Daha önce vajinismus olan hamişler buraya

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve vetseyhan tarafından 14 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : vetseyhan
  1. vetseyhan

vetseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben vajinismustum. Çok şükür atlattım ve şimdi hamişim. Ama bu seferde doğum nasıl olcak diye düşünüyorum. Ben daha muayene bile olmadım. Normal doğum yapamam gibi geliyo. Çok korkuyorum. Sırf bu yüzden sezeryan olmayı düşünüyorum. Benim gibi olan varmı. Acaba normal yapabilirmiyimki?

2. 14 Temmuz 2009
  3. pitos25

pitos25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım merhaba ben 2 yıl o illetle uğraştım şükür atlattım ama dediğin gibi asla normal doğum yapamam zaten üçüz olduğu için sezeryan yapılcak bence doktorunla konuş bu konuyu ben kısa süre önce sancılandım doktorum vajinal ugs ile bakmak istedi kendim aldım kamerayı parmak egzersizlerinden falan alışkınım çünkü başkasının dokunmasına dayanamam ee normal doğumu hiç düşünemiyorum zaten çatı muaynesinde bile hastaneyi yıkarım ama mutlaka konuş doktorunla

4. 14 Temmuz 2009
  5. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    bende varımm.. daha doguma çok var düşünmemeyi tercih ediyorum

6. 15 Temmuz 2009
  7. Bulcuk

Bulcuk Minik prensim kollarımda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bende vajinusmusdum ama ben kısa sürede atlattım vee normal doğum yapabilceğime inanıyorum bir problem yaşıcağımı sanmıyorum

8. 15 Temmuz 2009
  9. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende de aynı problem vardı ve çok uzun süremedi. şu an 34.haftamdayım. az kaldı. normal doğum istiyorum şu ana kadar sezeryan düşünmedim ama tabii doktor ne derse o olcak. benim de merak ettiğim aynı şey.. vajinismus olup normal doğum yapan var mı.. cevap yazarlarsa sevinirim...

10. 20 Temmuz 2009
  11. dilek84

dilek84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar önceden vajili olupta normal doğum yapanlar var.. bende eski vajiliyim, hamile kalmadan önce asla yapamam diyordum ama hamile kaldıktan sonra cesaret geldi, nasip olursa normal istiyorum.. şu an 12 haftalık hamileyim..
    ayrıca vajiyi yenmeden hamile kalıp ve normal doğum yapanlar bile var.. bana da zaten bunlar cesaret verdi..

12. 21 Temmuz 2009
  13. INFOX

INFOX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende 2 yıl vajinusmus tedavisi gördüm..ama altlattım...artık bebek bile düşünüyoruz...bugun kontrol için doktora gittim ve eskisine göre çok rahat bir muayene oldu...tamam dedim kesin atlatttım ben bunu normal doğum bile yapabilirm..:)

14. 21 Temmuz 2009
  15. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende 1 sene vajinismus problemi yaşadım.cok şükür bitti ama hamileliğimin ilk ayında alttan muayene olamadım kaçtım.Doğumla ilgili hiç bişey düşünmemeye calısıyorum ama aklımın bi tarafarında hep bi korku var .Doktorum sürekli normal dogum yapabilirsin diye telkin ediyo ama sanırım son haftalarda belli olucak durum.
    Ama cok var daha önce bu rahatsızlıgı olup normal doğum yapan.

16. 21 Temmuz 2009
  17. txixrtxixl kelebek

txixrtxixl kelebek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hamılelıgınızın tadını cıkartın bebekjlerınıze yazık oo daha cok var sımdıden onlarıda stres yapmayın
    ben dıs gebelık yasadım hastanede yatıyorum benım agrılarım dr dedıgıne gore dogumun 2 katı kadar normal dogum yapanlar ay oram agrıyo ay buram agrıyo karnı kocaman olan ayy bu nasıl cıakcak dıye aglıyor
    onlara dedım kı "BEN DE AGRI ACI CEKIYORUM AMA KUCAGIM BOS TABIKI HERGUZEL SEY IÇIN BIRAZ EMEK LAZIM CEKECEKSINIZ ACI AMA SONUNDA KUCAGINIZDAOLACAK INSALLAH YA BENIM GIBI OLSYDINIZ SIZIN CEKTIGINIZ ACININ 2 KATINI CEKIYORUM KUCAGIM BOS BIRDAHADA COCUGUMOLUR MU BILMIYORUM VE HAYATI TEHLIKEM VAR"dedıgımde dusunup kaldılar
    sızede aynısını soyluyorum tabıkı acı cekılecek ama guzel seyler bak suan 6 haftalık hamıleyım tadını cıkarıyorum
    dogum hormonel bırsey vajınusmusla alakası yok ıstersen normal dogumda yapabılırsın ama ıstemezsende yaptır sezaryan onemlı olan su gunlerının kıymetını bılın derım

18. 21 Temmuz 2009
  19. belginp

belginp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili hanımlar ve vetseyhan, mesleğim icabı vajinismusu olan hanımlarla sık karşılaşıyorum. Gerçekten de tedavi sonrası gebe kalarak epidural anestezi ile vajinal dogum yapanlar az da olsa var. Sonuçta sezaryan her an elinizin altında olan bir yöntem. Başınız sıkıştiğı an vajinalden vaz geçebilirsiniz. Bu konuda en doğru kararı doktorunuzla beraber vereceksiniz. Sevgilerimle.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.