Cuma Zayıflama Yarışması Takımlarının Analiz Raporları

Konusu 'Diyet Grupları' forumundadır ve seaBahAR tarafından 13 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : seaBahAR
  1. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.192
    Ödül Puanları:
    238
    TAKIM ANALİZLERİ SİSTEMİ NASIL İŞLEYECEK?

1) TAKIM ANALİZ RAPORLARINDA YER ALAN MADDELERİN AÇIKLANMASI :

* Başlangıç olarak, takımın genel bilgilerine yer verilecek :

Analiz Tarihi : Analizin yapıldığı tarih (örn: 5 Nisan 2009)
    Kaynak : Analiz yapılırken yararlanılan kilo bilgilerinin yer aldığı etap. (örn: 98. etap)
    Takım Mevcudu : Analizi yapılan üye sayısı (örn : 10 kişi)
    Sınıfı Geçenler : Üyelerin analizlerinin sonuç satırına yazılan "sınıfı geçti" ibaresine sahip olan üyeler (örn: 7 kişi)
    Sınıfta Kalanlar : Üyelerin analizlerinin sonuç satırına yazılan "sınıfta kaldı" ibaresine sahip olan üyeler (örn: 3 kişi)
    Analiz Notu : Sınıfı Geçenler / Takım mevcudu (örn : 7 / 10 : 70 = Bu durumda takım 100 üzerinden 70 almış oluyor.)
    Dikkat: Analiz notu, takımda yer alan üyelerin sınıfı geçme oranıdır. 70 demek; takımın %70 i sınıfı geçti demektir.

* Genel bilgiden sonra üyelerin durumuna ayrı ayrı yer verilecek :
    Üyenin Adı (örn: kalemiticeyn)
    Başlangıç Tarih : Yarışmaya başladığı ilk tarih (ayrıldıktan sonra dönmüş bile olsa her koşulda yarışmadaki ilk tarihi baz alınıyor.) (örn: 1 Ocak 2008)
    Kaç aydır rejimde? : Yarışmaya katıldığından bu yana geçen süre (örn : Ocak 2008 den bu yana 14 ay geçtiğinden buraya 14 ay yazıyorum.)
    Başlangıç Kilo : Yarışmacının başlangıç kilosu ( örn: 100 )
    Şimdiki Kilo : Analiz kaynağı olan etapta yer alan son kilo bilgisi ( örn : 88 )
    Verilen Kilo: Başlangıç kilosu - Şimdiki kilosu (örn : 100 - 88 : 12 - buraya 12 yazıyorum)
    Minimum Değer: Kaç aydır rejimde? x 1 kilo (Yani 14 aydır yarışmada olan üye 14 kilo vermek zorunda.)
    (örn : 14 x 1 : 14)
    Kilo Kaybı Yüzdesi : Verilen Kilo / Başlangıç Kilosu % (örn : 12 / 100 : %12)
    Karne Notu : Minimum değeri veren 100 üzerinden 100 alacak. Buna göre notu hesaplayacağım. Örneğimize göre; kalemiticeyn minimum 14 kilo vermek zorundaydı.
    14 kilo verseydi karne notu 100 olacaktı. Ama 12 kilo verdi. Bu durumda karne notu : (12 x 100) / 13 : 85,7 = 86
    Sonuç : Sınıfı geçti / Sınıfta kaldı / Takımın en iyi kilo vereni ibarelerinden birini yazıyorum.
    (örn : kalemiti ceynin mininum değeri, yani vermek zorunda olduğu kilo 14. Bakıyoruz kaç kilo verdi? 12. Minimum değerin altında olduğu için sonuç : Sınıfta kaldı.)
    * Burada önemli bir nokta var. O da takımın en iyi kilo vereninin hesaplanması.
    Normalde bireysel sıralamamızda %kilo kayıp oranına göre belirliyoruz dereceleri. Ancak burada yapılan analizlerde "rejim süresi" bir etken. O nedenle de yüzde kayıp oranı değil de, karne notu en yüksek olan takımın en iyi kilo vereni oluyor.

