Çok uyuyorum kızlar...Yardım edin

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve drydeniss tarafından 30 Nisan 2009 başlatılmıştır.

30 Nisan 2009
    Konu Sahibi : drydeniss
  1. drydeniss

drydeniss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    nereye başlık açacağımı bilemedim. çok uyuyorum ben.. hiç dinlenmiyorum. sürekli yorgun uykusuz. birde uyuyuşum var akıllara zarar. misafirlikte bile oturduğum yerde uyurum.:eek: doktora bile gittim tahliller falan.. yok bişeyin dedi.. uykun geliyorsa uyu :1shok: ne yapcam nere gitcem bilmiyorum senağlama
    bu uyku problemi her açıdan kötü oluyor.. çok uyumak istemiyorum yaa günde ortalama 9 saat uyuyorum..

2. 30 Nisan 2009
  3. minis

minis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    benimde zaman zaman böyle dönemlerim oluyor..kendini dışarıya at açık hava iyi gelir...bide beyinde bitir herşey i canım ömrünün 1/3 ini yatakta heba ediyorsun...uyku metabolizmanın yavaş çalışmasını sağladığı için kiloda yapar...

4. 30 Nisan 2009
  5. EU1

EU1 Guest

Uyku, insanların zaman zaman kaçtıkları, zaman zaman da sığındıkları dünyadaki en tatlı şeylerden biri.
    "Az uyumak gibi çok uyumak da bir problemdir. Bunun altında yatan sebep araştırılmalıdır. En önemli sebeplerden biri ise depresyondur. Aşırı uyuma ile birlikte sinirlilik halleri, öfke, hayattan zevk almama halleri de eşlik edebilir. O zaman konuya daha hassas davranmalı, kendimizi, bunun sebebine yönelik araştırma yapmaya yönlendirmeliyiz"
    "Eğer tembellik etmiyorsak ve uykumuzun aşırı olması çok uzun zamandır varsa ve biz buna rağmen dinlenmemiş kalkıyorsak, o zaman ilk önce uyku hijyeni şartlarımızı gözden geçirmeliyiz. Yani yatağımız sağlıklı mı? Odamızın havası temiz mi? Oda ısısı normal mi? Geceleri sık sık uyanıyor muyuz? Tüm bunları gözden geçirdikten sonra hiçbir problemimiz yoksa ve fazla uyumamız hayatımızdaki bazı işleri kısıtlamaya başlamışsa, artık iş çığırından çıkıyor demektir."

Bunun için hekime başvurmuş ve bir sonuç alamamışsın.
    Ruhsal durumun ile ilgili bir uzmandan yardım almalısın diye düşünüyorum.

6. 30 Nisan 2009
  7. esra.

esra. Sağlıkla gel bebeğim... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de çok uyuyorum kalkamıyorum. Nedenini de çok iyi biliyorum. Yukarıdaki kırmızı kelime. :KK43: Erken kalkıp yürüyeyim, spor yapayım diyorum her sabah ama yok. :KK43: Çözüm bulan beri gelsin.

8. 30 Nisan 2009
  9. EU1

EU1 Guest

Depresyon, ruhsal ve tedavi edilebilir bir hastalıktır. Bunun için mutlaka bir psikiyatriste gitmelisin. benneyaptımki

10. 30 Nisan 2009
  11. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    bende de var kızımdan fırsat buldukça uyuyorum. ama fazla uyuyorum. uyku merkezi falan varmış bazı hastanelerde sadece uyku bozukluğu ise uykuyu düzene sokuyorlarmış . uykuda gecen zamanı harcamışım gibi geliyor uyandıktan sonra çok kızıyorum kendime..

12. 30 Nisan 2009
  13. Sileli

Sileli Hadi Hayırlısı...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende sevıyorum uykuyu,acıkmadan kalkmıyorum yataktan kaydirigubbakcemile3 ama şikayetcı degılım,dınlenıyorum,mutlu oluyorum.

14. 1 Mayıs 2009
  15. drydeniss

drydeniss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim miniş..a.s.

teşekkür ederim ilgin için.. sanırım insanın depresyon u kendine bile itiraf edememesi gariptir.. belkide amaaan senden galesizi yok depresyonda neymiş? veya yediğin önünde yemediğin arkanda birde utanmadan depresyona girmiş! gibi şeyleri duymamak için kimseye söyleyemiyoruzdur.. evet sanırım bende depresyondayım..
    hijyenik kurallarda problem yok. geceleride sık sık uyanmak yok.. ve fazla uyumak hayatımdaki çoğu şeyi kısıtlıyor..
    aklınıza gelebilecek herşeyi. problem yaşıyorum.
    biri bana hangi bölüme gitmem gerektiğini söylesin...
    sanırım kendimi aşıp bi doktora gitmem gerek. önce bunu kabullenmeliyim.
    sebepleri kesinlikle bu cümlede aradım ve bu cümlede buldum
    'Aşırı uyuma ile birlikte sinirlilik halleri, öfke, hayattan zevk almama halleri de eşlik edebilir'

katılıyorum canım ya

ben hiç kızmıyorum bile kendime.. uyumazsam olmuyor çünkü.. bir sersemlik oluyor sürekli..

bekarken bende öyleydim canım fazla uyusam nolurki.. ama evlenince olmuyor çeşitli sorumluluklarım oluor yerine getiremiyorum. ve bunun sonucu kötü oluyor

16. 1 Mayıs 2009
  17. acigul

acigul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bende çok uyuyorum eşimi işe yolluyorum geri yatıyorum 12 ye kadar kendimi bildim bileli uyurum. ama akşama kadarda hiç uykumu almamış gibi bitkin uyuşuk gezerim sevmiyorum bu halimi ama ne yapayım fisfisfis herkes misafirliğe falan gittiği saatte ben yeni kalkmış oluyorum. günümün düzeni olmuyor. sinir stres var tabiki ama normal insanlar gibi eşimle kalkıp kahvaltımı yapıp günüme devam etmek istiyorum ama sanırım olmayacak :sm_confused:

18. 1 Mayıs 2009
  19. EU1

EU1 Guest

Psikiyatri bölümü Canım,

Mutlaka git. Hepimizin ihtiyacı oluyor zaman zaman uzman desteğine.

Kimimizin hayatında "yol gösterici melekleri" bulunuyor, uzmana gerek duymuyor.

Kimimiz çevreden deli gözüyle bakılır diye gitmiyoruz. ( Tamamen cehalet ! )

Sağlıklı olduğunu düşünen insanların bile 6 ayda bir görünmesi gerek aslında.

Dişimiz için, elimiz, kolumuz, böbreğimiz, ciğerimiz vs. için tevavi oluyoruz.

En çok beynimiz yoruluyor, onun tedaviye hakkı yok mu ?