çok şişko oldum çoookk :(((

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve efem19 tarafından 7 Kasım 2009 başlatılmıştır.

7 Kasım 2009
    Konu Sahibi : efem19
  1. efem19

efem19 SADECE SANA AŞIĞIM :))))) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sezeryanle doğum yaptım ve doğum yapalı 6 ay oldu ve ben zayıflayacağım yere daha da kilo alıyorum hamileliğimde de aşırı derece kilo aldım eski halime geri dönmek istiyorum ya yaşımda o kadar büyük olsa gam yemicem ya çok şişmanım ya ağlamak istiyorum :a015: önerilerinizi bekliyorum bayanlar

2. 7 Kasım 2009
  3. reiki

reiki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    88
    canım ben de doğum yapalı 2,5 ay oldu.. ben eski kiloma döndüm sayılır biraz göbek var o da adet görsem gidecek gibi.. amaaaaa... ben zaten kilolu hamile kalmıştım.. 1.62 boyumla 65 kiloydum.. 75le doğuma girdim 67 ile çıktım.. asıl olmam gereken kilo 55 civarı.. ben de vermek istiyorum ama emzirdiğimiz için bunu ertelemek gerekiyor sanırım.. çünkü emzirirken insan acayip acıkıyor.. zaten emzirmek de kilo vermeye yardımcıymış.. ben bol su içmeye dikkat ediyorum.. bi gün yediklerimi kısdım iyice stüm gidiyo zannettim azaldı hemen.. o yüzden yediklerimizden kısmayacağız.. ekmek yemeyeceğiz sulu şeyler yiyeceğiz.. ekmek yerine yemekten 2 tabak yemek belki daha mantıklı tabi yemeğine bağlı.. egzersiz ise bu konuda emin değilim ama kendimizi çok yorarsak da laktik asit süte mi ne geçiyomuş tam bilmiyorum.. sanırım en uygunu bebeğimiz büyüyünce ek gıdalara tamamen geçince bişeyler yapmak..

benim görünüşüm yüzünden bebeğimin anne sütünden mahrum kalmasını asla istemem.. elbette dikkat edeceğiz ama aşırı detokslara diyetlere de giremeyiz malesef..

sevgimleee

4. 7 Kasım 2009
  5. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    al benden de o kadar..
    bende veremiyorum, birde k,lo aldım
    bugün doktoruma gittim oda şaşırdı.
    bu kiloları vermezsem şeker hastası olabilimişim..
    doğum yapalı 3 ay oldu
    süt sağıyorum ..
    egzersiz yap dedi bana..
    yani enaz haftanın 3 günü 45 dk yürüyüş yapmam lazım..

6. 7 Kasım 2009
  7. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    doğum yaalı bugun tam 3 ay oldu... hamıleyken kılo almadım.. 3 ayda kılo aldım ve hızla alıyorum... bı oturusta bır kılo baklava bıtıyor.. 70 kıloyum su an...bu ızla devam edersem ay sonuna kadar 90ı devırırım.. canım çikoltadan baska bişey istemıyor.....off ki ne of................

8. 7 Kasım 2009
  9. reiki

reiki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    88
    kızlar silkinelim olmaz böyle...!!!!

bi çare düşünün

çikolata gaz yapmaz mı hem gaz yapar bebişime diye dşün yeme:)

10. 7 Kasım 2009
  11. darkolive

darkolive eski obez, şimdi lopez :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    walla bende 77ile hamile kaldım 97 kiloydum doğuma girdiğimde sonra 86ya indi doğumdan sonra hiç veremiyorum kilo da almıyorum diyet de yapamıyorum süt biter diye 5 ay oldu doğum yapalı 85 kiloyum walla bol bol su içmeye başladım hep süt yapımına yardımcı olur hemde zayıflamama yardımcı olur 1aydır kayınvalidemdeydim bol bol yedim börekleri çörekleri şimdi geldim artık ewime oğlum bi de diş çıkartıyor huzursuz onun gönlünü yapıcam diye oturamıyorum hiç uyuyunca ew işleri heralde bu şekilde :) fırsata dönüştürebilirim bu olayı :)))

