Çökük göğüs ucu

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve ozlemmat tarafından 17 Ekim 2010 başlatılmıştır.

17 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ozlemmat
  1. ozlemmat

ozlemmat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    6ay önce doğum yaptım. göğüs uçlarım fazla olmadığından ve süt çok geç geldiğinden bir türlü bebeğime beni emmesini öğretemedim. 3ay boyunca kendim sağıp biberonla verdim. 3.ayın sonuna doğru göğüs uçlarım iltahaplı acayip yara oldu. çok acı çektim ve genel cerraha gittim. o da bana antibiyotikli hap ve krem verdi. tabi onları kullanmak zorunda kaldığımdan artık süt veremedim.ileşme süreci 2hafta sürdüğü için sütüm çekildi. neyse sorun bu değil. suanda gögüs uçlarım içe çökük bir hal aldı. benim bu yaşadığımı yaşayan oldumu? gögüs uçlarım düzelirmi?yoksa böle mi kalacak artık??? :KK43: bir bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

2. 17 Ekim 2010
  3. ecetuba84

ecetuba84 Prenses ve prens annesi:) Üye

Beğenildi:
    1.217
    Ödül Puanları:
    238
    geçmiş olsun canım..Çok zor bir durum ben de yaşadım bu durumu doğumdan sonra göğüs ucum olmadığında silikon uçla emzirmeye çalıştım kızımı senin bebeğin gibi emmeyi çok zor öğrettim ama göğüslerim çok fena yara ve iltihap oldular krem kullandım emzirmeyi kessemememi söyledi dr.3 ayda anca düzeldi göğüslerim.Ama canım senin dediğin gibi içe çökük olmadılar...Herhalde sen emziremediğin için öyle olmuşturlar...Bebeğin emerse düzelebilir belki..Canını sıkma:1hug:

4. 17 Ekim 2010
  5. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Canım ,benim de göğüs uçlarım çoküktü. Çok yaralar oldu. Hatta ilk iki ay ağlasya ağlaya kan ter içinde emzirdim. Artık bebeğim alıştı emmeye. Ememe çıkarttı uçları. Ama emmeyi bırakınca yeniden eski hallerine dönerler mi bilmembilmiyorumkismile

6. 18 Ekim 2010
  7. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    ben boyle bir sorun yasamadim ama sorunun kalici olacagni sanmiyorum,gogus uclarin eski haline doner zamanla diye dusunuyorum.Sen yine de bir daha doktora gorundugunde aklinda kalmamasi icin bunu da soruver.

8. 18 Ekim 2010
  9. TaDukHePa

TaDukHePa ♫♥♥_GLaM_Fa!rY_♥♥&#9 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de çektim o dertten. Göğüs kalkanıyla emiyor şimdi. Tavsiye ederim...