dadının oyunu...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pari tarafından 30 Eylül 2010 başlatılmıştır.

30 Eylül 2010
    Konu Sahibi : pari
  1. pari

pari Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bir başka topiğe de yazdım,bakıcı arıyorum diye,burdaysa olayı paylaşmak istedim sizlerle...ailem çok uzakta olduğu için bebeğime yalnız bakıyorum.eşim yardım ediyor elinden geldiği kadar,ancak onun ailesi ne eve ne bebeğimin bakımına elini sürmez,yardım etmez,bide akşamları bebeğimi isterle sevmeye...2 ay annem baktı ama gitmek zorundaydı.ardından gelen bakıcı çok soğuk ve cahildi ben istemedim.6 ay kendim baktım.şimdi bebeğim 10 aylık çok şükür.riskli bir gebelikyaşadım ve hep yattım,artık çalışmaya başlamak istiyorum,bir de evde olmaktan zaten nefret eden biriyim,artı 20 yıl okudum,ev kadınlığına alışık değilim,hakkıyla bu işi yapanlara helal olsun,çok zor iş.....neyse,uzun aramalardan sora bir bakıcı buldum,çoook sevecen,iyi bi kadın kızıma harika bakıyodu,bizde çok iyi anlaştık,kızımda hemen ısındı,sevdi.10 gün içinde kadını dışarda yemeklere götürdük,eşinin işyerine gittik samimi olalım diye,oğluna hediyeler aldım,dağa götürdük vs...yani abla kardeş gibi anlaştı hem eşim hem benle...önceki baktığı kız kreşe başladı,bide ben onu 3 ay bekledim bu yüzden,aslında yazın başlıycaktı bana...önceki kızın annesi çok ilgisiz biriymiş,kızına sevgi bile göstermezmiş.bana başladıktan 10 gün sora bi gün akşam onlara gitmiş,kız hasta diye aramış kadın...o gece bei aradı ben yarın gelemeyebilirim diye.soraki gün gelirsin dedim.soraki gün de gelmedi...sabah aradım nerdesin diye,yarenlerdeyim(kızın adı)kız çok hasta bakamamışlar,kreşe yollamıycaklarmış dedi...e niye arayıp haber vermiyosun benimmi aramam lazım dedim..işte kontörüm yok falan...yüzüm yok demiyo da...e ne olcak şimdi ordamı devam edicen yani dedim,kızı nasıl bırakayım,seasılsa daha işe başlamıycan,bulursun birini dedi...açtım ağzımı artık,be seni 3 ay bekledim,şimdiye ben işe başlamıştım bakıcısına alıştırıp kızımı,beni hem maddi hem manevi zarara uğrattın,yazıklar olsun dedim...söyledim işte....3 gündür eşimle bakıyoruz kızıma yine,eşim kendi işini yapmaya çalışyor,işler kesat zaten,malum kriz....bana yardım ediyor etmesine de bu sefer de bei eve hapsettin dedip bana sarıyo haklı olarak ama ben ne yapayım,annesigil bana yardım etmiyo,ben tek başıma çıldırcam artık..kucağına alıyo oynuyo falan 1-2 saat,o yani...geç kalkıyo zaten,gece de ben bakıyorum o hiç kalkmaz....kadın varken ne güzel biraz dinlenmiştim 10 gün bıktım yaaa,evliliğim bozuluyo valla ne zor iş.....bursalılar baa bi bakıcı bulun yaaaa,namazgah civarında....mafoldumben

