Çok üzgünüm

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sumru tarafından 26 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

26 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : sumru
  1. sumru

sumru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar biz esimle yeni evliyiz. ikimizde calisiyoruz o yarim gün bense sabahtan aksama kadar. isim, maasim cok iyi. seviyorumda isimi. neyse, esim almanca bilmiyor ve herseyine zaten ben kosturmak zorunda kaliyorum, eh bunu o buraya gelmeden böyle olacagini biliyordum bu yüzden hep sabrediyorum hep elimden geldigince islerimizi halletmeye calisiyorum. esim bir seyde aksilik cikinca hemen beni suclar oldu sen bilmyiorsun anlamiyorsun falan diye. aksamlari eve gelmeden islerimiz oluyor veya beni duraktan aliyor markete gitmek istiyor bende tabi yaninda gitmek zorunda kaliyorum. eve geldigimizdeysede karnim acikti diye tutturuyor, iki ayagimi bi pabuca sokuyor resmen. bende alel acele birseyler yapmaya calisiyorum bazen oluyo bazen olmuyo bence gayet normal yani herzaman yemek güzel olacak diye birsey yok bence. ama onca ben yemek yapamiyorum hic bir isim düzgün degil falan. ben hep okudum ve calistim annem yapar ben yerdim yani cok öyle yemek yaptigimda söylenemez. tmm yapamiyorum bende yapabilmek isterdim ama onun istedigi yemekleri okadarcik zamanda yapabilmekte imkansiz. neyse bugün ise o benden erken cikmisti bende cikarken pencereyi acik unutmusum. az önce eve geldi aradim napiyorsun falan diye. basladi bu sen ne kadar sorumsuzsun cami nasil acik birakirsin, sen kadinmisin, ne yemegin güzel olur ne sorumluk sahibisin diye bagirdi bana. cok üzüldüm, is yerinde agladim. hala cok üzgünüm. birseyi düzgün yapayim derken baska birseyi yanlis yapiyorum. cuma günü seminarim vardi. patronumla ve iki erkek daha gitmek zoruindaydim. 3saatlik uzaktaydi. zaten ona kizgin elalemin erkekleriyle saga sola gidiyorsun diye. ben niye düzgün ev hanimi olamiyorum? okadar hem calisip hemde evinde herseyi yetistiren yapan ve mutlu olan bayanlar var ben neden yapamiyorum? lütfen yardim edin, fikir verin nasil düzeltebilirim bu durumlari mafoldumben

2. 26 Mayıs 2010
  3. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    267
    Ödül Puanları:
    213
    eşinin tutumu hiç olmamış bence.
    kendini suçlama
    hem çalışmak hem ev idare etmek zor.
    ben de aynı durumdayım
    ama ben severim yemek yapmayı
    becerimde vardır bu konuda
    ama bu zamanla olan bişey
    ben çocuk yaşta girdim mutfağa ilk zamanlar
    ben bile yiyemezdim yaptığım yemekleri
    o kadar kötü olurdu
    yapa yapa öğrendim
    şimdi 50 kişiye ziyafet sofrası bile hazırlayabilirim
    sen de zamanla öğrenirsin deneye yanıla
    eşinde beğenmiyosa yarım gün evdeymiş
    kendi yapsın daha iyisini canım

4. 26 Mayıs 2010
  5. sumru

sumru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben ona yemek yap diyememki. yani huyum degildir. ederse etmez etmezse bu zaten benim görevim diye görüyorum ben. temizlikte bile yardim edebilirmisin diye sorarim ederse eder etmezse hic birsey demem cünki o benim yani kadinin isi. ya mesela fasulye yaptim dün evde salca fazla yokmus olanla yaptim. daha öncede hic yapmadigim birsey. tadi iyi ama suyu resmen su gibi oldu. sanki fasulyeye et suyunda haslayip önüne koymus gibi. neden olmuyor yaa :KK43:senağlama

6. 26 Mayıs 2010
  7. BAMB

BAMB Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım eşin çok hatalı davranmış bence. Mademki sen tam gün o yarım gün çalışıyor kendi yapsın ozaman yemekleri güzel güzel oturup yiyin.Yok yapamıyosa ozaman sana laf etmeye hakkı yok.Sabahtan akşama kadar çalışan o, evde oturan sen olsan hadi sölenmeye hakkı var dicem. Bence eşin ezikliğinin hırsını senden almaya çalışıyor yada çok nankör bi adam.Karşılıklı oturup sıkıntılarını anlatmalısın bence.

