Çok sinirliyim çok

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve papatya2507 tarafından 15 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

15 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : papatya2507
  1. papatya2507

papatya2507 Doruk'um herşeyim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Selam kıslar
    Bugün h.sonu ve hiçbir işim olmadığı halde zorunlu olarak çalışmak durumundayım..Önceden yoktu ancak yeni müdürümüzün isteği bu.
    Sabah kahvaltı sırasında işe yaklaşık 1 ay önce başlayan yeni bayan personelimiz (resepsiyonist) ile sohbet ederken maşını sordum...Aramız çok iyi samimiyetimize dayanarak sordum.Oda söyledi..Duyunca çok sinirlendim şirketimize. Ben 6 yıldır çalışıyorum(satış destek görevlisiyim) benimle arasında sadece 20 tl var
    Bu nedir yaa zaten maaşımla ilgili hiç tatmin olamadım zam oranı açıklandığında konuşmuştum müdürmüz henüz yeni geldiği için (2 ay olmuştu) bu zamlarda benim bir katkım yok performansınıza göre Ocak 2011 de değerlendireceğinii söylemişti. Benden çok memmun olduğunu işimi beğendiğini biraz sabretmemi söylemişti. Bende ona güvenerek tamam demiştim..Bu yeni elemanımızı kendi işe aldı..
    Anlamıyorum yaa yakında evleneceğim..Bir sürü borcum var zaten maaşımı duyan düşükmüş diyor..Kendisi burda olsaydı hemen konşacaktım ancak iş seyehatinde...
    Sizce nasıl bir konuşma yapsam..Ben bunu hak etmiyorumki hem aynı posizyonda değiliz hemde ondan çok çok eskiyiiiiiiimmmmmmmmmmmsenağlama

2. 15 Mayıs 2010
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    madem maaşınız düşük başka bir iş bulsanız ...

"maaşımı gözden geçireceğini söylemiştiniz. ancak şu kişinin işe yeni başlamasına ve pozisyonunun benden aşağıda olmasına rağmen aramızda 20 lira gibi bir miktar olmasının sebebini öğrenmek istiyorum" denilebilir mi :lepi:

4. 15 Mayıs 2010
  5. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ya sabredeceksiniz veya başka iş bulacaksınız.patronunuz sadece gözden geçireceğim demiş geçiştirmiş konusmanızın nekadar faydası olur bilemiyorum.

6. 15 Mayıs 2010
  7. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    128
    Ödül Puanları:
    153
    resepsiyonist ya palavra sıkmıştır, ya da patronun akrabasıdır. ne kadar patronla konuşsanız da sizin ağzınıza bir parmak bal çalmaktan başka bişi yapmıcaktır. maaşınız o kadar düşükse yeni bir iş bulmaktan başka çareniz yok bence.

8. 15 Mayıs 2010
  9. papatya2507

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Hesap sormak iyi olmaz daha çok sinirlendirmeyeyim..Acaba şöyle desem nasıl olur?
    Geçenki zam oranından tatmin olmamıştım. Evleniyorumda maaşım yetmiyor kaldıki yeni işe başlamış biri aynı ordan maaşı olmak motivemi iyice azaltıyor.İyileştirme yapılması konusunda değerli yardımlarınızı rica ediyorum desem??

Başka bir iş bulmak bu kadar kolay değil..Sabrediyorum çünkü işimi seviyorum.Belli bir konuma geldim.Servisim var.Yani artı ve eksileri ile değerlendiriyorum.Hayat şartları bu kadar zor olmasa çoktan çıkardım..Ama öfkeme yenilmeyim diyorum.Bu konuda ısrarımı anlasınlar belki birşeyler olabilir..Çünkü kıza aslında 100 tl daha düşük demişler oda konuşmul demiş bari 2 ay deneme yaptıktan sonra 100 tl arttırın demiş onlarda kabul etmiş.Demekki olabiliyormuşki hemen kabul etmişler.
    Palavracı bir kız değil..Zannetmiyorum..Acaba boyu fiziği güzelliği yerinde hergünde şık şık giyiniyor..ondan olabilir mi???Töbe töbee yani aklıma başka bişi gelmiyor..

10. 15 Mayıs 2010
  11. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

güzel yaklaşım. yine de iyice düşünmeden hareket etme. işinden olursun Allah korusun

12. 15 Mayıs 2010
  13. _Zebos_

_Zebos_ TEK DİL,TEK BAYRAK... Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    196
    patronla sevgilidir belki:hulya:

14. 15 Mayıs 2010
  15. papatya2507

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Yook o kadarda değilakannehir..Adam evli barklı..Çokda seviyorum aslında müdürümü..Hep iyi niyetli düşünüyorum ama hepte ben gerilerde kalıyorumm:çok üzgünüm:

16. 15 Mayıs 2010
  17. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    işyerinde maaş konuşmak benim bildiğim yasaktır, müdür ile konuşurken diğer personelin maaşından dem vurursanız ters tepebilir. hem sizin için hem diğer arkadaşınız için. bence konuşurken sadece kendi durumunuzdan bahsedin.

18. 15 Mayıs 2010
  19. papatya2507

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bende öyle düşündüm..Yeni işe başlayan derken genel anlamda demek istedim..Kesinlikle katılıyorum reseps.arkadaşımı zor duruma sokacak bir konuşma yapmam zaten..Kendimden bahsedeceğim inş. anlar da yardımcı olur.