Cvs testi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve gulaysen tarafından 13 Ekim 2010 başlatılmıştır.

13 Ekim 2010
    Konu Sahibi : gulaysen
  1. gulaysen

gulaysen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    cvs(kordon vüllüs)testi yaptıran varmı

2. 13 Ekim 2010
  3. gulaysen

gulaysen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ikili tarama ve ense kalınlıgı riskli çıktı cvs yaptırmak istiyorum ne dersiniz yardım edin bana

4. 13 Ekim 2010
  5. bynkutluay

bynkutluay YaHalıkYaBariYaMusavvir Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    196
    canım Allah yardımcın olsunn

6. 13 Ekim 2010
  7. aykan20

aykan20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    mrb.cvs dediğin farklı bi uygulama.ense kalınlığı için amniyo sentaz yaptırman gerek.ben ikisinide yaptırmak zorunda kaldım.eşimle ikimiz talasemi taşıyıcısı olduğumuz için cvs yaptırdık bebkte talasemi taşıyıcısı çıktı çok şükür.çok ağır bi uygulama allah kimseye göstermesin.ikili testin sonucuda riskli çıktı bu kez amniyo sentez yaptırdım.doktor bana bıraktı mecbur değilsin dedi ama içimin rahatlaması için yaptırdım.iyikide yaptırmışım bi sorun çıkmadı.şimdi gönül rahatlığıyla yaşıyorum hamileliğimi.amniyo sentez cvsnin yanında hiç kalıyor.korkulacak bi durum değil.yaptırmanı tavsiye ederim.düşük riski var deniyor ama cvsde yüzde 1.amniyo sentezde binde bir.yardımcı olabilmişimdir umarım.allah yardımcın olsun.

8. 13 Ekim 2010
  9. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    bende hamileliğimde cvs yaptırdım.düşük riski amniyosenteze oranla çok.zaten çok zorunlu durumlarda yapılan bi uygulama ben 3 profesör gezerek yaptırdım.her doktor kabulda etmiyor.yöntem alınma sırasında kolay 2 dakika bile sürmüyor ama sonrası feci.sol tarafım resmen felç oldu benim 3 gün yattım:KK43:(eğer zorunluysa allah yarıdmcın olsun canım.

10. 24 Ocak 2011
  11. yesimkul

yesimkul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    benim sonuçlarıma görede cvs yaptırmam gerekiyormuş yarın gidicem nasıl yaptıran varmı:?

12. 25 Ocak 2011
  13. dilek34

dilek34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    bende yaptırdım bu ayın 10da canım bebeğimin ense kalınlığı çok yüksek çıktı erken teşhis için 13 haftadayız daha doktor hemen CVS önerdi kısmetse 2/3 güne sonucunu alıcam korkma sakaın korkulucak bir operasyon değil eğer bilen ellerde yapılırsa 5 dk bile sürmüyor umarım sonçların iyi çıkar en önemlisi bu 20 gün sürüyor sonuçların çıkması serin tutmalısın içini allah yardımcın olsun bol bol dua et canım başka türlü insan beyninden söküp atamıyor bu düşünceyle yaşamak çok zor.Merak ettiğn bişey olursa sorabilirsin hoşçakal şimdilik allah sabır versin sana ve eşine..

14. 1 Şubat 2011
  15. dilek34

dilek34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    CVS testimin sonucunu aldım kızlar sonuç temiz çıktı çocuğumda genetik hiçbir hastalık bulunamadı ve doktoru dediki artık riskliler sınıfından normal gebeler sınıfına terfi edebilirsin bana gelmene dahi gerek kalmadı çocuğunun durumu gayet iyi kendi doktoruna gidebilirsin dedi duygularımı anlatmak çok zor dualarını esirgemeyen bütün arkadaşlara sonsuz teşekkürler rabbime şükürler olsunki bebeğim sağlıklı benim gibi sonuç bekleyen yada sorun olduğu için üzülen arkadaşlarım takdir allahın dua edin bol bol ben öyle geçirdim 20 günü bende edicem sizler için allahım herkese nasip etsin güzel haberler almayı...

eastnbull bunu beğendi.
  16. 7 Nisan 2011
  17. gulse84

gulse84 Yağız efe yaren ece Üye

Beğenildi:
    405
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar banada yardım edermisiniz bende cvs yaptırıcam çok acılı bi işlemmi ne kadar sürer ben bursadayım bunun için ist a gidicem burda tekbi prof yapıyor ve maliyeti çok yüksek sizler nerde ve ne kadara yaptırdınız acil cvp veririseniz sevinirim

18. 7 Nisan 2011
  19. yasmin8

yasmin8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    diyarbakırda 300 tl ye yaptırdım.şükür sonuç temiz çıktı.korkulacak bişey yok canım.allah yardımcın olsun...