8. 26 Mayıs 2010
  9. melisam09

melisam09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    canım benim yha eşin hiç anlayışlı bir insan değilmiş.. hem çalışıoosun hem ona yardımcı oluyorsun yemeğide elinden geldiği kadarıyla yapıyorsun herşey zamanla rayına oturur kimse annesinn karnında öğrenmio yemek yapmasını bigün oluyor bi gün olmuyor eşinle konuş anlat onunla olan sıkıntılarını sonuçta yabancı bi memlekettesiniz birbirinize destek çıkmalsınız umarım anlar seni canım ama ben sende bi yalnış görmediim kendiisini değiştirmesi gereken bence eşin canım!!! vereliniortak

10. 26 Mayıs 2010
  11. concealed

concealed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eşinin sorunu bence kompleks. Almanca bilmemesi ve aslında sürekli sana muhtaç olması büyük bir sorun. kendi yetersizliğini ve senin ondan üstünlüğünü yok etmek içinde kendince seni ev işlerini yapamamakla suçluyor, bunun yerine başka bişeyle de suçlayabilirdi. yabancı bir ülke de yaşayıp dil bilmemek büyük bir sorundur bence. haa sen de bilmeseydin bi problem çıkmazdı gibi geliyor. bir erkek için en basit şey için bile bi kadına muhtaç olmak zor bir durumdur, sen onun eşi bile olsan

12. 26 Mayıs 2010
  13. Daedra

Daedra Druid Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    :1shok: Fazla rahat bazılarına iyi gelmiyor. Ben olsam önce karşıma alır konuşurdum ama hala aynı tas aynı hamamsa, daha iyisini biliyorsan kendin yap der, elimi eteğimi çekerdim bütün işlerden. Bakalım yapmak, konuşmak kadar kolay mıymış? Ayrıca ev işleri kadının üzerine zimmetlenmiş vazifeler değildir.

14. 26 Mayıs 2010
  15. prensesantepli

prensesantepli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bizim evdede ben tam gün çalışıyorum o yarım gün eve girer girmez eşim yemek ne yapıcan der yarım yamalak birşeyler yaparım iki ayağım bir papuçta ha allah var ne yapsam yer iyi kötü çok kötüyse yumurta kırar kendine ama bende çok becerikli sayılmam ama zamanla hepsi olur diye düşünüyorum yaptıklarıma laf diyecek olursa kalk sen yap diyorum susuyor beyenmiyorlarsa daha iyisini yapsın zaten akşama kadar canımız çıkıyor onun bunun kahrını çekmekten bu koşturmacadan bende mutlu değilim ama elimden gelen bu yapacak birşey yok

16. 26 Mayıs 2010
  17. sumru

sumru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    az önce ögle arasinda konustuk biraz. tmm pencereyi kapatmamam yani unutmam büyük dikkatsizlik ne olur ne olmaz, ve o burayi bilmedigi icin benden daha cok tedirgin sanirim. onun icin özür diledim. yemek konusunuda konustuk biraz, yemiyormuyum senin yaptiklarini iyi olmasada yiyorum diyo. bilmemek degil ögrenmemek ayip diyo. madem bilmiyorsun ara anneni annemi sor ögren diyo.
    bende kendi kendime ögreneyim diye ugrasiyorum hep. sanirim biraz yardim almam gerekiyor. ama kompleksli oldugunu bende düsünüyorum yani daha önce bazi konularda verdigi tepkiler hep bunu gösteriyor. yardimlariniz icin tsk ederim cok moral oldu.

18. 26 Mayıs 2010
  19. sumru

sumru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    nedense ben kalk kendin yap diyemiyorum. neden bilmiyorum ama. yiyor benim esimde yiyor yaptiklarimi ama yedikten sonra hic lezzetli degildi yemegin diyor veya sen nezaman bi isi tam yapacaksin diyo yada ne zaman bi yemegide güzel yaparsin sen acaba diye soruyor. bazen erkek milleti diyip geciyorum bazende öyle zoruma gidiyorki anlatamam. iyiki bebegim falan yok olsa napardim nasil basa cikardim bilmyiorum