Converse çılgınlığı :)

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve busra_tuna tarafından 23 Haziran 2007 başlatılmıştır.

  23 Haziran 2007
  Konu Sahibi : busra_tuna
 1. busra_tuna

  busra_tuna Guest

  Allahım işte orada rengarenk her çeşidinden var sen de amerikan bayraklı ben diyeyim kamuflaj desenli, yanda bir adet mavi yıldız, o yıldızın kenarları sanki beynimin kıvrımlarını bir tekerlek misali ezerekten beyin salatasına dönüştürüyor, chuck taylor yazıyor !
  Birde converse kardeşliği vardır,saçma sapan şeyler,fotoraf çektirmeler vs. vs.İki veya daha fazla kişi eğer ki converselerini giymişse bir de yanlarında fotoğraf makinesi veya benzeri aletler varsa gerçekleşir bu olay. fotoğraf dediysem boy fotoğrafı değil elbette. sadece ayakkabılar. hangi insan bundan zevk alır anlamış değilim.
  bunu yapan sevgililer de vardır. belki aşkın verdiği aptallık belki de can sıkıntısından yaparlar. yaptıktan sonra şok güzel oldu aşkım der birbirlerine.
  Tüketim çılgınlığının yurdum insanı ne derece şuursuz yapabileceğinin bir göstergesidir bu icat.Gerçekten güzel olduğu için mi tercih ediliyor yoksa herkeste var bende de olmalı mantığıyla mı hareket ediliyor bilemiyorum fakat ne zaman converse - okul üniforması kombinasyonuyla giyinmiş birini görsem hönkürmek istiyorum; hade ordan diye. bu nasıl bir anlayıştır ki estetiği tek markaya indirgeyebilsin. yer yüzündeki tüm arz talep dengesini alt üst edip son derece itici bir haksız rekabet ortamı yaratsın.
  İstisnalar dişinda “rahat oldugu icin giyiyorum” gibi tum zamanlarin en buyuk yalanlarindan birinin arkasina gecilerek giyilen ayakkabidir. modadir, bu kadardir. alternatifsen converse giyeceksin başka şansin yok. hatta alir almaz ayakkabinin bilmem neresine bilmem ne yapmak icin butun pislikleri yapacaksin ki “aa epeydir giyiyormuş ve igrenc gorunuşu umrunda degil. cool.” desin insanlar. “nike/adidas giysem tikky damgasi yiyecegim, bot giysem okuzluk yapacagim, normal bir ayakkabicidan gidip alsam demode olacagim”dir. kacma lan.
  Lütfen mecliste bir yasa tasarısı hazırlansın ve şu illet pabuçlar yasaklansın. gerekiyorsa genç kızların ayakları kesilsin ama yasaklansın. yıllık milli gelirimizin yüzde 10 unu converse kasasına hibe edenler tutuklanıp dev ayakkabıların içline atılıp bağlansın ve ıslah edilene kadar da orada kalsın. gerçekten hoşlandığı için giyenler ise özel bir dedektör yardımıyla tespit edilsin ki bilelim ona göre davranalım.
   
 2. 23 Haziran 2007
  Konu Sahibi : busra_tuna
 3. masal

  masal Guest

  iki hafta sonra özel bi gece var ve benim büyük kızım gece kıyafetinin altına renkli convers istiyor:kızgın: ölürmüsün öldürürmüsün:mymeka::mymeka:
   
 4. 23 Haziran 2007
  Konu Sahibi : busra_tuna
 5. busra_tuna

  busra_tuna Guest

  Siyah abiye elbisenin altına fıstık yeşili converse giyenler tanıyorum ..Hiç şaşırmadım helen..özentiden başka birşey değil..
   
 6. 26 Eylül 2008
  Konu Sahibi : busra_tuna
 7. EU3

  EU3 Guest

  Ben beğeniyorum kim ne derse desin umursamam giyerim şakkıdı
  Hoşuma gidiyor kendimede yakıştırıyorum, özentide değilim :lepi:
  Allah özentilikten korusun -tatlicadiarzu-
  Beğendiğim herşeyi, yakışan herşeyi giyerim kaydirigubbakcemile2
  Ama converse kardeşliği gerçekten çok komik :roflol:
  İnsanlar zaten zevk aldıkları için değil güzel olduğu içinde değil, sadece gülüp eğlenmek için yapıyorlar onu kaydirigubbakcemile3
  İnsanlar mutluysa banane istediği gibi çeksin ayakkabılarını :CüvCüv: