crp ve lökosit konusunda yardım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nickminkenari tarafından 5 Haziran 2009 başlatılmıştır.

5 Haziran 2009
    Konu Sahibi : nickminkenari
  1. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar 3 gündür hastanede yatıyorum lökositim ve crp degerlerim yükselmiş vücutta enfeksiyon varmış idrar yollarında oldugu söylendi.bundan 2 hafta önce akıntı şikayetiyle dr a gittim crp 16 (en fazla 5 olması gerekiyomuş),lökositte 12 ye yükselmiş 1 hafta antibiyotik ve fitil kullandım kontrole gittiğimde degerler düşecegi yerde dahada yükselmiş crp 22 lökosit aynı degerde kalmış ve beni hemen hastaneye yatırdılar antibiyotik tedavisi gördüm 3 gün ve bu tedaviden sonra ancak ilk yaptırdıgım sonuçlar kadar düşe bilmiş şimdi pazartesi tekrar tahlilim var umarım daha da düşmüşdür...
    böyle bir olay başına gelen varmı neler yaptınız bi fikir verin nolur fiziken hiçbir agrım sızım sancım yok ne varsa kanda var sinirim bozuluyo bir türlü enfeksiyonu atamıyorumsenağlama
  2. 5 Haziran 2009
  3. nesrinb

nesrinb Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun canım en kısa zamanda inşallah tüm değerlern düşer.
  4. 6 Haziran 2009
  5. eftelyaaa

eftelyaaa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım geçmiş olsun tuvalette tuvalet kağıdı kullan vede iç çamaşırlarını ütüle faydası oluyor
  6. 6 Haziran 2009
  7. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım merhaba..
    Hamile oşup olmadığını yazmamışsın ama hamile olduğunu düşünerek bi anımı paylaşmak istedim. Ben 28 haftalık hamileyim ve 13-14 haftalıkken su gibi akıntım geldi. Bebeğin suyu olabileceğinden şüphelenip birsürü tahlil yaptırdım. Bunlardan biri de CRP idi. ve sendeki gibi çok yüksekti. 5'e düşürmek için antibiyotin aguementin verildi ve 10 gün kullanıp yeniden ölçüm yaptırmaya gittim. fakat sonuç düşmemiş yükselmişti. Yeniden aynı antibiyotik verildi. 2. kullanumda biraz düştü ama istenilen kadar değildi. Başka doktora gittim. İdrar yolu enfeksiyonu olabilir dedi ve idrar kültürü yaptırmamı söyledi. İdrar kültürü yaptırdım. Enfeksiyon türüne göre dirençli, duyarlı olup olmadığı belli oluyor kültür yapıldığında ve ona göre antibiyotik veriliyor. Ve benim kullandığım antibiyotiğe karşı dirençli bi enfeksiyonum varmış. Duyarlı olana göre yeni bir antibiyotik daha verildi ve ben bu zor dönnemi atlattım. Bu arada enfeksiyon idrar yolunda olabileceği gibi, vajinde de olabiliyor yada gripten de olabiliyo..
    Umarım bi nebze aydınlatabilmişimdir.
  8. 6 Haziran 2009
  9. ysmnynr

ysmnynr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya 12 de bir şey mi benim lokosit 75 çıktı en son sirkeli su düşürüyor
  10. 6 Haziran 2009
  11. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    bilgi verdiğin için öncelikle teşekkür ederim..
    ben 22 haftalık hamileyim idrar tahlilim yapıldı hemogram ve crp yapıldı ve idrar yolları enfeksiyonu dendi hatta böbrekd idrar birikmesi var dedi dr.bende agumentin kullandım geçirmediği gibi 22 ye yüksetti.benneyaptımki şimdi başka bir ilaç kullanıyorum pazartesi tekrar tahlil yapılıcak ona göre tekrar hasteneye yatıra bilirim dedi dr artık geçsin çok sıkıntılı bi bişey agrı sızı acı yok ama bir sorun var çok tuhaf bir durum senağlama
  12. 8 Haziran 2009
  13. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba...
    Bende de bişey yoktu. Ama çok sık tuvalete gidiyordum. İdrar kültürü ilk başta yapılması gereken bi test imiş. Oysa doktorum önce antibiyotik verdi.2 kutu aguamentin bitirdim sonra başka doktorun idrar kültüründen bahsetmesi üzerine kültür yapıldı. 1 ayda 4 kutu antibiyotik bitirdim.Umarım bişey olmaz..
  14. 8 Haziran 2009
  15. nza-mixsx

nza-mixsx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bende 8 aylık hamileyim ve bende şuana kadar hiç bi şikayet sorun yoktu bahsettiğiniz konularda ama iki hafta önce yeşil-sarı renkte akıntı görüldü bende hemen tahliller yapıldı ve idrar yollarımda enfeksiyon olduğu belirlendi.moralim çok bozuldu tabiki.şuanda antibiyotik kullanıyorum, proleseptil gibi bişiydi adı.şikayetlerim azaldı ama hapın prospektesünde hamileler kullanmasın yazıyo bu kafama takıldı.doktoruma sordum hiç bi tehlikesi yok dedi.off kafam çok karışık ama çocuğuma bişi olmasından korkuyorum....
  16. 8 Haziran 2009
  17. eftelyaaa

eftelyaaa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım zaten hamilelere antbiyotik önerilmiyor eğer çok gerekli olursa bebek için en az zararlısını veriyorlar sıkma canını bişey olmaz inşallah bebişine
  18. 9 Haziran 2009
  19. cicek11

cicek11 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar aynı problem ben de var.neredeyse 10 gündür geçmeyen isalim vardı,bi tur test-tahlil yapıldı mikrop falan çıkmadı.sonra dr.um dün yine kan-idrar-gaita tahlili istedi gene temiz çıktı.lökosit biraz yüksek dedi dr.um.suprax die bi ilaç verdi.bugün alıp başlayacağım bakalım umarım bu ishal geçer.yoksa bu hızla gidersem bebeğim 2,5 kilo ancak doğacak.doğru dürüst kilo alamamış bebişim.35 haftalığım 2140 gr.çıktı.Allah hepimize yardım etsin,şifalar versin arkadaşlar...