Dağlar Delisi - Star Tv

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve Emez tarafından 10 Kasım 2007 başlatılmıştır.

  10 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Emez
 1. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  [​IMG]


  Yapımcılığını Koliba Film/Ata Türkoğlu'nun üstlendiği , senaryo danışmanlığını Ahmet Yurdakul'un yaptığı, yönetmenliğini Taner Akvardar'ın üstlendiği Dağlar Delisi Star'da!​  Toroslar' da bin yıllık geleneği yaşatan Karaçay Obası, yörüklerin son kalelerinden biridir. Obanın huzuru bir sabah gökyüzünden gelen helikopter sesiyle bozulur. Antalyalı işadamı Aydın Karaduman'ın kızı Asu, yapılacak büyük turizm yatırımı için Amerikalı ortaklarına bölgeyi gezdirmektedir. Oba lideri Çatak Bey'in oğlu Melik ve Asu o gün ilk kez karşılaşırlar. Ancak bu oldukça tatsız bir karşılaşmadır. Çünkü iki gencin çıkarları çatışmakta; biri babasının yapacağı büyük turizm yatırımında mimar olarak görev almakta, diğeri obasını ve geleneklerini canı pahasına korumanın peşindedir. Çatak Bey'in oğlu Melik'in bu yolda en büyük destekçilerinden biri ise obanın okumuş ve atılgan kızı Aybala'dır. Aybala'nın Melik'e verdiği koşulsuz desteğin bir nedeni de ona duyduğu karşılıksız aşktır.
  Asu ve Aybala; bu iki genç ve güzel kadının çıkarlarının çatışmasının nedeni ise sadece yaptıkları işler olmayacaktır. Çünkü ikisi de Dağlar Delisi Melik'in çekimine kapılacaktır. Dağlar Delisi, ilk bölümde Asu ile arasında doğacak aşkın ilk ilmeklerini atarken, Aybala'da vefa ve fedakarlığı bulacaktır.
  Aydın Bey'in Amerikalı ortakları için Toroslar'da düzenlediği av partisi bir ise kabusa dönüşür. Asu, iki Amerikalı'nın yaralanmasıyla sonuçlanan bu kabustan Melik'i sorumlu tutacaktır. Obada ise Melik'in ormanı ve doğayı koruma konusundaki katı tavrı özellikle amcası Temur tarafından korku ve hoşnutsuzlukla karşılanmaktadır.

  10 Kasım Cumartesi 22:00
  MUHTEŞEM BİR AŞK DESTANI  Çekimlerine Antalya Toroslar’da başlanan DAĞLAR DELİSİ yakında Star TV ekranlarında!...

  Yapımcılığını Koliba Film/Ata Türkoğlu’nun üstlendiği , senaryo danışmanlığını Ahmet Yurdakul’un yaptığı, yönetmenliğini Taner Akvardar’ın üstlendiği Dağlar Delisi ‘nin başrollerinde, Yörük beyi rolüyle televizyon dünyasının yeni star adaylarından biri olacak Volkan Keskin, son dönemin en sevilen oyuncularından Merve Sevi, Oya Okar, Hakan Boyav, Burçin Oraloğlu, Uğur Demirpehlivan, Haldun Boysan ve Banu Sağnak yer alıyor.


  Dağlar Delisi, Antalya Toroslar’da yaşayan son Yörük beyin destansı aşk hikayesini anlatıyor… Karayar obasının, deli dolu, yiğit ve yakışıklı beyi Melik’in yüreğine bir kor gibi düşer Asu… Torosların hiçbir bereketli suyu söndüremez bu yangını… İkisi de ayrı saflarda ve ayrı evrenlerdendir… İkisi de inatçıdır ve gururlarından taviz vermez… Ve bu iki insan ölümüne düşman, ölümüne aşıktır birbirlerine… Bu bıçak sırtında bir aşktır… Obasını, Türkmen yurdunu sonuna kadar savunan ve bir kartala dönüşen Melik, bu uğurda ölümü bile göze alır… Ancak bir tek yüreğine söz geçiremez....

  Dağlar Delisi çekimleri için Antalya Toroslar’da, 40 çadırlık büyük bir oba kuruldu. Dizide, gerçek yaşamda Yörükler, Türkmenler obalarda nasıl yaşıyorsa birebir aynısı canlandırılıyor… Atlar, ceylanlar, kadın, erkek, çocuk herkesin kostümleri, aksesuarlar, makyajlar her şey büyük bir titizlikle özel olarak tasarlandı. Tüm başrol oyuncuları binicilik dersleri aldı… Antalya Toroslar, Manavgat ve Belek’te çekimleri gerçekleştirilen Dağlar Delisi, muhteşem doğa görüntülerini de ekranlara yansıtacak.

  Dizide Yörük beyi Melik’i Volkan Keskin, Aybala’yı Merve Sevi, Asu karakterini ise Oya Okar canlandırıyor.


  10 Kasım 2007 Cumartesi Saat :22.00
   
 2. 13 Aralık 2007
  Konu Sahibi : Emez
 3. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Babasının İntikamını Almaya Yemin Eden Yörük Beyi’ni Talihsiz Olaylar Zinciri Beklemektedir…

  Gülgün Hanım, Aydın Bey’den boşanmak için Aybala’ya avukatı olmasını teklif eder. Pelin’le büyük bir aşk yaşayan Aydın bey ise yeni bir hayat kuracağı için mutludur. Asu ise Melik’le babası Aydın Bey’i bir araya gelip konuşmaları için ikna eder. Ancak bu görüşme iki taraf için de umulduğu gibi gitmez…. Aydın Bey için artık yapılacak şey, B planını devreye sokmaktır… Berk’le konuşarak kendi arazisi üzerinden geçen obaya giden yolu kapatmaya karar verir…
  Öte yandan Cemşit’in başına gelen talihsiz kaza, tüm obayı derinder sarsar…. Şahin yakalamak için çıktığı kayalıklardan yuvarlanan Cemşit’e kaldırıldığı hastanede acil kan gerekir…. Radyoda duyduğu kan anonsunun ardından hemen hastaneye koşan Asu, kan vereceği kişinin Cemşit olduğunu sonradan öğrenir…. Bu arada Melik, babasının ölümünün ardından katillerin peşini bırakmaz. Uzun bir takibin ardından Arap Tahir’le karşı karşıya gelir. Babasının intikamını almaya yemin eden Yörük beyini talihsiz olaylar zinciri beklemektedir…


  15 Aralık 2007 Cumartesi Saat: 22.00

  alıntıdır