Cowboy Bebop (Anime/Manga Seri)

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve PurpleRain tarafından 8 Ekim 2009 başlatılmıştır.

8 Ekim 2009
    Konu Sahibi : PurpleRain
  1. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    2021 yılında gezegenler arasında seyahat mümkün hale gelmiştir. Ancak, gezegenler arasında ulaşımı sağlayan atlama ağında büyük bir düzensizlik bulunmaktadır. ıhmal edilen bu aksaklık sistemde büyük bir felakete yol açar. Ayda bulunan atlama geçidi infilak eder ve ay yüzeyinde büyük bir delik oluşur. Patlama sonucunda aydan kopan parçalar dünya yüzeyine düşer ve süreğen bir meteor sağnağına yol açar. Bu olay dünya yüzeyinin büyük bir bölümünü ve milyarlarca insanı yok eder. ınsanların büyük bir bölümü yer altına sığınır. ımkanı olanlar Mars ve Venüs gezegenleri ile yaşam koşulları oluşturulan bazı astreoid ve Jupiter uydularına yerleşirler.

Cowboy Bebop, bu olaydan 50 yıl sonra, 2071 yılından başlayarak gerçekleşen olayları konu alır. Spike Spiegel ve iş ortağı Jet Black güneş sisteminde faaliyet göstermekte olan iki haydut avcısıdır. Oldukça tehlikeli ve zor bir meslek icra eden ikili geçimlerini sağlayabilmek için, Bebop isimli gemileri ile, aranılan suçluların peşinden sistemin bir ucundan diğer ucuna yolculuk etmektedir.

Dizi, Bebop tayfasının, suçluların peşinde yaşadıkları olaylar etrafında şekillense de aslında her bir karakterin geçmişi ile yüzleşmesini konu alır.

Müzikleriyle beni benden alan bir anime klasiği daha opuyorumnanaktan

Filmi de var ama ben izleyemedim henüz arkadaşlar, izleyen arkadaşlarım fikirlerini paylaşabilirler...

2. 8 Ekim 2009
  3. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    tipler pek sevimli gozukmuyor ya :/
    belki daha ilerde izlerim tucem
    bleach izledin mi sen cnm?

4. 8 Ekim 2009
  5. PurpleRain

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    çok güzel bir anime sanırım o canım, çok popüler ama çok da uzun, hatta bazı dövüşme sahneleriyle bir bölüm geçiyor diye biliyorum; çok bölümü var, gözüm korktu, izlemedim malesef :gitme:

6. 8 Ocak 2010
  7. Asmin

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    izlemeye basladim 17. bolume geldim zaten 26 bolum...
    onyargilarima guvenmeye baslicam nerdeyse.. surda ilgimi cekmedigini yazmistim ya 17 bolum izledim acikcasi spike karakteri iyi guzel jet fena degil ed zaten favorim oldu ama geri kalan faso fiso yani.
    muzikleri cok guzel beni en cok baglayan muzikleri oldu.. ama olaylar baglantisiz belki sonuna dogru baglanir mi dedim ama sanmiyorum baglanmicak heralde, ne bileyim sarmadi beni ya..

8. 17 Ocak 2010
  9. PurpleRain

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Asmincim açıkçası sonradan izlediğim anime serileri düşündükçe giderek arka sıralara attığım bir seri bu,bana da pek keyif vermiyor, ama müzikleri çok dikkat çekici ve güzel...

10. 17 Ocak 2010
  11. Asmin

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    ayni yonetmene ait samurai champloo diye bi anime serisi var.. izlemeni oneririm tucem.. yonetmen bu animede cook daha basarili. efektler muzikler konu kurgu harika. ben 1 gunde bitirdim bu animeyi.

Son düzenleme: 17 Ocak 2010
  12. 17 Ocak 2010
  13. PurpleRain

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    tatlım şimdi bakıyorum, hemen indireyim, çok teşekkürler öneri için asminim a.s. konusunu da aç istersen arşive eklemek hoş olur bilmiyorumkismile

14. 17 Ocak 2010
  15. Asmin

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    gerek yok tatlim ya animeleri senden benden baska takip edip izleyen yok zaten sana da soyledim icim rhat. december bakiyo arada bi o da burdan gorur..
    bu arada sumari yazmisim ama samurai olcak o :))
    bu arada imdb puani da 9 mus.. hayli yuksek yani.

16. 17 Ocak 2010
  17. PurpleRain

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    samurai champloo iniyor canım, bilgisayarım çatlayacak artık, şunları bir yazsam çok iyi olacak bilmiyorumkismile

18. 17 Ocak 2010
  19. Asmin

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    hadi bakalim umarim seversin.
    izledigimi siliyorum ben mecburen arsiv yapma olanagim yok. cdlere yazip ugrasmak da istemiyorum.
    izledigimi bi daha izleyecegimi sanmiyorum bi de. death note izliyim dedim yok olmuyo ayni tadi vermiyor acikcasi.
    samurai ama simdilik duruyor.. cok cici cok guzel bi anime.. eger samurai yi seversen sanirim bleach i de seversin.
    .
    neyse iyi seyirler.. izleyince fikirlerini paylasirsan zevkle okurum.