Counterfeiters / Kalpazanlar

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve kurmis tarafından 16 Nisan 2008 başlatılmıştır.

16 Nisan 2008
    Konu Sahibi : kurmis
  1. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148

Film, Nazilerin 1936'da yarattıkları en büyük kalpazanlık operasyonunu anlatan gerçek bir hikayeden yola çıkmıştır.

II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin, savaşın tek galibi olabilmek için yaptıkları ahlâk dışı işlerden biri de sahte para basarak diğer ülke ekonomilerini çökertmektir. Bu iş için kurdukları gruba, el sanatları ve kalpazanlık konusunda çok iyi olan Salomon "Sally" Sorowitsch (Karl Markovics) ’ı da dahil ederler.

Sefaletten kurtulan yaşamlarına rağmen, içinde bulundukları durum onları rahatsız eder, vicdanlarıyla karşı karşıya getirir.​

Son düzenleme: 26 Nisan 2009
  2. 16 Nisan 2008
  3. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    İzleyeli bir ay kadar oldu,Türkiyede bu hafta sezona giriyormuş. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. Gerçi ben 2 bölümlük Hitler belgeselinden hemen sonra izlemiştim ve artık psikolojim bozulacaktı neredeyse :)

Gerçeklerden yola çıkılarak hazırlanması da filmin kıymetini bir kat daha artırıyor.Talihsiz Hitler devrinde,kamplarda yaşananların ilginç bir yönüne ışık tutuluyor.Yanlız Hitlerle ilgili filmleri izlerken dikkat etmek gerek.Yok yere bir de yahudi hayranı olmamak lazım.Malum biz Türkler ezilen tarafa hemen sempati duyarız...

Ayrıca filmin yukarıda koymuş olduğum afişine pek aldanmayın derim.Yoksa aşkı hikayesi mi izlicez,diye sormuştuk eşimle birbirimize.Ama alakası yok. sonlardan alakasız bir sahne o denzi kenarında olan...

4. 26 Nisan 2009
  5. nergis55

nergis55 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Ödüllü bi film olduğunu hatırlıyorum.ızledim fena değil ama biraz yavaş ilerliyo.ilk kısmında sıkılabilirsiniz.Ama tavsiye ederim tabii

6. 24 Haziran 2009
  7. AquaBarbie

AquaBarbie change your my life!!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    eğer sonuna kadar sıkılmadan izleyebilirseniz, çok güzel bir film. insnın vicadanını yeni,den sorgulamasını sağlıyor.bazı sahnelerinde kendimi tutamadım ağladım.senağlama
    yazık günah yaaaaaaa. insanlarda hiç mi vicdan yoktu o zamanlarda.içim parçalandıresmen. bir dilim ekmeğin dahi önemini anlıyorsunuz ve şükrediyorsunuz filmi izledikten sonra...:Saruboceq:
    kesinlikle izlenmesi ve ders alınması gereken bir film tavsiye ediyorum!!!...:lepi:-tatlicadiarzu-