Çok şey mi bekliyoruz..?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve ecrin1001 tarafından 11 Mart 2009 başlatılmıştır.

11 Mart 2009
    Konu Sahibi : ecrin1001
  1. ecrin1001

ecrin1001 BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    siz eşininizden evliliginizden neler bekliyorsunuz:?

geçen gün bir arkadaşıma eşin hafta sonu kahvalı hazırlarmı?seni öperek uyandırırmı sana çiçek falan getirirmi dedim nasıl bir ruh halindeysem..arkadaşımın tokat gibi cevabı sen fazla film izliyorsun galiba oldu..öyle şeyler filmlerde olur dedi....
    meger nekadar dogru söylemiş.

sahi biz ne bekliyoruz evlilikten eşten bu kadar zormu evliligi yürütmek neden boşanmalar bu kadar çok çokmu şey bekliyoruz???::)))aslında ben genel anlamda ne bekliyoruz demek istedim soru anlamında ama herkes yazdıgım çiçek böcege kahvaltıya takılmış:))))))))))))

Son düzenleme: 22 Mart 2009
  2. 11 Mart 2009
  3. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Evlilikte bir süre sonra , sabahları öpülerek uyandırılmanın, çiçek almanın pek bir önemi kalmıyor. Çünkü ayaklarınız artık yere basmaya başlıyor, geçim sıkıntısı, çocuklar, kavgalar derken ilk günlerdeki o hava malesef olmuyor.
    Evliliğim 20 yılına girdi, ben eşimin beni öperek uyandırmasını, bana çiçek getirmesini değil (kendi açımdan) alkolü bırakmasını isterim. Sonuçta evimizin huzuru çiçekle öpücükle gelmiyor.
    Allah doğru insanla karşılaştırsın herkesi. İnsan gibi biriyle evliyseniz öpücüğün, çiçeğin zerre önemi yoktur.
    Sizi öpen, çiçeklere boğan birisi arkanızdan sizi aldatıyorsa ne işe yarar değilmi.
    Gerçekten ben böyle şeyler (gene kendi açımdan söylüyorum) beklemektense daha gerçekçi şeyler isterim.
    Tabi herkesin tercihi başka, bu sadece benim görüşüm.

4. 11 Mart 2009
  5. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Bazı erkekler bu konularda kara cahil !Onlara şekil vermek bizlere düşebilir.O yapmıyorsa birkaç sürpriz yaparak onu utandırın.Kısa bir süre sonra o da alışacaktır ''ince''olmaya.
    Ben bu tür konulara önem veririm.Aynı evi paylaştığım kişinin,hayat arkadaşımın ''duvar '' gibi olmasına katlanamam.Çiftlerin, evliliklerinin kaçıncı yılı olursa olsun birbirlerine olan ilgilerini kaybetmemeleri lazım.70 yaşına gelmiş,sokakta hala elele yürüyen kişilere gıpta ederim doğrusu.:1closedeyes:

6. 11 Mart 2009
  7. Sarisari

Sarisari Guest

neden erkekler bu konuda karacahil olacakmis anlamadim. sürekli sevdigini mi ispatlayacak ne sacma. seviyosa belli eder iste bi sekilde ama yok illaki söle yapicak illaki böle yapicak die bisey beklemek mantiksiz. aciyorum cidden erkeklere kadinlarin böle beklentileri olunca

8. 11 Mart 2009
  9. EU1

EU1 Guest

burbuk dogru dıyor ben bıle bekar halımle, su an artık bana bol cıcek alan bol guzel pahalı hedıye alan bır sevgılı degıl gercekten seven benı dusunen bır sevgılı beklıyıorum , cunk bol cıcek alıp hedıyeler yagdıranları da gorduk arkamızdan ne ısler cevırmısler ama ruhumuz duymamıs o cıcege hedıyeye tavlanmısız belkıde gereksız yere.
    işte o yuzden ııylerıne cattırsın dıyoruz. ve bunların aslında onemlı olmadıgını anlıyoruz.

