çoook kaşınıyorum!!!lütfen yardım....

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve eternity tarafından 28 Ekim 2010 başlatılmıştır.

28 Ekim 2010
    Konu Sahibi : eternity
  1. eternity

eternity Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar herkerse!!
    38 haftalık hamileyim....son 3 haftadır parmak uçlarıma kadar her yerim çok kaşınıyor!!! gece bu yüzden uyanıp saatlerce kaşınıyorum...aynı durumda olanlar var mı? Ne yaspmalıyım? tavsiyelerinizi bekliyorum lütfen.....Hamileliğim boyunca inanaın bu kaşıntılar kadar sıkıntıyı hiç bir şeyden çekmedim:KK43:

2. 28 Ekim 2010
  3. fatma2005

fatma2005 canım elif duru 'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba gecmıs olsun gebelık kasıntısına vurulmussun sanırım ama karaciğerindede problem olabılır aynısı bnada olmustu test yapılmıstı allahtan karaciğerden değidi..kasımaktan ağlıyodum yatamaıyodum canım cok acıyodu....suan doğum yaptım ve kasıdıgım yerler dekı zlerı görunce moralım bozuuyo elınden geldıkce nemlendır badem yağı sür vücuduna bol su iç ...bn doktora gtmısıtım bı karısım vermıstı cıldıye bölümü o krem sayesınde gecmısdı...

4. 29 Ekim 2010
  5. AdayAnneyim

AdayAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Geçmi$ olsun,

kizkarde$im de benzer $eyler ya$ami$ti hamileligin son haftalarinda hatta vücudu su toplamaya ba$lami$ti + bir de yaninda bu ka$intilar vardi. Avuçlarinin içi felan kizariyor mu?...

Sanirim doktoru krem vermi$ti soguk suyla ka$inan yerlerini nemlendirdigini hatirliyorum bir de yaz dönemine denk gelmi$ti garibimde.
    Yarin bir$eyler ögrenirsem mutlaka haber veririm.

Arkada$in dedigi gibi fazla tirnaklarinizla ka$imamaya dikkat edin sonra orada kalici izler kalir.
    Geçmi$ olsun buarada :teselli:

6. 29 Ekim 2010
  7. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    tuzlu suyla kaşınan yerleri ovun biraz. kaşıntıya iyi gelir normalde.
    hamilelik için sakıncalı değil. size de yardımcı olur umarım.
    tabii dr unuza sormayı ihmal etmeyin..

8. 29 Ekim 2010
  9. eternity

eternity Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    dahiliye bölümüne gittim karaciğer enzimlerimde yükseklik varmış,ilaç kullanıyorum.Ancak bu değerlere göre bu kadar kaşıntı olmamaması gerektiğini döyleyip cildiyeye yönlendirdi,Cildiyeci de mantar tahlilli aldı bakalım sonuca göre birşeyler verir inşallah! yoksa dayanılır gibi değil kızlar.Kaşımaktan ufak ufak kan topladı vücudum,kızarıklık kaşıdığım sürece oluyor sonra geçiyor!
    Tavsiyeleriniz iççin çok teşekkür ederim özel krem ismi yada karışımları da paylaşırsanız çok sevinirim..Bu arada nveanın avakado yağımıydı neydi öyle bir losyonu hiç duydunuz mu? oraya buraya bakmaktan,araştırmaktan karıştırıyorum herşeyi:)