Çok üzgünüm, lütfen yardım edin!!!!

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve hulya_cem tarafından 14 Mart 2009 başlatılmıştır.

14 Mart 2009
    Konu Sahibi : hulya_cem
  1. hulya_cem

hulya_cem Guest

arkadaşlar lütfen bana bi fikir verin.. sevgilimle yaklaşık 2.5 yıldır beraberiz, sürekli evlilik hayalleri kurarız ve bi an önce evlenmek istiyoruz. ayrıca annesi en başından beri biliyo beni. hatta sevgilimin yoğun ısrarları üzerine annesiyle de tanıştım. bu arada sevgilimn babası o çok küçükken vefat etmiş. benim kafamı kurcalayan şey şu. sevgilim geçen yıl mezun oldu ve 6 aydır falan güzel bi işte çalışıyo, ben de bu yıl mezun oluyorm. onların 2 tane memleketlerinde bi tane de burda evleri var ama burdaki evleri çok küçük ve bu evi satıp yenisini almaları gerekiyor. annesi ise sevgilimin evlilik için biriktirdiği paralarla ve üstüne oğluna tekrar kredi çektirerek ev aldırmak istiyo. biliyosunuz kredilerin süresi de en az 3 yıl falan. önce memleketteki bi evle burdaki evi satıp geniş bi ev almayı düşünmüşlerdi ama şimdi annesi bu şekilde ev aldırmak istiyo. sevgilim biraz daha uygun ev bakmak isterken o daha pahalı evler bakıyo. bana bunları sevgilim anlatıyo ona hiçbişey söleyemiyorum sonuçta annesidir, ama annesinin beni bile bile oğlunu bu kadar borca sokmaya çalışmasına bi anlam veremiyorum. böle bi borcun altına girerse biz 3 yıl sonra bile evlenemeyiz nerdeyse. dediğim gibi sevgilime hiç yansıtmıyorum ama moralim çok bozuk, sizce çok mu abartıyorum, lütfen görüşlerinizi yazın arkadaşlar!!! :a015:

2. 14 Mart 2009
  3. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Evin önemi var canım , sonuçta siz burada oturacaksınız yarın öbürgün çocuklarınız olacak.
    Bence daha büyük ve daha güzel bir ev al.
    Örneğin ben , fazla beklememek adına eşimde fazla masrafa girmesin diye ufak bi ev aldırdım (hemde kayınvalideme çok yakın bu büyük bir hataydı) ama şimdi çocuk yapmak istesem uygun bir çocuk odam yok , mutfağım minicik , oturma odam salonum aynı , misafir gelse nerede kalır diye düşünüyorum sürekli ve kredimizin ödenmesi için 3 yıl var daha. Eşimle kredi bedeli bitince derhal başka bir ev almak istiyoruz şu anda ikimizde memnun değiliz evden ama bu krizde nasıl 2. ev alınır bir de çocuk olursa kenara para konulur mu inan emin değilim..
    Şimdi diyorum keşke doğru düzgün bir ev olsaydı da kredisi uzun olsaydı , ev ömürlük olsaydı diye..
    Siz daha iyisini bilirsiniz canım , ben yaşadığımı senle paylaştım sadece.
    Bu arada kayınvalidenin amacı büyük ev aldırıp beraber oturmak mı acaba?
    Eğer böyle bir düşüncesi varsa kesinlikle ve kesinlikle kabul etme çok zorlanırsın , aynı evde iki kadın olmaz , ne kadar birbirinizle geçiniyor gibi görünsenizde şu anda insanlar değişiyor , tanımak için aynı sofrada yemek yemek lazım..

4. 14 Mart 2009
  5. hulya_cem

hulya_cem Guest

Allah kolaylık versin sana. İnşallah herşey gönlüne göre olur.
    Kayınvalide adayımın isteği, şimdi alınacak olan evi kendi üstüne yaptırıp beni de sonra yanında oturtmak anladığım kadarıyla, yani o ev bizim olmıcak zaten. Bende beraber oturmayı hiç ama hiç istemiyorum ama sevgilime bunun bahsini bile açsam hemen tartışma çıkarıyo, beni istiyosan bu böle olcak başka yolu yok diyo. Sevgilimi çok seviyorum ama kafam çok karışık:çok üzgünüm:

6. 14 Mart 2009
  7. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Benim kayınvalidemde dul , evlenmeden önce kendisinin beraber oturma talebi olmadı ama ben iyi niyetimden gelsin beraber oturalım demiştim eşime , eşim istemedi.. ıyiki istememiş Allah'a şükür!
    Erkekler bazı şeyleri çoooook zaman sonra anlıyorlar , bu arada üzülen üzülüyor , kırılan bir daha eskisi gibi olmuyor ama sonunda anlıyorlar , sevgilin içinde bunun için çok erken sonuçta şu an o annsesi sen bir el kızısın , annesinin içinde olduğu bir konu hakkında iyi kötü yorum duymak istemez.. Ama isteklerin olsun istiyorsan , ileride üzülmemek istiyorsan şimdiden bence koymalısın ağırlığını yoksa çok geç olur canım..
    Evi kendi üzerine yapma durumuna gelirsek kabul etmemelisin kesinlikle , borcu eşin ödeyecek en azından büyük bir kısmını , neden eşinin üzerine olamıyor ev? Daha sonra kötü düşünmek istemem ama kayınvaliden olmadığında o ev üzerinde sizden başka bir sürü kişi hak iddia etmez mi sence?
    Beraber oturmak istemiyorsan söyleyeceksin başka yolu yok , yoksa oturursun..
    Sonra sana da Allah kolaylık versin derler benim gibi..
    ıyi düşün taşın , annene sor bu konuda ne düşünüyor?

8. 14 Mart 2009
  9. hulya_cem

hulya_cem Guest

anneme bunların sadece yarısını söylememe rağmen çok sinirlendi, özellikle beraber oturmamı hiç istemiyor. sen onun boyunduruğu altına girmiceksin, okudun mesleğini yapıp kendini ayakların üstünde durcaksın olmazsa olmaz diyo, benim mantığım da öle diyo ama kalbime söz geçiremiyorum...
    çok haklısın, ağırlığımı koymam laım artık çünkü taviz tavizi doğuruyo ve ben ne kadar anlayışlı olursam olayım yetmiyo daha da fazlası anlayış istiyo.şimdilik ben sustum bekliyorum, eğer olur da bi gün fikrimi sorarsa içimdekileri güzellikle anlatmaya çalışcam ona. ev meselesine gelince benim içimden geçen de senin yazdıkların gibi. ama lafını bile edemem senin üstüne niye olmuyo diye, bunu hiç kaldıramaz heralde. ne bileyim çok hassas bi sevgilim var ama o hassaslığını genelde annesinden yana kullanıyo, bana rahatlıkla kıyıyo..

10. 14 Mart 2009
  11. RooSE

RooSE Rabbime emanetsiniz Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ya hayatım sanırım babası olmadığı için sevgilin annesının üstüne düşüyor anneside iyi kullanıyor hani..ama tavrını koy yoksa çok geç olur annende haklı kızının rahat etmesını istiyor.sevgilinle konus desem anlamıycak dinlemıycek seni kafasında kurucak ve hatta bunun sonu ayrılıga bile gider oyuzden yavas ama emın adımlarla git derim ve özellikle bağırark kavga ederek konusma sakin bi tonda konus ben seninle hep yanlız olmak istiyorum falan filan de ama eğer ki annesinin sözünden çıkmayan bir adamsa ozaman işin çok zor canım..bence iyi tart olayları.

12. 14 Mart 2009
  13. hulya_cem

hulya_cem Guest

evet haklısın erkeklerle inatlaşılmaz, sonuçta yine biz üzülüyoruzz.. 2,5 yıldır tanıdığım kadarıyla annesinin sözünden hiç çıkmıyoooo:1no2: roose benim işim çok zor biliyorum ama çok seviyorum ondan ayrılamamm

14. 14 Mart 2009
  15. kazulet

kazulet L'Etre et le Néant Üye

Beğenildi:
    207
    Ödül Puanları:
    153
    elbette ki maddiyatı düşünmelisin
    ama bu bulupta bunamak gibi
    yani ev olsun yeter başta
    büyüklüğü küçüklüğü zamanla ayarlanabilecek şeyler
    öldüğümöüzde yanımıza ne kadar güldüysek o kadr kalacak
    eskiden bende herşeyin dört dörtlük olsun dilerdim
    ama inan ki hayatın gerçekliği ile çarpışınca o pembe renkli düşünceler
    hiç hoş durmadı
    sevdiğin olsun
    huzurun olsun
    en büyük zenginlik bu
    gönül evi yani mühim olan
    bence sen büyük ev demezsen böyle bir sorununda olmaz
    ayrıca ben gelin olsan ailesi ile olan para pul işine karışmazdım.

16. 15 Mart 2009
  17. ukla

ukla Come back.. Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Yafrum ev ev üstüne olmaz, niyetiniz ciddi ise otur al karşına konuş, ilerde huzursuz ve mutsuz olmaktansa şimdiden konuşmak en iyisi seni gerçekten seviyorsa arayı bulur zaten...

18. 15 Mart 2009
  19. hulya_cem

hulya_cem Guest

ben evle ilgili hiçbişey konuşmadım, onlar kendileri geniş ev almak istiyolar, benim bi karışmam yokk zaten. ben sadece bana sunulacak olan geleceği izliyorum resmen, olay bu.