12. 7 Kasım 2009
  13. emosum

emosum yaşamak direnmektir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende sezeryanla dogum yaptım ve dogumdan cıktıgımda 85 kiloydum ..
    cok üzülüyordum kiloma emzirdiğim içinde pek diyet yapma fırsatım olmadıı...sadece ekmekten uzak durdum ve akşamları fazla kacırmadım bol su içtim ve bitki caylarıylaa her sabah içiyordum...
    kendime kıyafet biile almak istemıyordum evdede dısardada sürekli eşofmnan tercihimdi...zaten eskilerinin olması mumkun degildi...
    kızım 6 aylık oldugunda 75 kiloya düşmüştüm ve su içmemın faydasını gördüm daha sonra ları spor yaparak evde..dısarıda yuruyus yapamıyordum cunku kış ayına denk geldşi ve bebegımı cıkaramazdım.....
    evde her gun duzenli bir sekilde spor yapıyordum bol su ve bıtkı caylarıyla
    bebegım 1 yasına geldiginde ben 65 kilo oldum hamile kaldıgımda 60 kiloydum ..eski kiloma 5 kilo kalmıstı ve ben hıc aksatmadan cayları sporu ve suyu duzenli bir sekilde içiyordum 3 ay önce 60 kilo oldum hala bebegımı emziriyorum kızım su an 15 aylık ve ben 57 kiloyum eski kilomun da altına dustum ve eski kıyafetlerim bile bana artık bol geliyorrr..
    zaten kızım yurumeye basladı bende cok hareketliyim onun peşinden kosmaktan
    yani bide insan isteyınce yapmayacagı bişey yokturdu bana göre

dogumdan cıktım 85
    hamie kaldıgımda 60
    ve su an 57 kiloyum
    cok mutluyumm
    15 ayda 28 kilo verdimm

üzülme sende istersen verirsin
    ayrıca herkes sezeryan göbegin kalır kilonu veremessin diye dalga geciyolardı
    unutma azmin elinden bişey kurtulmaz

kilonu vermekte senın elindeeopuyorumnanaktan

14. 7 Kasım 2009
  15. darkolive

darkolive eski obez, şimdi lopez :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146

hakikaten bravo ya çok taktir ettimalkisalkisalkis eşime de okudum şaşırdı o da senin doğuma gittiğin kilodayım bende şu anda inşallah su içmenin ve hareketin faydası olur kaydirigubbakcemile2ama neden olmasın ki yani altın anahtar zaten bu moral verdiğin için teşekkkürler eşimle iddaya girdim o veremessin diyor ben vericem diyorum gaza getiriyor benii daha o benim inadımı bilmiyor teşekkürler arkadaşımkaydirigubbakcemile3

16. 7 Kasım 2009
  17. emosum

emosum yaşamak direnmektir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol cnm darısı sizlerinde basına ..evet canım basıracam dersen basırsın hersey senin elinde
    benım eşim spor yaptıgımda gülüyordu
    böylemi vericen diye kilolarını
    şimdide cok zayıfladın diyor yeter :))

sabahları uyandıgında ilk işin yeşil cay içmek ve sonrada keten tohumlu yogurt yemek olsun canım gercekten bunların cok faydasını gördüm..
    emzirdigim için pek bişey yapamıyordumm
    kk nın diyet gruplarına uye oldum ordada cok arkadasların tavsıyelerini dinledim
    onlarında motıvasyonu benı ıyce hırslandırdı

bende cok inatcıyım :) elimden bişey kurtulmaz

18. 8 Kasım 2009
  19. reiki

reiki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    88
    yeşil çayın emzirme döneminde iyi olmadığını söylüyorlar ama?? zaten herkes de bişey diyor:KK43:

darısı bizlere :)