düşük kilolu bebekler geç mi yürürler...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mumnes tarafından 30 Ocak 2013 başlatılmıştır.

30 Ocak 2013
    Konu Sahibi : mumnes
  1. mumnes

mumnes Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benib 9,5 aylık oğlum var 7.5 kilo kilo alamıyor malesef çok üzülüyorum yaşında yürüyemez diye korkuyorum çok hafif uçacak gibi sürekli yürüme çalışması yaptırıyoruz yürütecide çok seviyor ama içime bir kuşku düştü. etrafınızda düşük kilolu bebekler ne zaman yürüdüler.. şimdiden teşekkür ediyorum sizlere arkadaşlar....
  2. 30 Ocak 2013
  3. bedommm

bedommm Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    canım tam tersı düşük kılolu bebekler daha cabuk yuruyorlar ama dusukten kastın ne bebek standartının altındaysa doktorun sneı yonlendırcek benım kızım da zayıftı hala zayıf 18 aylık 11 kılo doktorlar normal dıyor 9 aylık yurumeye basladı benım bır artkadasımında bebegı var oda benımkınden 1 ay kucuk ama cok kılolu daha bu ay yurumeye basladı 17 aylıkken yanı takma vaktı gelınce yuruyorlar:KK1:
  4. 30 Ocak 2013
  5. mumnes

mumnes Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

doktorumuz kilosunun düşük olduğunusöyleyerek fantomalt verdi ama onlada kilo almadı persentil eğrisi düşük sınırlarda sanırım dişini daha yeni çıkardı bilmiyorum neden kendimi avutuyorum böyle gidecez heralde yürümezse diye endişeliyim inşallah dediğin gibi olur teşekkürler....
  6. 2 Şubat 2013
  7. havuc_rendesi

havuc_rendesi Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Benim de kuzenim düşük kiloluydu hala da öyle :KK43: o da biraz geç yürüdü ama annesi de fazla çaba sarf etmiyordu "aman düşer, aman bir şey olur" diye diye :KK43: 1 yaşına doğru yürümeye başladı 9 aylık falandı o da sanırım..

Üzülmeyin bence yürüyecektir...
  8. 6 Şubat 2013
  9. essu

essu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cnm benm oglum 34 haftalikken 1565 gr dogdu.11-12 aylikken yurudu simdi 15 aylik cok hizli hareket ediyoo.hic merak etme erkekler yasindan sonra yururlermis.onemli olan zekasi da bi sikinti olmasin.benim oglum. 15 aylik 9.4 kilo normalin a
    ltinda ama ben kilosunu hic takmiyorm
  10. 6 Şubat 2013
  11. mumnes

mumnes Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben kiloyu kafama takıyorum çünkü akşama kadar acaba ne yapsamda yer diye uğraşıyorum ama sadece tarhana çorbası içiyor başka bişi veremiyorum almıyor yese kilo alacak zaten ama eline verdiğim ekmek parçasını bile ağzına götürmüyor onun yerine peçete versem çok güzel yiyor anlamadım ben bu çocuğu bir öğün 1 saat sürüryor inşallah senin bebeğin gibi erken yürür teşekkür ederim.
  12. 7 Şubat 2013
  13. Katze

Katze Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    48
    mrb ben çocuk gelişimciyim. doğum kilosu nedir? yürütecin geç yürüttüğünden ve ortopedik olarak rahatsızlıklara yol açtığını biliyor musunuz? Yürüteci derhal kaldırmalısınız:KK50:
  14. 12 Şubat 2013
  15. mumnes

mumnes Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bana yardımcı olabailecek bir uzmanla görüşmek beni mutlu etti.
    bebeğimin doğum kilosu 3.5 kilo boyu 51 cm idi
    şimdi 7 gün sonra 10 ay dolacak kilosu 7.800 boyu 73 cm oldu yürüteci kullanmamın nedeni birinci oğlumda hiçbir olumsuzluk görmedim ve 11 aylık yürümüştü. ikinci oğlum birinci oğluma göre yürütece o kadar çok binmiyor. elimle yürütüyorum genelde oda çok yorucu oluyor benim için emeklemiyor yüzüstü koyduğum zaman ağlıyor ve bizim uğunma nöbetlerimiz olduğu için (iki kez bayıldı)kaldırıyorum hemen çocuk nörolojisi bile gördü bebeğimi bir problem yok ama benim sıkıntım yememesinden dolayı güçsüz olacağı ve yürüyemeyeceğini düşünüyorum biraz gecikirmi diye üzülüyorum bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum bende öğretmenim bu arada ilginize çok teşekkür ederim.
    Son düzenleme: 12 Şubat 2013
  16. 15 Şubat 2013
  17. z_aksu

z_aksu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar arkadaşlar benimde oğlum 6.5 aylık ve kilosu 7.5 boyuda 70 cm sizce nasıl kilo ve boy durumu...
  18. 15 Şubat 2013
  19. z_aksu

z_aksu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar katze hanım...