cretli retmenlik

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve vildanefe tarafından 16 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Haziran 2009
    Konu Sahibi : vildanefe
  1. vildanefe

vildanefe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ücretli öğretmenlik hakkında bilgisi olan varnı

2. 24 Haziran 2009
  3. artemis06

artemis06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ücretli öğretmenlik hakkında bilgi sahibiyim yardımcı olabilirm bu yıl ücretli öğrtemenlik yaptım..

4. 24 Haziran 2009
  5. dil_nur

dil_nur Hoşgeldin Dünyama Bebeğim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benimde eşim ücretli öğretmen
    kadroludan çok sana yükleniyolar ücretlisin diye kötükedihüso
    sonra hasta olmayasın veya resmi tatil az olsun diye dua ediyosun çünkü diğerleri gibi her halukarda senin cebine para girmiyo maaşından kesiyolar :mymeka:
    bir dahaki seneye aynı yerde devam edebilmek içinde herşeye boyun büküyosun onun haricinde herşey kadrolular gibi değişik bişey yok yani :nazar:

6. 24 Haziran 2009
  7. cerenora

cerenora Balı kaymağı fazla kaçmış Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    ücretli öğretmenlikle ilgili olarak hangi branşta öğretmen olduğun da önemlidir. ücretliöğretmenlikte girdiğin ders saati kadar ücret alırsın dolayısıyla eğer resmi tatil bile olsa derse girmediysen ücret alamazsın. izin gibi işlemler okul müdürünün tasarruffundadır genellikle. eğer açık varsa branşına bakmazlar mesela bizim okulda teknoloji tasarım öğretmeni ücretli ama beden eğitimi mezunu. kadroludan çok sana yüklen,rler doğru bir yaklaşım hiç değil bence. benden ücretlinin çalıştığı yerlerde yani ücretliden sonra kadrolu gittiysem genellikle yapılmamış birçok iş olur neden? zaten ücretli fazla yüklenmeyelim anlayışı vardır ben de katılılırım zaten aldıkları üctret beli canını mı alacaksınız derim. hele hele zümren varsa okulda sadece dersine girer çıkarsın. kadroludan farklı olarak istediğin zaman çıkıp gitme hakkına sahipsin. karolu ya deveyi güder ya diyardan gider. o diyardan gitmek de her zaman o kadar kolay olmaz. ertesi yıl aynı okulda görev yapma şansın branşına göre değişir ama genellikle düşüktür çünkü sürekli atamalar oluyor. başka sorun olursa cevaplarım canım. canını sıkma işini isteyerek yapan her iş kolay gelir. :teselli:

8. 25 Haziran 2009
  9. vildanefe

vildanefe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yardımcı olursan sevinirim nasıl başvuracağım. fizik mezunuyum ama fen bilgisi istiyorum

10. 25 Haziran 2009
  11. esennil

esennil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bugün sözleşmeli öğretmenler kadro verileceğinden bahsettiler haberlerde.ben de daha önce yapmıştım.keşke dedim ama malesef çocuklarım yüzünden çalışmıyorum.inşallah haber doğrudur ve kadrolar gelir.

12. 25 Haziran 2009
  13. dil_nur

dil_nur Hoşgeldin Dünyama Bebeğim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    keşke herkes sizin gibi düşünse ama malesef diyorum sadece

14. 25 Haziran 2009
  15. artemis06

artemis06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçen yıl mebe basvurmustuk okulların acılmasına 1 hafta kala ücretli öğretmenlk başvurularını almaya başladılar bu yıl okullara basvurduk bransınla ilgili olarak açık kontenjan varsa dilekçe yazıyorsun ve gerkeli evraklarla basvurunu yapıyorsun 1 hafta içinde olur çıkıyor ve akabınde görevlendiriliyorsun basvurdugun okula..ben agrdayım burda işlemler bu şekilde ilerliyor sen eylülün ilk haftası gibi bulunudgun il yada ilçein milli eğitim personel md git o seni mutlaka yönledirir.. veya bildiğin tanıdıgın okul md varsa ondanda yardım ısteyebılırsın bızım burada ogretmen acıgı cok fazla ben bu yıl iki okulda birden yaptım ama büyükşehirlerde ki durum nedir bilmiyorum açıkcası...

Son düzenleme: 25 Haziran 2009
  16. 20 Temmuz 2009
  17. mutsuz82

mutsuz82 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    142
    Ödül Puanları:
    48
    Slm bende geçen sene istanbul taksim ilköğretim okulunda ücretli öğretmenlik yaptım. Allahım o nasıl yerdi öle resmen kabusum olmuştu öğretmen arkadaşlardan veye yönetimden değil onlar çok iyilerdi ama o öğrenciler varya hoş öğrenci denmezdi ya neyse adı öğrenci işte. Arkadaşlar hiç abartmıyorum bunları çocukların hepsi ya kürt yada çingenelerdi insan ayrımı kesinlikle yapmıyorum ama felaket kelimesi bunlara övgü sayılırdı o kadardı yani. Neyse ben 27 saat derse giriyordum aldığım maaş 350-400 tl arasında idi. O para da yol parasına anca yetiyordu. Bu sene de başvurdum ama hiçbir yerden ses çıkmadı şimdi evde oturup iş arıyorum ama malum şu teğet geçen kriz olduğundan çooook zorr iş bulmak.

18. 20 Temmuz 2009
  19. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ücretli öğretmenlik yapma sebebiniz eğitim fakültesi mezunu olmamanız mı.çünkü sözleşmeli öğretmenler gayet iyi şartlarda yani sözleşmeli öğretmenliğe başvuru yapamıyor musunuz? ayrıca eğer fen edebiyat fakültesi mezunu iseniz fen edebiyat fakültesi mezunlarının öğretmenlik yapmalarına yönelik yeni düzenleme yapıldı araştırın.geçen memurlar.nette okudum.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.