çok uyuyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Fides_ tarafından 4 Ekim 2010 başlatılmıştır.

4 Ekim 2010
    Konu Sahibi : Fides_
  1. Fides_

Fides_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar....

nedense son 2 haftadır çok uyuyorum. okulum 2 hafta önce açıldı dersler yavaş yavaş başladı... ve bende uyumaya başladım...

2. öğretimim. gece saat 12- 1 gibi yatarım genelde. sabah ise -ne sabahı- öğlen 12- 1 gibi yataktan zor kalkıyorum.
    resmen 12 saat uyku uyuyorum ve uyandığımda da yataktan kalkmak istemiyorum.
    derslerle alakalı değil, çok çalışırım her zaman başarılı olmak isterim ama ne oluyosa okullar açılınca bende çok uyumaya başlıyorum.

bütün yaz gezdim, akrabalarımda, arkadaşlarımda kaldım ama günde 8-9 saat uyurken şimdi 12-13 oldu nerdeyse :gitme: birde elimde değil. akşam bi yatıyorum uyandığımda 12 saat geçmiş oluyor...

böyle giderse ders de çalışamicam sanırım. bugün de 12 de kalktım ve 5te dersim var ama uyanmamın üstünden 1 saat geçmesine rağmen hala uykum var ve yatsam akşama kadar da uyurum herhalde...
    birde moralim bozuk olduğu zamanlar sürekli uyuyorum...
    normalde 8 saat yeter diye biliyorum. saatimi kursam bile gene fayda etmiyo.
    annem de kız yurdunda akşam yemeklerini dağıtıyo. (akşam gidiyo) temizlik derken o da geç saatte yatıyo orda. sabah erken kalkıp kızların kahvaltılarını hazırlayıp eve geliyor. iş yerinde çok az uyku uyuduğu için o da evde uyuyor... beni uyandırcak kimse de yok sempatiksalakcinni
    bu durumdan nasıl kurtulcam ben? fikri olan var mı? senağlama

2. 4 Ekim 2010
  3. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Mevsim geçişlerinde oluyor bu düzensizlik,bir süre sonra normale dönersiniz.

4. 4 Ekim 2010
  5. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    tansiyonunuz düşük olmasın o gibi durumlarda benim küçük tansiyon 4 e 5 e düşer...

6. 4 Ekim 2010
  7. 94049

94049 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    stresten olabilir. yada b12 ve demir tahlilerine baktır bi. bunların eksikliği çok uyku yapabiliyor. bnde de olmuştu bir kaç kez.

8. 4 Ekim 2010
  9. Fides_

Fides_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aslında kansız falan değilim de bir süre önce hemde regl dönemimde hastanede bi rahatsızlığımdan dolayı baya bi kan aldılar. normalde senede 2 kez kontrole giderim her seferinde kan alırlar ama bu sefer daha fazla aldılar. ilk defa sendeledim... alakalı olabilir mi bilmiyorum ama....

b12 - demir... yediklerime daha çok dikkat edeyim o zaman...

Son düzenleme: 4 Ekim 2010
  10. 4 Ekim 2010
  11. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    bu durum bendede olmuştu bi ara bi gün erken kalktım uykum düzene girdi
    uyu uyu insan uyuşuyor :2:

12. 4 Ekim 2010
  13. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Psikolojik olabilir sanırım.

yazın ders yok, stres yok, 8-9 saat yetiyor ama okulların açılmasıyla çok uyumanız kaçış olarak görülebilir.:nazar:

14. 4 Ekim 2010
  15. yagmur_nehir

yagmur_nehir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Ben senin psikolojini anlıyorum tatlım. Seni mutlu edicek bir şeyler yok galiba bu aralar onun için kendini uykuya veriyosun.Derslerinde başlamışsa sana ağır bir yük gibi geliyor galiba. Ama güzel hayaller kur ve mutlu olmaya çalış sonuçta herşeyden önce kendine önem vermelisin.Sağlığına çok dikkat et. en ufak bir stres bile hastalıklara davet çıkarıyo. Uzun ve sağlıklı yaşamın sırrı mutlu olmak unutma...

16. 4 Ekim 2010
  17. GezegeNKralicesi

GezegeNKralicesi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.614
    Ödül Puanları:
    238
    Bir ara ben de öyleydim ama geçti kaydirigubbakcemile3

18. 4 Ekim 2010
  19. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.262
    Ödül Puanları:
    238
    Moral bozukluğunda uyumak psikolojik bir kaçış sanırım.İnsan uyuyarak en azından kısa süreli sorunlarından uzaklaşabileceğini düşünüyor.Bazen eşimle anlaşamadığımız konular oluyor, tam laf anlatıyorum, bakıyorum benimki kalkmış kedi gibi pıtı pıtı gidiyor.Bakıyorum yatakodasına gidip yatıyor.Sonra yarım saat sonra cennetten müjde almış gibi sırıta sırıta geliyor.Be adam yarım saat önce tartışıyorduk, ne oldu? Çözüm mü buldun? Yok.Uyuyor, geliyor, beyin reset.Bazen kıskanıyorum.kendi kendimi yiyeceğime ben de uyusam arada stresimden kurtulsam diyorum.

Mevsim geçişleri fikrine de katılıyorum.Havalar soğudu.İnsanın ya da en azından benim sürekli elimde kahve, kakao üzerimde hafifbir polar battaniye ile kedi gibi bir yerlerde kıvrılıp eski Türk filmlerinden birini izleyesim, yatıp sıcak sıcak uyuyasım var.Üzerime ölü toprağı serpilmiş gibi hissediyorum bu aralar, hoş normalde de atlayayım, zıplayayım, sabahları 6 da kalkayım tarzı bir kişiliğim de yok ama bu aralar fazla pasif kaldım.