2) TAKIM ANALİZLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?
    Nisan 2009 tarihi itibariyle;
    1. / 2. / 3. ve 4. Takım : Her ayın 2. haftası
    5. / 6. / 7. ve 8. Takım : Her ayın 3. haftası
    9. / 12. / 13. ve 14. Takım : Her ayın 4. haftası

3) KİMLERİN ANALİZLERİ YAPILMIYOR?
    Analizi yapılan aydan bir önceki ay yarışmaya girenlerin analizi yapılmıyor. Yani Nisan ayında yapılacak olan analize, yarışmaya Mart ayında katılan yarışmacılar dahil değil.
    Bu demek oluyor ki; Mart 2009 da yarışmaya katılanların analizine Mayıs ayında başlanıyor. Bir ay atlıyoruz yani..

4) REJİM SÜRESİ NASIL HESAPLANIYOR?
    Bunu örnek vererek açıklayayım:
    Üyemiz diyelim ki Kasım 2008 tarihinde yarışmaya girdi.
    Yarışmaya gireli, Aralık ayında 1 ay, Ocak ayında 2 ay, Şubat ayında 3 ay ve Mart ayında 4 ay oluyor. Analizi yapılan Nisan ayını toplama dahil etmiyorum.
    Dolayısı ile Kasımda girenler 4 ay, Ekimde 5 ay, Eylülde girenler 6 ay… bu böyle +1 şeklinde gidiyor. Bu hesaplama bana ait, sadece bu nereden çıktı demeyin diye açıklıyorum.

****** Bu konuda kafa karışıklığı olmasın diye NİSAN analizleri için hazırladığım rejim süresi tablosunu da ekliyorum. Mayıs ayında bu süreler +1 olacak.. Haziranda +2...

May.07 ~~~~~~ 22
    Haz.07 ~~~~~~ 21
    Tem.07 ~~~~~~ 20
    Ağu.07 ~~~~~~ 19
    Eyl.07 ~~~~~~ 18
    Eki.07 ~~~~~~ 17
    Kas.07 ~~~~~~ 16
    Ara.07 ~~~~~~ 15
    Oca.08 ~~~~~~ 14
    Şub.08 ~~~~~~ 13
    Mar.08 ~~~~~~ 12
    Nis.08 ~~~~~~ 11
    May.08 ~~~~~~ 10
    Haz.08 ~~~~~~ 9
    Tem.08 ~~~~~~ 8
    Ağu.08 ~~~~~~ 7
    Eyl.08 ~~~~~~ 6
    Eki.08 ~~~~~~ 5
    Kas.08 ~~~~~~ 4
    Ara.08 ~~~~~~ 3
    Oca.09 ~~~~~~ 2
    Şub.09 ~~~~~~ 1
    Mar.09 ~~~~~~ 0

5) TAKIMLARIN SORUMLULUKLARI :
    Analiz yapıldıktan sonra takım kaptanı ve/ya yardımcısı ne yapacak?
    1 - Takımın en iyi kilo vereninin, uyguladığı yöntemler öğrenilecek.
    2 - Analizde, hedef tarihi geçmiş olan üyelerin yeni hedeflerinin belirlenmesine birebir yardımcı olacak.
    3 - Analiz sonusunda takımın "sınıfta kalan" üyeleri ile TAKIM İÇİNDE birebir görüşme yapacak.
    Bu görüşmede; kilo verememe nedenleri tespit edilerek, yeni yöntemler kararlaştıracaklar.
    4- Yukarıda sayılı maddeleri kapsayan TEK bir mesaj, EN GEÇ BİR AY içinde, "X. Takımın Analiz cevabı - Tarih" başlığı ile ANALİZ RAPORLARI başlığında yayımlanmış olacak. Bu mesajı belirtilen süre içinde ve eksiksiz olarak yayımlamayan kaptanın takımı, bundan sonra ANALİZ dışı bırakılacak.
    Mesajı yayımlamayan kaptana herhangi bir uyarı ve hatırlatma yapmayacağımı da şimdiden ileteyim.

