cyclo_progynova !..

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve GAMZELXIX tarafından 9 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    9 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : GAMZELXIX
  1. GAMZELXIX

GAMZELXIX UĞURBÖCEĞİM GEL ARTIK Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar doktor hanım...
    26 yaşındayım ve 4 senelik evliyim.ergenlik dönemimde pko teşhisi konuldu ve doğumkontrol ilaçlarıyla tedaviler gördüm.evlenmeden önce bu ilaçları bıraktım ve evliliğimin 6.ayında hamile kaldım ,fakat düşükle sonuçlandı.daha sonra 1 sene kadar korunmaya devam ettik.sonrasında hormon testleri yapıldı hepsi normal değerlerde çıktı. yumurtlama tedavisi yapıldı ve yumurtlarım gelişti ve çatladı.ama maalesef belirtilen tarihte ilişki olamadığı için hamile kalamadım.ilaçlı rahim filmi çekildi,onda da hiçbir problem çıkmadı...doktorum çok stresli olduğum için olmadığını ve tedaviye ara vermemiz gerektiğini söyledi..daha sonra birçok doktora gittim...kilo vermeye başladım,kafamdan hamilelik düşüncesini çıkarmaya başladım derken..eşimde isteksizlik sorunu çıkmaya başladı.hormon testleri yapıldı ve testesteron seviyesi normalin altında çıktı..stres kaynaklı olduğu söylendi...seconder hipogonadizm teşhisi konuldu...ilaçlarını ara ara kullandı,sonra yanetkilerinden dolayı bıraktı...
    şimdi psikolojik destek alarak bu durumunu düzeltmeye çalışıyor.bende bu arada doktora gitmeye ara vermiştim..en son gittiğim doktora hikayemi anlattım ve bana ilk önce adetim geçtiği için farlutal verdi..06.07'de adet oldum ve adetimin 5.günü başlamam üzere cyclo_progynova verdi...bu ilacı 3 ay boyunca kullanarak adetimin düzeleceğini ,buna bağlı olarak yumurtlamamın normale döneceğini ve hamile kalmama yardımcı olcacağını söyledi...
    benim kafam çok karıştı,bu ilacı kullanmam tedavimi ileri götürür mü,yoksa yerimde saymama sebep olur mu....
    lütfen yardım edin ne yapmam gerekirr..

2. 10 Temmuz 2010
  3. javalin82

javalin82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merabalar doktor hanım...
    benim sorum şu evleneli 3 yıl oldu 1 yıl korunduk sonra bıraktık ama 2 yıl boyunca çocuk olmadı dokto gittik eşime ve bana testlet yapıldı.bende pko çıktı ama hiç adet düzensizliği yaşamadım sadece belirtilerinde tüylenme var ama oda çok değil. doktorda zaten çok önemli olmadığını bir problem yaratmayacağını söyledi.eşime yapılan testlerde hareketli sperm sayısı ve sperm miktarı gayet iyi dendi 40 milyon sperm var ve %35 ileri hareketli ama morfolojisi % 6 çıktı doktor bu çocuk olmada engel dedi ve hemen tüp bebek önerdi. sizce normal yollarla çocuğumuz olurmu ne yapmamız gerekir cevabınız benim için çok önemli.

4. 10 Temmuz 2010
  5. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    doktor hanıma sormuşsun özür diliyerek yazıyorum.bendede pko vardı 7 yıllık evliyim bebeğimiz olmuyordu.herşeyi denedik ama olmadı,adetlerim düzensizdi hep en son eczaneden doğum kontrol hapı aldım düzen için.doktoruma danıştım oda bana sen gebelik istiyorsun niye d.k.hapı aldın ben sana bi ilaç yazacam hem adetlerin düzene girecek,hemde hormon takviyesi dedi.bana tedaviye başlayana kadar iç demişti ama ben 2 kutudan sonra bıraktım ve o ay hamile kaldım çok şükür.içmediğim hiç bir ilaç kalmamıştı bunun üstüne normal yolla hamile kaldım.

6. 10 Temmuz 2010
  7. GAMZELXIX

GAMZELXIX UĞURBÖCEĞİM GEL ARTIK Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    rica ederim,ne demek özür dilemek..çok sevindim yazmana..içime su serptin diyebilirim.bugün başlamam gerekiyor zaten ve kararsızlık yaşıyodum...hemen içicem şimdi...sormak istediğim bir şey var,cevaplarsan sevinirim...21 gün kullandıktan sonra 7 gün ara verilecek dedi eczacı...peki 7.gün tekrar içmeye başlanıyormu.yoksa tekrar adet olup 5. gün mü içmeye başlıcam..
    bu arada ALLAH sağlıkla doğum yapmayı nasip etsin...bebeğini sağlıkla-huzurla büyütürsün inşallah...:Saruboceq:

8. 15 Temmuz 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    selam geçmiş olsun eğer sekonder hipogonodiz dendi ise size yumurtlama takibin yapılması şarttır ve buna uygun ilaçlar seçilmelidir. istanbulda olduğunuz için söylüyorum eğer bana ulaşma şansınız olur ise sizi klinikte görmek isterim. bol şans.

10. 15 Temmuz 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    selam spermdeki morfoloji sorunu tek başına tüp bebek endikasyonı değildir. yumurtlamalarınızı takip edebilir ancak sizi ve eşinizi bütün olarak değerlendiren doktorunuz bir yol önermiş, aklınıza yatmayan bir şeyler var ise mutlaka ikinci bir görüş almanızı öneririm. sanırım siz de istanbuldan yazmıştınız. ben fulyadaki merkezde hastalarımı görüyorum dilerseniz sonuçlarınızla randevu alıp gelirsiniz görüşme yaparız.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.