çok üzüldüm kreşler hakkında duyduklarıma...

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve yumy tarafından 20 Kasım 2009 başlatılmıştır.

20 Kasım 2009
    Konu Sahibi : yumy
  1. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar ben çocuğumun daha sosyal olması güvenli br ortamda sıkılmadan arkadaşlarıyla eğitilmesi açısından hep kreşi savunmuştum...ama bugüne kadar duyduklarım beni çok ama çok üzdü ve hayal kırıklığına uğradım....bakıcı yerine kreşi savunan ben artık kendimle bile çelişmeye başladım...

eskiden kreşte temizlikçi olarak çalışan biriyle görüşme fırssatm oldu...kreşte o yazsıcağında çiş yapmasınlar diye su vermediklerini yemekelrini doğru dürüst yiyemedikler,ni döküp saçıldığı için aç gezdiklerini, haydi uykuya haydi oyuna diyerek akşamı bir çırpıda edip akşamda anneleirne şöyle yaptık böyle yaptık diye yalanlar uydurduklarını anlattı...bebek gurubundakilerin altını kendilerinin değiştirmesi gerekirken temizlik işçisi bu hanıma yaptırdıklarını öğrendim....ve daha neler..üstelikte oldukça pahalı bir yer olduğunu geelnlerin hep üstdüzey olduğunu anlattı hiçkimsen,n durumdan şüphelnmediğini çünkü buna fırsat olmadığını zaten çocukların ufak olduğunu filan söyledi....bem de çok üzüldüm neden böyle vicdansız davrandığını anlayamdım insnların parasını alıyosun bari görevini yap..

evde bakıcı dehşeti olmuyormu en azından başın aaileden herşeye katlanıp birini bırakırız yada ses yada görüntü siistemi koyabiliriz...

buarada benim önerim eğer görüntü içim param yetmez diyenlere gazetecileirn kullandığı çok uzun saatler çekim yapabilen ses kayoıt cişhazları var pahalıda değil ufacıkta bir yere burakın zaten o çok hassas oluyor akşam gelince ne olup bittiği hakkında bir fikriniz olur naçizene önerim tabi...

işe başlamama sayılı günler kala çok hassaslaştım :1no2ve bunları düşünmek beni epey yıpratıyor sevgilerle:senağlamasenağlamasenağlama

2. 20 Kasım 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    Kreşlere güvenmiyorum.
    Çok yakın bir aile dostumuz çocuk gelişiminde okudu sonrada kreşlerde staj yaptı.Çocukları sinirlendiklerinde sıkıştırırlarmış,yemediklerinde bırakırlarmış yedirmekte ısrar etmezlermiş.Temizlik konusunda çok da dikkat edilmezmiş zaten kreşlerde.
    Bilemiyorum ama ben güvenmiyorum.Bana en mantıklı gelen bakıcı.Onu da Allah korkusu olan birini seçmek yoluyla şüpheler giderilebilir.

4. 20 Kasım 2009
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Bende minnacık bebeklerin asla kreşe verilmemesi taraftarıyım. En azından çocuk kendini çekip çevirene, konuşmayı öğrenene kadar asla kreşe verilmemeli. Kreşler da az para değil, onun yerine bakıcı tutulsa, çocuk kendi mis gibi odasında kendi yatağında uyusa, kendi oyuncaklarıyla oynasa çok daha yerinde olur.

Ve asla özel kreşlere verilmesi taraftarı da değilim. Özel sonuçta nerden ne kıssamda para artırsam diye düşünür, gereken özeni asla göstermez.

Oğluşumu bu sene MEB e bağlı yarı özel kreşe verdim, çok memnunum.Ayda 300 lira ödüyorum sınıflar 20 kişilik. Etlikte Sevgi Anaokulu. Ve bu okula vermek için çok bekledim, çünkü kurayla alım yapılıyor. Okula servisle gidip geliyor sabahın 7 sinde.

hemen yanıbaşımızda özel bir kreş var aslında bakarsanız hemde daha yeni açıldı. Normalde 500 liraymış ama bana 300 yaparlarmış güya. Hiç pazarlıksız hemde. Asla güvenmem.