UYARI
    1) "Analize dahil edilmek istemiyorum, ben böyle kendi halimde takılıyorum, daha iyiyim" düşüncesinde olanlar (takım veya bireysel olarak) bana lütfen iletsin. Onları analiz dışı bırakayım.

2) Kural olarak üyelerin yarışmaya "ilk" katıldıkları tarihi başlangıç alıyoruz. Eğer üyeniz arada çok uzun bir süre ayrılıp geri dönmüşse bu durum doğal olarak karne notunu etkileyecektir. Bunları benim tek tek hesaplamam zor olduğu için, gerekli gördüğünüz durumları bana iletin lütfen..

Son düzenleme: 22 Nisan 2009
  2. 3 Şubat 2009
  3. seaBahAR

Beğenildi:
    8.192
    Ödül Puanları:
    238
    1. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

GENEL SONUÇ:
    9 kişilik bir takım.
    2 kişi yarışmamıza son bir ay içinde katıldığından analiz dışı.
    Bu durumda 7 kişinin kilo verme analizi yapıldı.
    Bu 7 kişiden, 4 kişinin durumu üzerinde konuşulması gerekiyor.

sekey
    Yarışmaya 31 Ağustos 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1.5 yıllık zamanda 1.1 kilo verdi.

nrymn
    Yarışmaya 14 Aralık 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 13 aylık zamanda 3.4 kilo aldı.

neşemeşe
    Yarışmaya 21 Mart 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 11 aylık zamanda 5 kilo aldı.

daisy06
    Yarışmaya 1 Ağustos 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 6 aylık zamanda 8 kilo verdi.

flawless
    Yarışmaya 8 Ağustos 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 6 aylık zamanda 5.9 kilo verdi.

hayat70
    Yarışmaya 5 Aralık 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1 aylık zamanda 3.1 kilo verdi. Takımın en iyi kilo vereni :hooray:

mavideniz
    Yarışmaya 26 Aralık 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1 aylık zamanda hiç kilo veremedi.

KHENA
    Yarışmaya Ocak ayında katıldığından analiz dışıdır.

yasmin83

Kilo veremeyen / alan / ayda 1 kilonun altında kilo veren arkadaşlarımızın listesi:
    nrymn / neşemeşe / sekey / mavideniz
    Bu dört arkadaşımızdan aşağıdaki soruları cevaplamalarını rica ediyorum.

1 - Sence neden kilo veremiyorsun? Aksama nereden kaynaklanıyor?
    2 - Kendine uygun yeni bir hedef belirleyerek, bizimle paylaşır mısın? (x tarihinde x kilo olacağım şeklinde)
    3 - Sence, kilo vermene, bu zorlu süreci atlatmanaanasıl yardımcı olabiliriz?
    4 - Kardeş takımınız olan 9. takımdan ya da kendi takımının en başarılısı kişisi olan hayat70 den koçluk yapmalarını ister misin?

4. 3 Şubat 2009
  5. seaBahAR

Beğenildi:
    8.192
    Ödül Puanları:
    238
    9. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

GENEL SONUÇ:
    12 kişilik bir takım.
    2 kişi yarışmamıza son bir ay içinde katıldığından analiz dışı.
    Bu durumda 10 kişinin kilo verme analizi yapıldı.
    Bu 10 kişiden, 7 kişinin durumu üzerinde konuşulması gerekiyor.

ADANALI EDA
    Yarışmaya 7 Eylül 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 16 aylık zamanda 5.2 kilo verdi.

Berith
    Yarışmaya 28 Eylül 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 16 aylık zamanda 3.7 kilo verdi.

jnaz
    Yarışmaya 19 Ekim 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 15 aylık zamanda 400 gr. aldı.

cubuk_kraker
    Yarışmaya 14 Aralık 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 13 aylık zamanda 5 kilo aldı.

sayemu
    Yarışmaya 18 Ocak 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 12 aylık zamanda 5.2 kilo verdi.

alleysen
    Yarışmaya 15 Şubat 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 12 aylık zamanda 7 kilo verdi.