2. 30 Eylül 2010
  3. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.167
    Ödül Puanları:
    188
    Allah kolaylık versin, hem anne hem eş hem de çalışan kadın olmak zor zanaat..
    her şeyden önce bakıcı tutabilecek imkanınız var bunu düşünün ve evde olduğunuz sürede eşinizden çok fazla bir şey beklemeyin.
    gece kalkamaması normal zira sabah kalkıp işe gidiyor akşamları bir kaç saat yardımcıda oluyormuş
    sakın ha tartışma ortamı yaratıp soğutmayın.
    Tamam yaptığı şeyler çok büyük fedakarlık değil ama söyler misiniz kim bir anne kadar fedakar olabilir ki?
    Biraz daha dayanın bir bakıcı elbet bulursunuz bakın o aman göreceksiniz bu kırgınlıklar boşunaymış
    yaşanmışlıklar geride sadece kalp kırıkları bırakıyormuş yaşanan yorgunluklar uykusuzluklar geçiyormuş
    İnanın gün gelecek ve çalışmaktan sıkılı yavrunla vakit geçiremiyorum benden yoksun büyüyor diye hayıflanacaksınız.

4. 30 Eylül 2010
  5. pari

pari Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

6. 30 Eylül 2010
  7. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    zor is gercekten hem calisip hem cocuk bakmak ...
    ben sahsen üc yasina kadar cocuklarin anneyle büyümesinden yanayim
    tabi imkanlar elverdigi sürece
    allah yardimciniz olsun

8. 30 Eylül 2010
  9. pari

pari Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    devlette çalışmıyor olsam,eşimin de işlerinin düzeldiğini görsem istifa edicem..ama kolay kolay devlete girmiyoki insan...hem bu da kızımın geleceğiyle ilgili sonuçta onun için birikim yapmalıyım...sağol iyi dileklerin için...inşallah güvenilir,ann gibi bi bakıc buluruz....bu bakıcı çok iyiydi işte ama sonu böyle oldu...

10. 30 Eylül 2010
  11. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.167
    Ödül Puanları:
    188
    aynı şekilde düşünüyorum çocuk en az 0-3 ayş arası annesiyle olmalı hatta ben daha fazlasını istiyorum
    en az okula başlayana kadar annesinin himayesinde olmalı ama malesef şartlar buna el vermeyebiliyor.
    bende şu an hamileyim fakat işten çıkmayı düşünmüyorum, Sadece yasal hakkım olan süreyi kullanacağım
    onun dışında malesef bebeğimi bırakıp işe gelmem gerekecek. Rabbim yavrularımızı korusun.

12. 30 Eylül 2010
  13. bxoxrtxuxlbxoxcek

bxoxrtxuxlbxoxcek T.C Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bursa'da bu işi yapan firmalar var.Onlar size bir kaç kişi öneriyorlar üstelik daha önceki işlerinide,ailelerin iletişim bilgilerinide vererek!!!!Siz görüşmelerinizden memnun kaldığınız kişiyi belirleyip işe başlatabiliyorsunuz.Benim komşum bu şekilde bir bakıcı buldu ve çok memnun.Size tavsiyem bu şirketlerden yardım alabilirsiniz.

14. 30 Eylül 2010
  15. pari

pari Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok fazla komisyon alsalar da ben de böyle yapmak istiyorum e azından o seçenekleride değerlenirmk istiyorum ama eşim istemiyor.onların bulacağı kişilere güvenemem diyor,tanıdık vasıtasıyla bulabileceğiz eğer bulursak tabi....bence çok daha profesyonel olur,sonuçta onlar da referans veriyolar ama gelde anlat eşime....

16. 30 Eylül 2010
  17. GezegeNKralicesi

GezegeNKralicesi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.593
    Ödül Puanları:
    238
    Canım maddi durumdan calısman cok acil değilse kendın bak kızına.
    Sırf evde oturmaktan sıkıldıgın icin bebişi elin bakıcılarına verme ben buna cok kızıyorum.
    20 degil istersen 40 yıl oku yine de anneysen iş bitmiştir.

18. 30 Eylül 2010
  19. yakaib

yakaib Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    83
    Ödül Puanları:
    113
    bakıcı şirketlerine eşin güvenmiyor o halde internet forum ortamında buldugunuza nasıl güvenecek,bu arada 10 aylık bebek ne kadar zor olur ki evde eşinizde varmış,,siz çok bıkmış gibi anlatıyosunuz ,çok zor bir bebekmi yoksa sizemi zor geliyor..