Çokmu paniğim ben yaaa :(

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve pijema tarafından 13 Kasım 2009 başlatılmıştır.

13 Kasım 2009
    Konu Sahibi : pijema
  1. pijema

pijema Hamd olsun.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar mrb, 22 yasında ve bekarım yaklaşık 3-4 gündür genital bölgemde kaşıntı ve şişlik var... Çekingen bi insanım ve aileme de bu konuyu açmaktan çekiniyorumm çünkü su sıralar bi birlikteliğim var ailemin de bildiği yanlış anlaşılmaktan korkuyorum... Saçma gelebilir nedenlerini araştırdım netten ve mantar olabileceği yönünde yüksek olsılık var. Benden 8 yas büyük halam kadın hastalıklarından ameliyat oldu (doğru dürüst doktora gitmem çok şükür) bu yüzden de korkuyorum önerdiğiniz bi ilaç yada tadevi yöntemi varsa söylermisiniz lütfennnn... :teselli:

2. 13 Kasım 2009
  3. mavi_lina

mavi_lina *** FENERBAHÇE *** Üye

Beğenildi:
    634
    Ödül Puanları:
    113
    Mantar olma olasılığı yüksek ama kafadan ilaç kullanmak çok yanlış. Doktor gitmen daha iyi olur. Krem ve tek doz hap verecektir. Doktor konusunda korkmanı gerektirecek bir şey yok :) Ben 16 yaşımdan beri düzenli olarak gidiyorum. Kızkende gidiyordum, kadın oldum hala çok rahat gidiyorum. Utanacak çekinecek bir şey değil, sağlık neticede ihmale gelmez :)

4. 18 Kasım 2009
  5. slowmotion

slowmotion bencil değil sencil:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kesinlikle gitmelisin guzelim
    mantar olabilir we ona göre bi ilac werir,
    mutlaka git,korkma

6. 18 Kasım 2009
  7. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Cnm mantar olabilir ama şunu dene
    bir tasa sirekeli ılık su yap ve onunla yıka o bölgeyi bikaç gün sona bidaha durulama
    sirke mikrobu kırar işe yaramazsa mutlaka doktora git
    ayrıca ailenden çekinmende çok tuhaf neyini yanlış anlayabilirlerki
    onlarada demeden git madem doktoraa

8. 18 Kasım 2009
  9. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım eğer iç tarafında bir kaşıntın yoksa tyrosid isimli bir krem var. Genital bölgeni su ile iyice yıkayıp silip dudak içlerine ve kaşınan yerlere bu kremden sür... Mantar oluşumundan kaynaklıdır kaşıntın ve şişliğin. 2 gün günde 3-4 kere bu işlemi tekrarla.sorunun çözülecektir.Fakat bundan sonra vajinal temizliğine dikkat et.

10. 23 Kasım 2009
  11. pijema

pijema Hamd olsun.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

Sirkeli su yöntemini denemeye karar verdim önce ama sonradan korktum :eek: regl dönemnde olduğum için suan kasınma yada şişlik kalmadı gerçi kullandığım pedlerden sanıyorum bu hale geldim daha önce hiç karşılaşmamıstım çünkü kızmayın ama bi ilaç kullandım ben onun da etkisi var tabi :eek::eek: