Çok sinirliyim...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve biricixgxim tarafından 28 Nisan 2009 başlatılmıştır.

28 Nisan 2009
    Konu Sahibi : biricixgxim
  1. biricixgxim

biricixgxim tatlı HUZUR almaya geldim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gerçekten çok sinirlendim arkadaşlar sizinle paylaşmak istedim belki yardımcı olursunuz..bilenler vardır kızım anaokuluna gidiyor...gittiği anaokulunda milli eğitim bakanlığı tarafından gönderilen özel durumlu çoçuklar var annelerinin gözetiminde geliyolar......ve bu çocuklardan bir tanesi 2 hafta önce kızımın boynunu sıkmış dersteyken kızım anlattı eve gelince gözleri kızarmıştı sorunca xxx boğazımı sıktı dedi bende o çoçuk olduğunu bilmeden sende sessizmi kaldın dedim sadece ağlamdım dedi neden ağlıyosun sende kendini korusaydın deyince yavrum senin boğazınıda öyle sıksa sendee ağlardın dedi......neyse eşim ertesi gün konuştu öğretmeniyle özürler felan.......bugün gene sıkmış kızımın boğazını ve parmakları çıkmış annesinin gözetiminde güya........yavrum ya okula gitmicem diyo nasıl korktuysa.........anlamadımki nasıl davranayım ne yapayım yarın gidip konuşucam ama benim çocuğum özel diyecek biliyorum anlayış lütfen diyecek ama............yardım edin lütfen............nasıl sakin sakkin konuşayım..........

2. 28 Nisan 2009
  3. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Özel durum derken down sendromlu çocuklar mı?Milli eğitimin bu uygulamasını bilmiyordum ama aslında o çocukların hayata uyumu açısından iyi olabilir.Tabi benim çocuğumun boğazını sıkmadıkları için böyle konuşuyor olabilirim.benneyaptımki
    Olayın takibini isteyeceksin,eğitimciler sıkı takiple ama çocuklara da hissettirmeden müdahale sınırında beklemeli ve yeri geldiğinde müdahale etmeli yasakkelime
    Bu uygulama yüzünden bazı çocukların şiddet görmesi de en son istenecek şeydir herhalde:1no2:

4. 28 Nisan 2009
  5. boncuk84

boncuk84 nefsim içine sindi!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bilmiyorum ama sınıflar ayrı olması gerekmiyomu bu durumda

6. 28 Nisan 2009
  7. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Çocuğun parmaklarının izi çıkana kadar sıkarken kimse yok muymuş ortalarda? Benim bildiğim anaokulunda çocuklar bi an bile yalnız bırakılmaz, uyurken bile. Bu durumda sadece sorunlu çocuğun annesi değil, anaokulunun idaresi de sorumludur. Benim mantığım bunu söylüyor bana.

Direkt okulun yönetimiyle de konuşun. Ne münasebet çocukları yalnız bırakmak, sorunsuz bile olsa yalnız bırakılmaz o yaşta çocuklar, çocuk bu ya adı üstünde, ne zaman ne yapacakları hiç belli olmaz ki.

8. 28 Nisan 2009
  9. biricixgxim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yok canım lefkoşada ayrı değil malesef..........

10. 28 Nisan 2009
  11. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sorun boğazını sıkan çocukta değil.
    .hiçmi kimse yok orda öğretmen ..sınıf ablaları vs..hadi bikere oldu ..
    niye temkinli davranmıyolar ikincisine müsade ediyolar..
    Sakin olmaya çalışın ve
    gidin siz önce öğretmenle konuşun
    çocuğunuzu bırakırken ona emanet ediyorsunuz...

12. 28 Nisan 2009
  13. biricixgxim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    konuştu eşim anlamadılar ......neymiş efendim kendine göre daha zyıf daha sessiz çoçuklara yapıyomuş bu çoçuk..........anlamadımki kalp kırılmasın istiyorum ama benimde tahammüllerim bir yere kadar dimi?

14. 28 Nisan 2009
  15. biricixgxim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sınıf ablalarını öğretmeni bırakın çoçuğun annesi başındaymış devamlı......nasıl gözetlemeyse.............

16. 28 Nisan 2009
  17. biricixgxim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım down sendromlu birde erkek çocuğu .....bugün boğazında parmak izlerini görünce kan beynime sıçradı resmen...............anlayış bir yere kadar çünkü........

18. 28 Nisan 2009
  19. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    sizi anlaıyorum çok haklısınız evladınızı düşüneceksiniz tabiki de.
    burada bana göre suçlu olan çocuk değil; oradaki öğretmen, çocuğun annesi veya hangi görevli varsa o.
    sonuçta parmak izi çıkması 1 saniyelik bir olay değildir.
    gene bir süre rahatsız olan çocuğun eli sizin çocuğunuzun gırtlağında kalmıştır ki iz çıksın.
    okul yönetimiyle görüşüp, o çocuk için gereken gözetimin sağlanmadığını belirtin.

ben de 2 tane bu tarz rahatsızlığı olan yeğenim olduğu için normal çocuklarla birlikte olmalarının önemini biliyorum.
    ama mutlaka, kesinlikle göz bile kırpmadan ilgilenilmek şartıyla.
    çünkü bu çocuklar sevgilerini ya da oyun oynama isteklerini normal çocuklar gibi gösteremeyip zarar verebiliyolar.