D VİTAMİNİ----öneriler

Konusu 'Aralık Anneleri' forumundadır ve mangalia tarafından 11 Mart 2009 başlatılmıştır.

11 Mart 2009
    Konu Sahibi : mangalia
  1. mangalia

mangalia Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1. d vitamini yetersizligini önlemenin en fizyolojik yolu anne ve bebeklerin yeterli güneş görmesidir.Bu amaçla genel olarak bebeklerin üzerlerine yalnızca bez varken faftada 30 dakika ,giyinik iken haftada iki saat güneş görmesi önerilmektedir. 2 Tüm bebeklere yaşamın ilk günlernden itibaren en az bir yıl süreyle,tercihen üç yaş bitene kadar günde 400 IU D vitamini verilmelidir.Bu uygulama özelikle anne sütü alan veya D vitamini içirmeyen mamalarla beslenen bebeklerde önemlidir. 3 . Süt ve süt mamullerin D vitamini ile zengilleştirilmiş olan formlarının tüketilmesine özellikle bebek ve çocuklarda özen gösterilmelidir..... 4. D hipervitaminozundan kaçınılması için ,D vitaminin bir ''diş çikarıcı'',''yurutucu'' hatta ''iştah açıcı'' ve ''anabolizan'' amaçlarla kullanımı uygulamalarından vazgeçilmesi için aileler egitilmelidir.

2. 12 Mart 2009
  3. LiLiPuT

LiLiPuT İşTe "HAyAT" bu!! Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    d vitamini ni kesinlikle ilk bir yıl kullanmalıyız kaldıki bizler kış anneleriyiz bebeklerimizde kış bebişi...ihmale gelmeden kullanılmalı mutlaka...

4. 13 Mart 2009
  5. SZK

SZK Aşkım ve Aşkım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba d vit olarak hangi ilacı kullnıyorsunuz?

6. 14 Mart 2009
  7. mangalia

mangalia Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    devit 3 -oral damla. monovit d3- oral damla. sagalık ocagı ücretsiz veriyor.

8. 14 Mart 2009
  9. borauras

borauras new mom Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar devıt 3 verıyorum ben bora'ma gunde 3 damla.Siz kac damla verıyorsunuz?

10. 15 Mart 2009
  11. edolina

edolina Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Devit-3 günde 3 damla.Benim kızımın kemik gelişimi yavaş olduğu için ayda bir devit ampul içirmeye başladık.Bir de doktorumuz direk güneş ışığına çıkarıp elleri ve yüzünü güneşlendirmemizi söyledi.Camdan geçen güneş ışığından d vitaminini alamıyormuş.O yüzden dışarı çıkmazsak balkona çıkarıp güneşlendiriyoruz.
    Bazı bebeklerin kemik gelişimi çok hızlı olduğu için doktoru devit damlayı kesmesini isteyebiliyor.Bıngıldağın hızlı kapanması ya da kafatasının çabuk sertleşmesi beyin gelişimi açısından iyi değilmiş.Bu yüzden herkesin doktoruna mutlaka danışmasında fayda var.

12. 15 Mart 2009
  13. nurgxuxn

nurgxuxn izlemedeyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    devit 3 damlayı 1 yaşına kadar kullanmamız gerekiyor..günde 3 damla veriyorum..güneşli günlerdede balkona çıkartıyorum ..

14. 7 Nisan 2009
  15. HYM60

HYM60 Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar bizim doktorumuz devit i günde 4 damlaya çıkardı. Sız hala 3 damla mı veriyorsunuz?