TopKek
    Yarışmaya 9 Mayıs 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 9 aylık zamanda 8 kilo verdi.

fatmasel
    Yarışmaya 23 Mayıs 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 9 aylık zamanda 4.8 kilo verdi.

esra_kar
    Yarışmaya 18 Temmuz 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 7 aylık zamanda 11.5 kilo verdi. Takımın en iyi kilo vereni. :hooray:

hcr35
    Yarışmaya 10 Ekim 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 3 aylık zamanda 4.3 kilo verdi.

serap_21

selcencik

Kilo veremeyen / alan / ayda 1 kilonun altında kilo veren arkadaşlarımızın listesi:
    ADANALI EDA / Berith / jnaz / cubuk_karaker / sayemu / alleysen / fatmasel

Bu yedi arkadaşımızdan aşağıdaki soruları cevaplamalarını rica ediyorum.
    2 - Kendine uygun yeni bir hedef belirleyerek, bizimle paylaşır mısın? (x tarihinde x kilo olacağım şeklinde)
    4 - Kardeş takımınız olan 1. takımdan ya da kendi takımının en başarılısı kişisi olan esra_kar dan koçluk yapmalarını ister misin?

6. 3 Şubat 2009
  7. nrmyn

nrmyn yaşasın kilo veriyorum! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    nrymn -1.takım kaptanı
    Yarışmaya 14 Aralık 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 13 aylık zamanda 3.4 kilo aldı.

ben son 11 aydır tez yazmak ile meşgul idim, bundan 2 ay öncesinde krizden etkilenene kadar da bir işim var idi, bu sebeple gündüz çalışıp, bazen işim saat 22:00 civarına bile uzayabiliyortdu, yoğun bir tempo, sonra eve gelip tez yazmaca, yani gece uykusuz kalmak için de üniversite zamnlarımda uykusuz kalmak üzere kullandığım metodu seçtim. Üniversitede de proje çizerken hep bu metodu kullanırdım. metod şu: markete gidilir envai çeşit abur cubur alınır ve eve gelinir... gece uyku hissiyatı gelince bir çikolat, iki fındık fıstık en çok da çubuk kraker gecenin sessizliğinde ufak ufak tırtıklanılır..ve bu arkadaşlar bana yol su elektirk yerine gıdı, göbüş, kalça olarak geri dönerler :KK43:(( suçluyum hakimm beyy

kendime en uygun hedef şuanda 31 mart 2009'da59 olmak.. 5li rakamlara geri dönmek...

1 aydır sport yapmaya karar verdim, nivea body cd imi indirdim, ancak bir türlü uygun zamanı kollayamıyırum.. sabah çok erken yapsam evdekiler uyanır mı, gece yapsam alt komşu rahatsız mı lur gibi bir sürü bahaneler üretiyorum..yani sadece karar verdim, halen uygulayamadım..
    yüzmeye karar verdim ama uygulayamadım, bu konuda motiasyon ve skıştırılmaya ihtiyacım var sanırımm. bir de takımımı motive edemiyorumm napacağımsenağlama

4 - Kardeş takımınız olan 9. takımdan ya da kendi takımının en başarılısı kişisi olan hayat70 den koçluk yapmalarını ister misin?

evet evet isterimmkaydirigubbakcemile

Son düzenleme: 3 Şubat 2009
  8. 3 Şubat 2009
  9. mavi deniz

mavi deniz son 4 gün Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146

evet neden veremiyorum masa başı bir işte çalışıyorum hareket yok malesef fazla sporda yapamıyorum aynı zmanda bebk tadevisi gördügüm için doktorum istemedi aslında sorun şundan ibaret bende pko var ve bu kilo aldırmaya çok müsaait dolayısıyla hem bunun için hem de bebk için aldıgım kullandıgım igne ve haplarda bana fazlasıyla geri döndü vermek dursun bir süredir şikayet ettigim halimi bile özler oldum..hareketsizlik falan aslında işin diger ucu..öncelik pko mun düzelmesi almasam yerinde saysam ona da razıyım şimdilik bundan sonra söylenecek söz var mı bilmem..

