Çörekotu Kürü

Konusu 'Zayıflama Kürleri' forumundadır ve prensesfb tarafından 23 Ocak 2010 başlatılmıştır.

23 Ocak 2010
    Konu Sahibi : prensesfb
  1. prensesfb

prensesfb Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    Çörek otu zayıflatır mı?

Herbalist Ömer Coşkun çörek otu ile zayıflama konusunda şu tavsiyede bulunuyor:

Zayıflamanın en güzel yolu günde üc defa aç karnına, yani yemeklerden yarım saat önce bir tatlı kaşığı çörek otu yemektir.

Hastalığı ne olursa olsun, insanlar çörek otunu kürler halinde (örneğin 21 gün) bir tatlı kaşığı yemelidir.

2. 25 Ocak 2010
  3. lalezar-24

lalezar-24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet bende izledim.çörek otunun faydası olmasa peygamber efendimiz( ölümden başka her derde devadır )diye tavsiye etmezdi...

4. 25 Ocak 2010
  5. prensesfb

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    corek otunu peynire ve lor peynirineede ekleyip yiyebiliriz

6. 27 Ocak 2010
  7. ASYAM30

ASYAM30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    nazarada iyi geliyormus yeni gelinin üstüne döküyorlar...bana yaptilarda cörek otu yemeye basliycam:eek:

8. 27 Ocak 2010
  9. Teknolog

Teknolog ŞÜPHECİİ..... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    yutulacakmı gevelenecekmi ben gevelemeyi denedimm..iğrenççç...

10. 28 Ocak 2010
  11. prensesfb

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    Çörek Otu Kullanım Alanları;
    Sağlıkta:ıdrar ve süt artırıcı,iştah açıcı ve adet düzenleyici etkileri vardır.
    Gıdada:Mutfakta ve gıda sanayiinde tüm olarak unlu ürünleri süslemek ve onlara lezzet vermek için kullanılır.Türkiye'de baharat olarak yaygındır.Fırın ürünlerinde ve tulum,çökelek gibi bazı peynir çeşitlerinde tüm olarak kullanılır.Küçük çapta sabit yağ üretimi vardır,ancak bu yağ gıda olarak kullanılmaz.

12. 29 Ocak 2010
  13. EU3

EU3 Guest

Bir kez daha altını çizelim: Bugüne dek sağlıklı kilo verdirdiği belirlenen hiç bir doğal madde, ot, bitki veya tohum bulunamadı. Kilo fazlalığı ve şişmanlık alanı o denli büyük bir ticari alan ki, bir çok kişinin iştahını kabartıyor.

Bu alandan pay kapmak isteyen şarlatanların önerdikleri bitkilere her yıl bir yenisi eklenmekte.

Hoodia özleri, Garcinia iksirleri, Aloevera şurupları, Orange Bitter tabletleri, Chitosan hapları bu konuda en çok suiistimal edilen ürünlerdir. Bunlardan hiç birinin kilo verdirdiğini gösteren bilimsel bir kanıt yoktur.

Efedra bitkisi özleri adrenaline benzer özelliği sebebiyle bir miktar kilo kaybı yapabiliyor ancak aynı zamanda kalbinizi, beyninizi de hasta ediyor.

Yakın bir zamanda zayıflatıcı ürün olarak pazarlanan yosun haplarının içinden kontrolsüz kullanıldığında sağlığa ciddi zararlar veren sibutramin isimli kimyasal maddenin çıktığını hepimiz çok iyi bilmekteyiz.

Çörek otu da bu alandan para kazanmak isteyen kişilerin yeni palavralarından biridir.

Çörek otunun içinde bol miktarda Linoleik Asit bulunmaktadır. Omega-6 yağlarından olan bu maddenin bazı alerjik reaksiyonlara, alerjik cilt problemlerine iyi geldiği bilinmektedir.
    Ama çörek otunun ne kendinin, ne çayının, ne de bal ile karıştırılarak yutulmasının kilo kaybı sağlaması mümkün görülmemektedir.

Eğer bir kilo verme programı uyguluyorsanız, küçük bir bitkisel destek de kullanmak kararınız varsa günde 3-4 bardak yeşil çay veya yeşil çayın kateşin içeren özlerinden yararlanmayı deneyebilirsiniz. Ama beklentinizi asla abartmayın.

Çörek otunun faydaları için tıklayın

Alıntıdır

çörek otu ile ilgili araştırma yaparken bunu bulup okudum :S

14. 29 Ocak 2010
  15. sevvalzeynep

sevvalzeynep Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hepinizi tüpbebek bölümünde olan tüpbebedkte indirim iştiyoruz topğine da<vet ediyorum

16. 29 Ocak 2010
  17. prensesfb

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    tsklerrr bilgi icin canim

18. 2 Şubat 2010
  19. prenses4

prenses4 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben zamanında kullandım. ve aşırııııııı gaz hariç hiçbir faydasını görmedim! kesinlikle denemeyin gaz feciydi!!!