çok üzgünüm

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve EU1 tarafından 3 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

bundan iki hafta önce bebeğimin cinsiyetini öğrenmek için doktora gittim öğrendik erkek dedi gayet normal herşey dedi bir hafta sonra aynı gün kanamam oldu yine gittim rahim ağzı zedelenmiş erken doğum riski var dedi 2 gün hastanede yattım şimdide evde yatıyorum ama dünde oldu kanamam ve doktor yine kanama sancı şikayetiyle gelirsen doğurursun dedi daha 5 aylık doğsa bile yaşaması imkansız gibi birşey herkes korkma diyo ama ne mümkün ilk bebeğim çok üzülüyorum

2. 3 Ağustos 2008
  3. ceylan83

ceylan83 boncuk gözlümmmmmm:)) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    tatlım allah acil şifaalar versin canım üzüntünü anlayabiliyorum ama keşke sana tavsiyelerde bulunabilseydim hamilelik geçirmedim hiç ama hamile olan arkadaşlar tavsiyeler vereceklerdir eminim
    ama kendini çok yorma bol bol dinlen canım
    inşallah bebişin erken doğmayacak
    sağlıcakla kucağına da alacaksın

4. 3 Ağustos 2008
  5. patik

patik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    herangibirilaç tedavisi vermedimi?birde rahimağzına dikiş atmak mümkün deilmiymiş?geçmiş olsun..rahimağzı yetmezliği ise tam tanısı serklaj denen bi yöntemle tedavisi var..dr un ve hastanen iyidir umarım..en ufak şüphen olursa deiştir bence..

6. 3 Ağustos 2008
  7. ezine

ezine ogluşum gelio :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    346
    canım benim önce sakin ol ben 22 haftalık erken dogum yaptım okadar alel acele olduki şuan neler yaşadıgımı bile hatırlamıorum ama bi kaç tavsiyem var
    eger hafifte olsa kanaman veya bi sancın olursa mutlaka doktora git
    yat dinlen mümkünse hiç kalkma yerinden
    inş. bebegin seninle kalacak
    üzülüpte ogluşunuda ordan üzme tamam

8. 3 Ağustos 2008
  9. kxixvxixlcxixmm

kxixvxixlcxixmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    moralini bozma canım benimde sürekli kanamalarım oluyor şu an 32.haftayı doldurdum bütün yazı istirahatle geçiriyorum.neden zedelenme olmuş?benimde senin gibi 5.ayımda başladı plazanta zedelenmesi dediler.birden kan boşalıyordu şimdi biraz daha iyiyim.bebişimin çok şükür plazantası düzeldi.inşallah bebişlerimize hayırlısıyla kavuşuruz.zamanında

10. 3 Ağustos 2008
  11. EU3

EU3 Guest

aynı şekilde bir tanıdığım 2 hamilelik geçirdi.
    ama yurtdışındaydı türkiyede yapıyorlarmı acaba ?
    en iyi çözüm o gibi..
    Allah hayırlı doğumlar nasip etsin cnm sağlıkla bebeğini kucana al inş.

12. 3 Ağustos 2008
  13. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    canım sakın kendini yorma sürekli dinlen yat uzan
    allahın izniyle bebeğin seni bırakmayacaktır bol bol dua et

14. 3 Ağustos 2008
  15. vesta

vesta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ayaklarını uzat yat, dinlen.Risk geçene kadar, gerekiyorsa doğuma kadar böyle artık.Benim arkadaşımda benzer bir problem oldu,neredeyse 9 ay yattı.Bi süre sonra yatmak sıkıcı hatta yorucu bile oldu ama bebeğin sağlığından daha önemli birşey yok sonuçta.Hiç stres de yapma.Güzel güzel dinleniceksin.Geçmiş olsun canım.

16. 3 Ağustos 2008
  17. arzuercan

arzuercan Dombili köftem... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle çok çok geçmiş olsun nette bişiler buldum ama bilgi olur diye
    Rahim Ağzı Yetmezliği Nasıl Tedavi Edilir?
    Rahim ağzı yetmezliğinin tedavisi serklaj ismi verilen bir yöntemle rahim ağzının büzülerek dikilmesidir. Genellikle hamileliğin 14-16. haftalarında yapılır ve doğum sırasında sorun yaşanmaması için 36-38. haftalarda bu dikişler alınır. Serklajın kaldırılması hemen bebeğin doğmasına yol açmaz. Aşağıdaki durumların söz konusu olması halinde serklaj uygulanamaz:

- Rahim ağzında önemli ölçüde tahriş olması

- 4 cm.’den fazla açılma olması

- Suların gelmesi

Rahim ağzı serklajının yol açabileceği komplikasyonlar rahim yırtılması, hemoroit, mesane yırtılması, erken doğum ve zarın erken yırtılması olabilmektedir. Ancak bu risklerin gerçekleşme olasılığı son derece düşüktür ve serklaj çoğunlukla hayat kurtaran bir operasyon olarak değerlendirildiğinden, faydası olası risklerinden çok daha değerli görülmektedir.

18. 3 Ağustos 2008
  19. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Canım üüzlme dicem ama benimde rahim boynum kısalıyordu, dvamlı kasılmam vardı 25. haftada falan, hep yattım sende yat kalkma oldu mu?