ne kadar inandırıcı olur bilmem ama en kısa zamanda 1 kilo da olsa vermek istiyorum en azından verebildigimi görmek daha bir sevindirir..aksi gibi metabolizmada çok yavaş sürekli kabızım şiş dolanıyorum..

sanırım şu ara sadece motiveye ihtiyacım var ..rahatsızlık sebebiyle doktoruma.

4 - Kardeş takımınız olan 9. takımdan ya da kendi takımının en başarılısı kişisi olan hayat70 den
    koçluk yapmalarını ister misin?

benim için farketmez tabii ki olur..

püskütcüm ellerine saglık ..

10. 4 Şubat 2009
  11. Berith

Berith Dalgalara koşmak... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

Kilo verememe / yavaş verme sebebim spor eksikliği kesinlikle. Bu konuda bahanem çok :roflol: Çözüm olaraksa twist & shape aldım, düzenli uygulamaya çalışıyorum, bahanelerimi çöpe atmama çok yardımcı oldu kaydirigubbakcemile3

Ama en büyük aksama yarışmaya katıldıktan 4 ay sonra yaklaşık 8 kilo vermişken (57 kilo olabilmiştim) 5 aylığına yurtdışına gitmem, Avrupa'yı her anlamda "tatmam".. 2 ay içinde 10 kilo almayı başardım benneyaptımki Aklım başıma gelince toparlandım, 3 ayda 7 kilo vererek 60 kiloya indim. Türkiye'ye dönünce de pis boğazım durmadı, özlediğim şeylere resmen saldırarak 2,5 kilo aldım. Eylül ayından beri 3,5 kilo vermişim an itibariyle.

Bu kadar al-verden sonra ciddi motivasyon kaybım ve hatta bir sağlık problemim oldu.

Son 2 kilomu 3 haftada vererek artık mezunlar kervanına katılmak istiyorum :dance: Yuvarlarsak Şubat sonunda 57 kilo diyebiliriz.

3 - Sence, kilo vermene, bu zorlu süreci atlatmana nasıl yardımcı olabiliriz?

Herkesin elinden geleni yaptığını düşünüyorum, özellikle sevgili takım arkadaşlarımın ve püsküütçüğümün a.s.

4 - Kardeş takımınız olan 1. takımdan ya da kendi takımının en başarılısı kişisi olan esra_kar dan koçluk yapmalarını ister misin?

Kaçamaklarımı abartmadığım sürece belirttiğim sürede hedefime ulaşacağımı düşünüyorum yerimseniben

Dinlediğiniz için teşekkürler :1hug:

12. 4 Şubat 2009
  13. nesemese

nesemese Mevlam bizi koru.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    neşemeşe
    Yarışmaya 21 Mart 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 11 aylık zamanda 5 kilo aldı.