6. 20 Kasım 2009
  7. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bu konu ben i epey yıprattıı yaa

8. 20 Kasım 2009
  9. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    bende oğlumu seneye eylül ayında verecem kreşe.
    özel kreş değil eşimin çalıştığı kurumun kreşi.şimdiye kadar burdaki kreşten olumsuz bişi duymadım.
    zaten orada oğluma herhangi olumsuz bir davranışta bulunsalar oğlum gelir söyler bana.bende gider bi güzel benzetirim onları.zaten çocuklara kötü davrananlara hırsım var.hırsımı onlardan alırım valla.

10. 20 Kasım 2009
  11. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    şekerim zaten velilerin haberi olmuyorki....olsa...emekli sandığının kreşi var burda kocaman gittik oraya valla masa sandalye var oturp yicak kendsi dedi kadın bizim kız minnacık daha nasıl yetişecek 3 kişi o kadar çocuğu dedim hepsi aynıandamı bakılacak dedi ayy ne biliyim bakmıyolar yani ben bunu gözümle gördüm de inanmak iistemedim birsüre valla çok dikkat edin yaşı 3 -4 ise hadi neysede ufaksa zor

12. 20 Kasım 2009
  13. KanCicegi

KanCicegi Güçlüyüm!Çünki;Umudum Var Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende süt çocuğunun kreşe verilmesi taraftarı diilim
    ancak çocuk oyun zamanına geldiğine anne yetersiz kalıyo
    arkaaş çevre olması lazım
    ben kızımı oyun çağında kreşe vermeyi düşünüyorum
    yani daha doğrusu oyun evlerine
    kızımın arkadaşları olsun paylaşmayı öğrensin falan die

yani ben iyi bi yer bulursam oyun çağında vermeyi düşünüyorum

14. 19 Şubat 2010
  15. pmta

pmta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili yumy daha önce de sizinle yazışmıştık.ılk kreş arayışlarınızda oğlumun gittiği kreşi önermiştim size.Üzerinden epey zaman geçti.Belki hatırlarsınız.Şimdi kreşlerle ilgili yazdıklarınızı okuyunca dehşete kapılıyorum gerçekten.ınsan evladının saçının teline kıyamazken bu ne vicdansızlık.Paramızla çocuklarımıza işkence mi yapıyoruz yani.Benim oğlum 3.5 yaşında oldu.Hala kreşe gitmek istemediği zamanlar oluyor.ınsan bazen şüphe ediyor gerçekten.Allah yardımcımız olsun.Size de kolaylıklar dilerim bu süreçte

16. 19 Şubat 2010
  17. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Hepsi yanı değildir arkadaşlar. Ve burda bu şekilde açılan konular tün annelerin kafasını karıştırır. Bende kızımı seneye 3 yaşında kreşe vericem. Elbette sık sık kontrol edicem. Seçimlerim zor olacak. Şimdiden araştırmaya başladım bile.
    Ben kreşin kötü olmasını anlıyorum da zamanında orda çalışan ve ayrıldıktan sonra orayı kötüleyenleri anlamıyorum. Be kardeşim paranı tıkır tıkır alırken bişey yoktu da. Kötü olduğu sonradan mı aklına geldi. Sen ordakilerden farklımısın ki sesini çıkarmamışsın. Bir anneye söylese bunu gizliden neler neler olur.
    Demem o ki güvenmiyorum bu tarz insanlara. Ne malum iftira atmadığı işden çıktığı için. Sizde sadece kendi gördüklerinize ve annelik iç güdülerinize inanın.

18. 20 Şubat 2010
  19. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    okuyunca çalışmak zorunda olan anneler adına o kadar üzüldüm ki..
    bende beveğimi aktif olması adına verecektim fakat aklımsa bir çok şey geldi..
    sinirlendiğinde kızsa bağırsa vs. benim nereden haberim olcak?
    wc den çıkıp ellerini yıkamadan yemekle muhattap olcaksa nereden anlayacağım?
    vs.. vs... vaz geçmiştim.. devir o kadar kötü ki.. en azından bakıcı daha alternatifli..
    Allah çalışan annelere yardım etsin
    :KK43: