Çürük olan diş çekilmeden,kanal tedavisi ile kurtarılabilir mi??

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve kad_er tarafından 26 Ekim 2010 başlatılmıştır.

26 Ekim 2010
    Konu Sahibi : kad_er
  1. kad_er

kad_er ASYA'm hoşgeldin kızım... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Bugün kartal diş hastanesine gittim,muayene eden diş hekimi, dişimdeki çürüğün yerleşmiş olduğunu ve çekmemiz gerektiğini söyleddi,ben başka özel bir doktora daha gösterdim,kanal tedavisiyle kurtarılabileceğini söyledi,,,neden ikiside farklı tedavi yöntemi sunuyor,anlamıyorum,dişimde şişme yok,ağrı yoktu fakat 2 gündür gece iğne batar gibi oluyor ,
    sizce ne yapmalıyım...

2. 26 Ekim 2010
  3. dentist

dentist Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hastane ortamında her tedaviyi yapmak mümkün olmuyor.onun için özel doktorunuz kanal tedavisi ile dişinizi kurtarmaya çalışacak.

4. 26 Ekim 2010
  5. almor

almor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    163
    genelde devlet hastanelerinde pek uğraşmıyorlar gibi geliyor bana kanal tedavisiyle dolguyla filan. Çürük oldu mu hemen çekmekten yanalar. Bence dişinizi kaybetmeyin kanal tedavinizi olun isterseniz 3. bir doktora daha danışın.

6. 8 Mart 2011
  7. kad_er

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    mrb dr hanım,
    ben dişime özel dişçide bu ara kanal tedavisi yaptırıyorum,yapılanları kısaca anlatayım size,,,önce çürük olan dişe sinir öldürücü ilaç konuldu ,1 hafta sonra gittim,dr sinirleri aldı iğne gibi şeylerle,,,,sonra tekrar ilaç koyup geçici dolgu koyup kapattı,1 hafta sonra gel dedi,bu 1 hafta içinde çene kemiğimde birkaç kez 3-5 saniye süren hafif ağrılar oldu, ama rahatsız edici değildi,doktoruma bunu söyledim,oda tekrar iğne uçlu şeylerle köklere baktı ve 3. köke bastırınca acı oldu sanırım burda problem var dedi ve ,oraya tekrar ilaç koyup gönderdi,dişin genel durumu iyi dedi,kanama olmadı filan dedi,sadece 3. kök sorunlu dedi,bişiler ısırttı hiç ağrımadı,
    sizden şunu öğrenmek istiyorum,acaba bu diş çekilmelimiydi???yoksa bu defaki koyduğu ilaçla durumu kurtarabilir mi???

8. 8 Mart 2011
  9. dentist

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kanal tedavisini denemenizi öneririm.maalesef hastane ortamında uzun sürecek tedavileri yapmayı istemiyorlar.onun için önünüzde iki farklı tedavi seçeneği var.

10. 8 Mart 2011
  11. kad_er

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

teşekkürlerr hocamm

Son düzenleme: 8 Mart 2011
  12. 8 Mart 2011
  13. kad_er

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

hocam bende özel dişçide yaptırıyorum kanal tedavimi şuann,onunla ilgili sorduğum sorumu da yanıtlarsanız çok sevinirim...teşekkürler

14. 10 Mart 2011
  15. dentist

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kanal tedavisi biraz daha uzun süren tedaviler.bazen köklerden birindeki bakteri faaliyetini önlemek daha uzun sürebiliyor.tavsiyem sonuna kadar tedaviye devam edin.koyulan ilaçlar mutlaka etkisini gösterecektir.her hissettiğinizi hekiminize mutlaka anlatın,atlamayın

16. 10 Mart 2011
  17. kad_er

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

teşekkür ederim hocam,
    doktorumda eğer ağrı olursa yine ilaç koymaya devam ederiz dedi,inşlh çekmek zorunda kalmayız filan dedi,,,,bu cumartesi tekrar gidicemm,,,duruma göre dolguyu yapacak,

18. 10 Mart 2011
  19. dentist

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    umarım olumlu cevap verir dişiniz.eğer ağrınız devam derse ,dişinizi kaybetmek istemediğinizi söyleyin.birkaç deneme daha yapıp yapamayacağınızı mutlaka sorun.