Yukarıdaki yazıya bakınca 5 kilo almışım diye kendime kızdım ama bize hocalar hep herkesi kendi şartları içinde değerlendirmemiz gerektiğini, başarının kişiye özel olduğunu söylerler. 21 Mart benim aynı zamanda bir diyetisyene ve bir jinekologa başladığım bir tarih. Son 1 yıldır herşeyi başarmam gerekiyormuş gibi yüklendim. Kendimi sona attım. Derslerimi geçmem gerekiyor, tüm gün oturup ders çalıştım, yetmedi geceleri...Bebek yapmam gerek. Doktora gittim her ay o hormon yüklü ilaçları aldım şiştim. Sosyal olmak istedim, tek sosyal olabileceğim vakit olan öğle tatillerinde arkadaşlarımla çıktım onlara katılıp dürümler, iskenderler yedim. Eşime vakit ayırmak istedim, yapamayınca duyduğum suçluluk duygusunu gidermek için ona sevdiği o ağır yemekleri yaptım ve birlikte oturup yedim. Hareket ise sadece derslere girmek, bir okulda 3 katı inip çıkmak oldu. Haftasonları o kadar meşguldüm ki yürüyüş yapmayı bile özledim. Kendimi sağlığımı hep ihmal ettim. Belki burası olmasa yanlış yaşam ve ilaçlar yüzünden çok daha fazla kilo alırdım ve burda olduğuma memnunum, değil 5 kilo belki 90lı 100lü kiloları görürdüm. Benim şartlarımda bakınca hem başarısızım, çünkü kilo aldım hem başarılıyım çünkü kilo kontrolüm ile geçen ay sizlerin sayesinde pkomu yendim ve bir daha geri gelmesini istemiyorum. İnşallah jinekologum mayısa kadar ara verdi biraz daha kilo ver ve dinlenerek gel dedi. Sonrasında aktif tedavilere ve iğnelere başlayacak. Ben bu iğneleri hiç istemiyorum çünkü çok kilo yapıyorlar. Mavideniz arkadaşımı da gayet iyi anlıyorum bu yüzden. Zaten sen bu uyarıyı yapmasan da kakaolu püsküütüm doktorum uyarımı vermişti benim. Mayısa kadar kilo verilecek hem de işe yarar bir kilo inşallah.
    Bu özeleştiriye çok ihtiyacım varmış. Teşekkür ediyorum sana..
    Sonuçta şu 2 hafta sonra derslerim biter bitmez yürüyüşlere başlanacak ve diyetisyenimin verdiği liste bugünden itibaren tekrar uygulanmaya başlanacak.

1 Mayısta inşallah en kötü ihtimalle 70'e inmeliyim. Bunun için 7 kilom ve 3 ayım var. İnşallah bir hastalık, aksilik olmazsa şubat sonuna kadar 75'e inmek istiyorum.

Bu ancak benim elimde. Sadece dua ve destek işe yarar diye düşünüyorum. Kakaolu püsküütüm bir de senin şu cezaların felaket gaza getiriyor beni:)) hatırlarsın bir seferinde adetliyken bile derece yaptırmıştın bana. Belki şu 3-4 ay her ayın sonu itibari ile beni biraz sıkıştırsan faydası olabilir. Beni kimse bu kadar etkileyemedi kilo konusunda çünkü.

4 - Kardeş takımınız olan 9. takımdan ya da kendi takımının en başarılısı kişisi olan hayat70 den koçluk yapmalarını ister misin?[/B][/QUOTE]

Canım hayat70i çok seviyorum. Ancak bir seçeneğim olsa 2 koçum olsun isterim. Biri her ay sonunda öğretmen edasıyla beni değerlendirecek bir kakaolu püsküüt (müdür gibi yani) ve her hafta hatta hergün eleştirilerine çok değer verdiğim nrmyn kaptan (sınıf öğretmenim gibi:)). Eğer mümkünse kendime bu 2 kişinin koçluk yapmasını istiyorum. tabi kendileri de kabul ederlerse.
    Bundan sonra sloganım; önce kendim. Dersler, bebiş, sosyal ve özel hayat sonra gelsin. Adımölçer de hergün takılacak ve yetersiz adımda çaresine bakılacak inşallah. Bugünden itibaren tekrar en başından başlıyorum. Herkese mutlu ve sağlıklı kilo vermeler diliyorum...

14. 4 Şubat 2009
  15. TopKek

TopKek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba püsküütcüm
    mektubuna şöyle cevap vereyim canım
    diyete başladığımda 77 kilo idim buraya 75 kilo ile katıldımve yavaşta olsa vererek10 kilo yu gönderdim ama aylardır durdu

bunda önce malum duraklama dönemi etkili oldu ve spor yapamam
    şimdi yürüyüş bandı aldım ve yürümeye başladım inşallah bundan sonra etkisi olacak
    tabi bu durma dönemi moralimi bozdu ve diyetimde eskisi gibi istikrarlı olmamaya başladım

koçuğa gelince püsküütüm bana sen koçluk yaparmısın canım
    bazı arkadaşlara böyle bir talepte bulundum fakat maalef nete pek giremedikleri için olmadı

bazen artık kilo pek veremediğim için burdan ayrılmayıda düşündüm amöa siz benim desteğimsiniz ve en önemli desteğimi kaybetmek istemiyorum