10. 11 Mart 2009
  11. ecrin1001

ecrin1001 BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    aslında çiçek almak öperek uyandırma degil ben genel anlamda ne istiyoruz çokmu beklenti içindeyiz demek istedim...yılda bir dogum gunu evlilik yıldonumu kutlaması..saygı aşk sevgi deger verilmek onure edilmek çokmu bunlar gerçekten...

12. 11 Mart 2009
  13. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Size göre mantıksız olabilir,ama bana göre insani değerler bunlar !
    Erkeklere acımanıza gerek yok,çünkü seve seve ,içinden geldiği için eşlerine ilgilerini gösteren adamlar var ,bunu da unutmayın !

14. 11 Mart 2009
  15. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    eşimde bende ilgiyi çok seven insanlrız..ilgisiz o da bende yapamayız...5 yıl evliyiz..16 yıllık beraberliğimiz var...kahvaltı hazırlar ,yeri gelir çicekte alır,tırnaklarımı da eşim keser,hatta bazen saçlarımıı da tarar ,örer de vs..ama elbette ki hayat telaşına kapılıp gidiyoruz,giderken bunlarıda ardımızda bırakıyoruz...oysa böyle de olmamalı ,ilgi,alaka,sevgi bunlar insanoğlunu besleyen unsurlar,bunlarada ihtiyacımız çok !bunlarıda yitirmemk ve zaman zaman da olsa yaşamak ve yaşatmak gerekli ...bizde kavga ediyoruz sert çıkıyoruz birbirimize,bizde hayatın getirdiğii onca yükü sırtlıyoruz omuzlarımızda ama tüm bunları yaşarken de yine birbirimize bakıp gülümsemeyi ve sarılmayı ihmal etmiyoruz...edilmemeli de...

16. 11 Mart 2009
  17. pamuksekeri

pamuksekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Çok şey mi bekliyoruz bilmiyorum ama beklentilerimiz ne kadar az olursa o kadar mutlu oluruz.
    Benimki de imam -cemaat olayı fisfisfis

18. 11 Mart 2009
  19. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Önyargı ile ile yaklaşmak baştan bütün büyüyü bozar..
    Nasıl güzel başlıyor evlilikler rüya gibi,bu rüyayı devam ettirmek de sonlandırmak da bizlerin elinde..
    Eşlerimizle yürekten sağlam bir iletişim kurar,saygımızı sevgimizi hiçbir zaman eksik etmez ve farklı noktalarımızın da tadını çıkarmaya çalışırsak sorun olmaz..
    ınanın bu evlilik sanatı o kadar zor değil..ınce bir nokta var..Bel kemiği..Orasını iyi korursanız lokum gibi gider..Mutlaka ufak tefek problemler yaşanır,insanız biz..ınsan işi bu haller..Fakat abartmamak,uzatmamak gerek,konuşmak uzlaşmak gerek..
    Marifet iltifata tabidir..
    Sevgili liriğe de katılıyorum..
    Tarafların huy ve alışkanlıklarına da bağlı olsa da genel anlamda evliliği bu dünyadaki cennetimize çevirmek eşlerin elinde..
    Bugün Allahtan bizlere sunulmuş bir hediyedir,kaybetme ve sevdiğine zarar gelme düşüncesi dahi kalp titretir..Değer vermeyi ve yapıcı olmayı olmayı öğrendiğimizde herşey muhteşem gider..
    Arada sırada ilişkiyi canlandırmak dinamize etmek gerekiyor..
    Ufak tefek sürprizler,güzel sözcükler..Unutmayalım ki sözde sihir vardır,tatlı Dil herşeyin anahtarı..
    Erkeklerin güçlü görünümlerinin altında yumuşacık kalpleri var aslında..Yeri gelir bizden çok alınırlar incinirler..
    Şefkatle yaklaşmalı,samimice..20 sene de 30 sene de 40 senede korunur bu güzel bağ,baştan sağlam inşa edildiği vakit..