Daha önce anneliği tatmış arkadaşlar keşke şunuda yapsaydım dediğiniz neler var

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve damla_6735 tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

7 Nisan 2010
    Konu Sahibi : damla_6735
  1. damla_6735

damla_6735 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben çok yeniii anne adayıyım yaklaşık 1 aylık anlayacağınız :) ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum.. ne yemeliyim yada karnımda doğum sonrası çatlak kalmaması içinn şimdiden bişey yapmalımıyım .. hamilelikte aşırı kilo almamak içi yapılması gereken neler var ... yada keşke hamileyken şunuda yapsaydım dediğiniz neler vr... biliyorum çok soru sordum ama şimdiden hepinize teşekkür ederim vereceğiniz cevaplar içinn :):ecrin_bebek: :dance:

2. 7 Nisan 2010
  3. adilemir

adilemir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.322
    Ödül Puanları:
    238
    hamıleyken yapmaktan üzüldugum tek sey tadını çıkaramamak...evet çok rahat bır hamılelık geçırmıstım..tadını da çıkardım ama dogsun ıstıyordum..aslında boyle düşünmemelıydım...daha çok tadını çıkarmalıydım...gusel bır duygu..allah herkese yaşatsın inşallah...

4. 7 Nisan 2010
  5. sunlight85

sunlight85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    verebilecim bikaç tavsiye var.:)öncelikle bütün ilklerini(ilk hamileliğini öğrenmen ,ilk kıpırdaması,gibi.tabi bu doğduktan sonrada devam etsin.) bir defter alıp kaydet hatta bebek mağazalarında satılan bebek günlükleri var kızımda keşke alsaymışım dediğim şeylerden biri.birde bi kaç ay sonra renkli ultrason isteyecek doktorun.bu ultrasonun cd sini isteçok özel bişi ya yine kızımda ben böyle bişi olduğunu bilmiyordum. kardeşimin oğlu şuan 1,5 yaşında biz hala onun anne karnındaki kımıldamasını ve parmaklarını emmesini görebiliyoruz.:boshayallersmile
    aklıma gelen olursa yazarım yineyerimseniben

6. 7 Nisan 2010
  7. damla_6735

damla_6735 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    amin ALLAH sizin bebeğinizede sizede çok güzel günler göstersi inşallah :)

8. 7 Nisan 2010
  9. damla_6735

damla_6735 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tamam bende bir bir dikkate alcam bunları.. ne bileyim benim ailem uzakta gurbete gelin geldim sizlerden başka paylaşcak kimsem yok.. vrdiğiniz bilgiler için tşk ederim... ALLAHM tüm olmuş ve olcak bebeklerimizi korusun inşallah :)

10. 7 Nisan 2010
  11. bennu beyzam

bennu beyzam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende ilk hamileliğimde ilaçlarım ı içmedim ama şimdi 5 haftalık hamileyim bütün vitamimlerimi içicem

12. 8 Nisan 2010
  13. damla_6735

damla_6735 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben aşırı kilo almaktan çok korkuyorum kilo almassamda bebeğim gelişmez demi ne yapcam yada yapılcak bişey varmı bilmiyorum :KK43:(((((((

14. 9 Nisan 2010
  15. ipexgximu

ipexgximu Tombik Pamuğum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ben harika bir hamilelik geçirdim. Tabi ilk 3 ayı saymazsam. Düşük tehdidi, kanamam falan olduğundan moralim bozuktu. Ama sonrası çok güzeldi. Hareketlenmesi ile birlikte insan çok farklı duygular yaşıyor. 9 ay geçmesin istedim hep. Tadını çıkarın. Onunla yürüyüşler yapın, konuşun, sevin. Kilo almayı kesinlikle dert etmeyin. Doğumdan sonra o kilolara çok ihtiyaç oluyor. 15 kilo aldım 17 kilo verdim. Şimdi geriye dönsem ne yapardım? Karnımın çatlamasını önleyebilmek isterdim. Roc ve Lierac kullandım ama işe yaramadı. Belki günde 2'den fazla sürmem gerekirdi. Bir bu kötü oldu. Bir de ben normal doğum yaptım. Biraz zor oldu. Keşke üşenmeyip doğuma 20 gün kala zeytinyağı masajını uygulasaydım dedim. O kadar.