çoooook kötüyüm -amniyosentez-

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve hayrissh tarafından 21 Ekim 2009 başlatılmıştır.

21 Ekim 2009
    Konu Sahibi : hayrissh
  1. hayrissh

hayrissh Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bugün 2.düzey ultrason için doktoro gittim! 2 li ve 3 lü testlerim çok ii çıkmasına rağmen doktor 'kalbinde bir beyazlık görülüyor ve bu az da olsa down sendromu riski belirtisi ' dedi. dünya başıma yıkıldı tabiki benimde orda eşim de çok ama çok üzüldü. doktor ''ben amniyosentez önermiyorum şimdilik takip edelim dedi yarın başka bi doktora gitcem tekrar gircem ultrosana bakalım o ne dicek!! ama'' bu şüpheyle hamileliği nasıl bitiririm bilmiyorum galiba amniyosentez yaptırcam ama onunda riskleri var ne yapacağımı bilemiyorum yarıma ve desteğe ihtiyacım var siz olsanız napardınız??

2. 21 Ekim 2009
  3. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım baska bı doktora daha gorun bencede.
    hangı haftadasın? amnıyosentez 20.haftadan sonra yapılıyormu kı?
    eger gerekırse yaptır derım ben dusuk rıskı cok cok az amnıyosentezde hem uzman ellerde yapıldıgında problem cıkıcagını sanmıyorum. yarın ınsallah ıyı haberlerle gelırsın...

4. 21 Ekim 2009
  5. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım baska bı doktora daha gorun bencede.
    hangı haftadasın? amnıyosentez 20.haftadan sonra yapılıyormu kı?
    eger gerekırse yaptır derım ben dusuk rıskı cok cok az amnıyosentezde hem uzman ellerde yapıldıgında problem cıkıcagını sanmıyorum. yarın ınsallah ıyı haberlerle gelırsın...

6. 21 Ekim 2009
  7. yeterb

yeterb Allahım sen koru bebeğimi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım aminiyosentez sonucunda ne yapacaksın eğer bebeğin down sendromlu çıkarsa aldıracak mısın.eğer aldırmayacaksan nasıl olursa kabulüm diyorsan bence yaptırma bu testi. yok down sendromlu çıkarsa ben bakamam aldırırım diyorsan yaptır.Allah kolaylık versin inşallah güzel sonuçlanır herşey gönlüne göre olsun

8. 21 Ekim 2009
  9. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    senın hıkayenın tıpa tıp aynını arkadasım yasadı dunyası yıkıldı ankaraya gitti prof a oda demiş istersen amnıyosentez yaptr bu saglıklı bebeklerdede olabilir dedı oda bu şüpheyle yasayamam dıye yaptrdı bişeycık cıkmadı tabıkıdeee..7a ylıkken erken doğum yaptı..karar senın cnm ama bence senın bebegınde bişey yokkkk.

10. 21 Ekim 2009
  11. hayrissh

hayrissh Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    21+5 haftalık hamileyim ne yapacağımı bilemiyorum

12. 21 Ekim 2009
  13. hayrissh

hayrissh Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende biliyorum daha doğrusu hissediyorum bişey yok ama yine de içime bi kurt düştü işte üzülmemek elde değil ki! bu arada arkadaşının erken doğum yapmasıyla amniyosentez in bi alakası var m acaba? bu arada desteğiniz için teşekkürler allah hepinize sağlıklı bebişler nasip etsin

14. 21 Ekim 2009
  15. dtbernat

dtbernat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bence hiç telaş yapma başka dr git güzelim öle bi durum olsa ikilide yada üçlü testte azda olsa çıkardı bişi takma kafana allah meleklerimizi korusun

16. 21 Ekim 2009
  17. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    cnmm senı anlıyorum kım olsa içine kurrt düşerdı sen bence bulundugun ilde prof ve bu konuda uzman birine git.egerde oda kesın demesse yaptrma derım cunkı okadar test yaptrdın yansımazmıydı hiç bunlara dıye düşünuyorum??arkadas tansıyon sebebyle erken doğum oldu amnıyosentezle baglantısı varmı bilmıyorum.ama bana dr sunu dedı bu işlem sonuc 100 hamıllekten 1 düşükle sonuclanabilirmıs..içindekı hislere guven bence..sunu unutma drlarda bazen yanılabilir! ben üçlü test bile yaptrmadım ikli yeter dedım

18. 21 Ekim 2009
  19. nesssli

nesssli egem benimle :) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    benim yaşadığım olayın bir değişiği buda :KK43: