Dağınıklık hastalık mı?

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve nisasum tarafından 29 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

29 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : nisasum
  1. nisasum

nisasum birtanem,minik kelebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba kızlar..temiz bır ev hanımıyım ama dagınıgım öyle olunca temiz ev pis görünüyor bu sefer tamam dıyorum heryeri toparlıyorum ikigün sonra yıne aynı..çıldırmak üzereyim.buev bıranda nasıl bu hale geliyor anlamıyorum.sizler nasılsınız özellikle derli toplu arkadaslarım nasıl yapıyorsunuz bu işin bir sırrı varmı yoksa bu bir hastalıkmı?düzenli eve gidince öyle özenıyorumki.öyle kıskanıyorum.nasıl geccek bu durum artık düzenli olmak istiyorum.yardım edinbilmiyorumkismile

2. 29 Ağustos 2010
  3. Aleyna8

Aleyna8 pamuğum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    mesela benim bir arkadaşımda gayet temizdir temizliğe dip köşeden başlar zaten olması gerekende bu tamam koltukları ceker bir güzel temizler yani evin görünmeyen yerlerini temizler sonra görünen yerleri ama temizlik yaparken etrafta kalabalık yapan kazak örtü masada bardak vs bunları bırakır ve haliyle ortalıkta temiz olmasına karşın dağınık görünür..
    veya evde kullanılan seyleri tekrar yerine koymadığımızdada ev temiz olsada karmakarışık görünebilir..aldığımızı aldığımız yere tekrar koyarsak dağınıklık olmaz...birde şu var eşya cok olan evlerde birde cok ıvır zıvırlar varsa mesela çok sayıda biblo vazo birsürü çiçek oyuncaklar fazla sayıda oluncada ev karışık görünür diye düşünüyorum cünkü ben sadeliği çok severim ondan belki..mutfak tezgahında bulasıklık dahi yok bulaşık deterjanlarını dolapta saklarım gözümün önünde durunca kalabalık yapıyor bana..yatak odamdaki dolapların içindeki eşyalar bile bez kutularda kapalı sekilde durur bende bir tuhafım sanırım...

4. 29 Ağustos 2010
  5. dundensonra_yarindanonce

dundensonra_yarindanonce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Ben de çok önceleri dağınıktım,tecrübesizdim.Şimdi annemin tavsiyelerinin ne kadar işe yaradığını anlıyorum,ayararını görüyorum.Bana hep kızım aldığını işi bitince hemen yerine koy derdi.Ben de artık ne işim olursa olsun,üşenmeden işimi hallettiğimde hemen onu yerine kaldırırım,aldığımı yerine koyarım.Asla daha sonra kaldırırırm ne var ki diye üşenmem,bir iki üç şey derken ev darmadağın olur bilirim.Aniden birisi gelse mahçup olur insan.Bulaşıkları yıkadın üşenme hemen makinanı boşalt yerleştir.Evi süpürdün süpürgeni her zaman ki yerine kaldır.Giydiklerini fırlatma hemen as dolabına.Su içtin kahve içtin sağda solda bırakma bardağını.İşlerini anında bitir sonraya bırakma.İnan bana sonrodan dağınık bir evi toplamak daha kat kat yorucu oluyor.Ama tertipli düzene alıştın mı sen bile anlamıyorsun evin hep derli toplu çiçek gibi oluyorbayanssulusmilekaydirigubbakcemile5

elmas87 bunu beğendi.
  6. 29 Ağustos 2010
  7. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    128
    Ödül Puanları:
    153
    eşiniz de dağınıksa mümkündür. bazen öyle evler görüyorum ki, kadın ne kadar toplarsa toplasın erkek hiç umursamadan dağıtıyor. sonra misafir geliyo "aa ne dağınık kadın" diyo. dememek lazım.

8. 29 Ağustos 2010
  9. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    bana da her şeyin düzenli olduğu ev itici geliyor. sanki yeni gelin evi gibi, yaşanmışlık yok gibi evin içinde, müze gibi bir salon, ı ıh. tabii ki rahmetli anneannem sağ olsun, çocukluğumuzu o şekilde bir evde geçirmek zorunda kaldığımız için olabilir bendeki bu önyargı.

temiz olsun, dağınık olsun. birçok yerde tekrarlarım, okuduğum bir kitapta bir babanın kanserden kaybettiği kızına yazdığı kısa bir şiir:

dağınık odada
    yaşanmışlık vardır
    ben düzeni severdim
    al işte...

10. 29 Ağustos 2010
  11. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    ben de senin aksine titiz değilim ama düzensizlekten dağınıklıktan nefret ederim guclubacismilebenim için evim pırıl pırıl olmasada olur ama düzenli görünmeli.aradığım şeyi yerinde bulmalıyım bulamazsam çıldırırım:jeyyar:
    benim üç çocuğum var canım eşimde çok düzenli sayılmaz buna rağmen evim genelde topludur.aldığımı hemen yerine koyarım altın kural bu bence
    tabi yinede oyuncakları kızlarım dağıtır toplamazlar buda beni en çok kızdıran husustur.buna rağmen düzenli sayılırım
    evi süpürüp silmeden önce ilk işim ortalığı toplamak fazlalıkları kaldırmaktır.

12. 29 Ağustos 2010
  13. didos86

didos86 hayat bir maraton Üye

Beğenildi:
    921
    Ödül Puanları:
    113
    bende dağınığım biraz.aslında birşey aldım mı yerine koyarım, eşim de düzenlidir ama nasıl dağılıyor anlamıyorum. bir de ben temizlik yapacaksam dip köşe yapmam lazım.örneğin bu hafta bir odanın camını, diğer hafta kapıları vs yapamıyorum.hepsini aynı zamanda yapmazsam hiç temizlik yapmışım gibi gelmiyor.çalışıyorum.vaktim olmuyor.herşeyi erteliyorum bu yüzden.lavabo, mutfak bunları hafta içleri temizleyip,dezenfekte ediyorum ama tüm evi istediğim gibi temizlemem ancak ayda bir oluyor.bir düzene oturtamadım gitti. arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum :çok üzgünüm:

14. 29 Ağustos 2010
  15. nisasum

nisasum birtanem,minik kelebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    kıslar teker teker teşekkürler haklısınız... ama jet hızıyla dagılıyor işte artık üşenmeden yapmaya calısacagımmm...esyamda cok yoktur biblov.s. süs falan ne gezer bırde öyle bır tip olsam ne olurdu acaba esımde cok toplu sayılmaz dagınıklıgı görünce dahada dagıtır toplu oluncada bırsey yemez içmez yatmaz dagılmasın dıye koltuklarda yaniii :)))))))))

16. 29 Ağustos 2010
  17. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    yok arkadaşım sende bi tuhaflık yok bende öyleyim ne kadar az eşya o kadar düzen demek a.sbu çok doğru

18. 31 Ağustos 2010
  19. dundensonra_yarindanonce

dundensonra_yarindanonce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Ne kadar az eşya o kadar temzilik tertip bu lafınıza sonuna kadar inanıyorumyerimseniben