şimdi 67 kiloyum hedefim haziranda 55 kilo olmak
    çok mu uçuk bilmmiyorum ama artık bu haziranda memleketime giderken kilolu gitmek istemiyorum

ilgin için teşekkürler canım

iyiki varsın

Son düzenleme: 4 Şubat 2009
  16. 4 Şubat 2009
  17. ftmklc

ftmklc Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    872
    Ödül Puanları:
    188
    1- Aslında çok iyi giderken,ne güzel 11 kilo vermişken neden tekrar geri aldın desek daha doğru olur benim için:mymeka: suçu üstüste gelen yatılı misafirlerime yüklüyorum ama bu sadece bahane olsa gerek...diyet yapmaktan çok sıkılmıştım ve misafirlerimle birlikte abur cuburlar ve hamurişleri yedim 2 ay gibi bi zamanda 6-7 kilo aldım:eek:verirken ne kadar zor veriyoruzkötükedihüsoNeyseki daha da ileriye gitmeden kendimi toparladım:1closedeyes:

2- Haziran ayına 60 kilo olarak girmek istiyorum:asigim:

3- Ben senin analiz listendeki kocaman alleysen yazısını görünce çok acayip oldum zaten,kızardım bozardım:eek::çok üzgünüm: aklım başıma getirdin diyebilirima.s bana böyle bişey lazımmış sanırım..

4- Zaten takım arkadaşları ve kardeş takım olmanın amacı birbirine yardımcı olmak,destek vermek..herkes birbirine koçluk yapmalı,destek vermeli..sanırım birbirimizi çok sık dürtüklemeliyiza.s

18. 4 Şubat 2009
  19. jnaz

jnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    576
    Ödül Puanları:
    238

püsküütçüm kusura bakma lütfen dün hiç nete giremedim ve bugünde yeni girebiliyorum o yüzden göremedim malesef. şimdi sorularına gelince ilk önce kısa bir açıklama yapıp sonra cevaplara geçmek istiyorum :)
    yarışmaya geçen sene ekim ayında 59 kilo ile başlamıştım ve haziranda 54.9 ile bırakmak zorunda kaldım o dönemde sağlık problemlerim vardı ve teşhis konulana kadar da doktorum diyet yapmamamı önerdi zaten çokta kilo verememiştim. sonrasında 4 ay kilomu korudum ama 2008 in ekiminde evlendim ve düğünden sonra verdiğim kiloları fazlasıyla geri aldım. zaten 2 kilosu daha balayındayken geldi.
    1.)kilo veremiyorum çünkü düzenli beslenme alışkanlığım yok malesef tamam çok dikkatli olacağım diyorum ama akşamları eşim geldiğinde kendine eşlik etmemi istiyor ve resmen yemem için zorluyo aksamanın bir nedeni ona hayır diyememem( .
    birde kursum var 4 te eve geliyorum ve ara öğünler sarkıyo öğlenleride meyve yada diyet bisküvilerle geçiriyorum dolayısıyla akşam eve geldiğimdede felaket acıkmış oluyorum ve en önemliside spor yapmamam
    2.) uzun vadede hedefim 11 mayısa 53 kilo olarak girmek.
    3.) ciddi anlamda eleştirilmek ve farkında olduğum halde yapmaya devam ettiğim hataların yüzüme vurulması gerekiyor sanırım
    4.) kesinlikle istiyorum çünkü motive edilmeye ve uyarılmaya ihtiyacım var.esra bu aralar çok yoğun gönüllü başka bir arkadaşta koçluk yapmak isterse çok memnun olurum

Son düzenleme: 4 Şubat 2009