortaklık bozumu olcaz herkesle mahkemelikler güya hep onlart madur bilmiyorum kafayı yicem 3 gündr gitmiyorum onlarda safalarını sürüyolar ahh tüm hata benim kocamın nekadr ii herkes terafından kazık yedğini anlattım ondan bizi kullanıyolarr bilmiyorum sonu ne olcak on kat kirada verseler istemiyorum onları sonra ayrılıyorum dedğimde herkes o adam yüzünden değilmi dio kısda para hırsı adamdada çevre ne der hırsı işimdende oldum iş yerimdende ohh benim yeteneğimi kullandı her yeri ben diizyn etteim faceden arata bilirsiniz parti evi die ben kocan la sen başka yerde yap dediysem de tanıştığımda ben senle yapcam daha önce onla yaptı bi yıl sonra kappatım çok karışıyo diodu kıs ve kocasısı babasının ordaymışlar babasıda ı kazık atmış ne bilim herkes onlara kazık atmış güya yani çok dükkan ve iş maceraları olmuş bizde bitanesiyiz

Son düzenleme: 5 Kasım 2009
  2. 5 Kasım 2009
  3. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    biraz karisik anlatmissin galiba tam anlayamadim...
    ama ortak yapilan islerde hep sorun ciktigini iyi bilirim.

4. 5 Kasım 2009
  5. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bişi anlamadım..siz bu kadınla mı aynı dükkanda çalışıyorsunuz yoksa bu kadın sizin yan dükkanınızdamı..bir de noktalama işaretleri koymamışsınız.kötü olmuş.

6. 5 Kasım 2009
  7. asya82

asya82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende bişey anlamadım valla

8. 5 Kasım 2009
  9. ARKADAXSXXSXXSX

ARKADAXSXXSXXSX kocasının bebeği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bişey anlayamadım

10. 5 Kasım 2009
  11. hpt_honey

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kıslar haklısınız bende nasıl yazdğımı bilemiyorumki çok kötüyüm bu kıs kocasıyla yanda küçük bi yerdeydi benle tanışınca beni bırakmadı
    beraber ortak olcaktık ama hep kocası ordaydı
    o aynı zamnda istanbulda biyle ortakmış kıs ben sana maddi yardı ediyorum ama yardımcı olamıyorum demiş bu benle tanışınca kızı postalayıp mallara beni ortak ettive bizim yere geçtik bana hiç frsat vermedi kendini tanımak için çünkü dükkan sahiyle tartışma içindeymiş biran önce oradan bizim yere taşınmak istiyodu

12. 5 Kasım 2009
  13. hpt_honey

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kocalar güya bize açtı ama adamın bi işi yok tırı var hep telefonla işini halladiyo eee benimki öğretmen sabah gidip akşam geliyo
    yani onların amacı bizim oraya kapak atmaktı onu yaptılar bana ondan başta çok iyi davrandılar benim yeteneğimden de yaralandılar işler yoluna girince bana kötü davrandılar bende işimden soğdum ayrılmak istedim bu sefer harçamalar olan hakmızı vermiyolar gitmiyolarda

14. 5 Kasım 2009
  15. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    anlayamadım ya ne olmuş ne bitmiş ortağınızla sorun var galiba aranızda

16. 5 Kasım 2009
  17. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    hııı..güzelim biraz gözü açık olmak lazım.1. si bir işi ortakla yapmak çok çok zordur ve anlaşmazlıklar olabilir
    2. si sen bu kişiyi pek de tanımıyordun galiba...doğru dürüst tanımadığın kişiye neden güveniyorsun da iş yapıyorsun..dükkan seninmiş ,kira derdin yok...eee zaten malzemenide almışsın ,işini yapıyormuşsun..açıkcası bir ortağa gerek duymanı anlamadım..kendisini tanımak için bana fırsat vermedi falan filan diyorsun da ,o kadının ,işyeri sahibi ile olan anlaşmazlığı seni ilgilendirmez ki..sana ne onlardan...sen kendine bak...bilemiyorum...sanırım çok iyi niyetlisiniz...bir iş yaparken ailenizinde görüşünü alsanız iyi olur..ne güzel kadın hem kira vermeyecek hemde işi kendi yapacak...ortaklığı fes etme diye bişi vardır herhalde...eee dükkanda sizinmiş zaten..bir avukatla görüşün ,fes edebiliyorsanız ortaklığı fes edin ve kızı dükkandan çıkarın

18. 5 Kasım 2009
  19. EU2

EU2 Guest

bende bişey anlamadım ingilizceden turkceye cevrilmiş anlamsız cumelelr cıkmış sanki ortaya akannehir