Daha önce yaşayanlar yardımına ihtiyacım var

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Gulmur tarafından 23 Nisan 2009 başlatılmıştır.

23 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Gulmur
  1. Gulmur

Gulmur Guest

Herkese merhaba,

Bana bu konuda yardımcı olacak akıl verecek başından daha önce böyle birşey geçmiş deneyimi olan arkadaşlar ne yapacağımı bilmiyorum.

5 senedir mutlu bir birlikteliğim var evlilik kararı aldık.Aileme konuyu anlattım zaten daha önceden bir ilişkim olduğunu biliyorlardı tanıştırdım.İstemeye geldiler herşey çok güzeldi.Taki 2 gün sonra ailem istemediklerini açıkladılar.Bana yakışmadığını ailesinin bize uygun olmadığını söylediler.Neden uygun olmadığını sordum.Ki ailesi çok tatlı insanlar ilk günden beri beni kızları gibi bağırlarına bastılar.sevgilimlede aram çok iyi bugüne kadar bir dediğimi iki etmedi beni hiç üzmedi.Kendi işini yapan standart hayatı sağlayacak ve daha iyisi için çabalayan biri.Ailem içine sindiremediklerini beğenmediklerini söylüyorlar.Kendilerine göre iyi bir çevreleri olduğunu 30 yaşına geldiğimi bunca sene beklediğimi herkesin bula bula bunca seneden sonra bunu buldu diyeceklerini söylüyorlar.Şimdiye kadar çok kişi çıktı karşıma ama aşk sevgi güven kolay olmuyor.Ben çok seviyorum ve evlenmek istediğim adamın onun gibi birisini hep olmasını istediğimi biliyorum.ama aileminde bu mutlu kararı alırken benim arkamda durmasını güle oynaya herşeyi yapmayı istiyorum.

Çok üzüldük ikimizde.O da çok üzüldü çünkü istenmeyen biri olmak hiç kolay değil.
    Ne yapacağımı bilemiyorum annemi babamın rızası olmadanda birşey yapmka istemiyorum.

Daha önce bunun gibi birşye yaşayan biri varsa bana yardım etsin.Değerli fikirlerine ihtiyacım var.:çok üzgünüm:

2. 23 Nisan 2009
  3. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Ailenin sana sundugu sebep gecerli bir sebep degil.
    Millete göre yasarsak, zor adim atariz.
    Ayrica ben begenmis, sevmisim, hemde iyi birini. Elaleme ne?
    Yaklasimlari cok ters geldi bana. Ha sana söylemedikleri baska seyler varsa bilemem tabi.

Aileni karsina alip konusabilecek bir yastasin.
    Neden bu insani sectigini anlatmalisin detayiyla.
    Baskasiyla bu derece mutlu olamayacagini, ve 5 yillik beraberliginde bunun kaniti oldugunu söylemelisin.
    Her aile ilk baslarda yok diyebiliyor, benimkilerde demisti.
    Ama simdi yaza Allah kismet ederse söz/nisan olacak insAllah.
    Canini sIkma, al karsina aileni ve konus, hallolur bence.

4. 23 Nisan 2009
  5. DingiltereKralicesi

DingiltereKralicesi Makyaj Günlüğü... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Hmm düşünüyorum da bence ailenin hoşuna gitmeyen, ama sana söylemek istemedikleri bir şey var
    Bunu sana direkt söyleyemedikleri için de elalemi bahane ediyorlarmış gibi geldi bana
    Yoksa hiçbir anne-baba kızının kötülüğünü istemez,
    Mutluluğunu elalemi bahane ederek engellemeye çalışmaz.
    Bence sen söylediğimi bir düşün CADIARZU

6. 23 Nisan 2009
  7. alevsi

alevsi her şey çok güzel olacak Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    :) eşimle ilk çıkmaya başladığımda ailem de beni eşime yakıştırmadılar.annem sadece 1 kere görmüştü ayrıca bizde yaş farkı vardı eşim lise mezunuydu ve marktte tezgahtar olarak çalışıyordu gelecek vaadeden bi işi yoktu.ben üniversiteye hazırlanıyordum.mezhep farkıda vardı sonuçta istemediler.onlardan habersiz biz çıkmaya devam ettik. sınavı kazanamadım aöf okuyorum.eşim büyük bir firmda plasiyer şoför olarak işe başladı bikaç eşya filan aldı ve evlenme tklif etti.aileme anlettım babam karşılaşmak bile istemedi.çok ağladım çok yalvardım güç bela gelmesini kabul ettiler.ama babam olmaz dedi.önce kardeşimle paylaşmıştım.o annemi ikna etti ama babam olmaz dedi.teyzem girdi araya sonunda ikna oldu ama sevemedi ilk zamanlar ama eşim onun sevgisini bir şekilde kazandı.kayınvalideme rağmen evlendik ve çok mutluyuz.babam en az kardeşim kadar seviyor eşimi şimdi.onu çok sevdiğini hissettir onlara onlar ikna olmazsa ikna edene kadar çok mutsuz olduğunu hissettir ama onları karşına alma.

8. 24 Nisan 2009
  9. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşa aynen katılıyorum a.sa.s

10. 24 Nisan 2009
  11. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Sen yüksek lisans mezunusun eşin nerden mezun?

12. 24 Nisan 2009
  13. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ailen ilişkin olduğunu biliyorsa o zaman durumunu da biliyordur..ayrıca herşey güzeldi diyorsun sonrada 2 gün önce kötüleşti diyorsun..nasıl birden bire 180 derece dönerler..kabul etmeselerdi baştan derlerdi,istemeye bile gelmezlerdi,seni vermezlerdi değil mi?
    var bu işin içinde bir iş

14. 24 Nisan 2009
  15. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ben olsam ailem ne diyor neden böyle diyor diye bir durup düşünürdüm

16. 24 Nisan 2009
  17. nurtursel

nurtursel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım.. bence annenle babanın sözünü dinle. ve bu evlilikte vazgeç..ne dersen büyükler bizim göremediğimiz bazı olumsuzlukları önceden görebiliyorlar..yoksa seni hiçüzmek isterlermi.......
    bence onların gönülsüz olduğu bu evliliği yapma ... ben zamanın büyük sözünü dinlemedim yanlış bir evlilik yaptım. ve çok mutsuzum olmuştum...şimdi ailemim onayladığı bir evlilik yaptım. şimdilik iyi...

18. 24 Nisan 2009
  19. KHENA

KHENA Evli,Mutlu,Cücüklü Üye

Beğenildi:
    93
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşım 30 yaşındasın bu yaştan sonra böyle ısınabileceğin sevebileceğin birini bulabileceğini düşünüyosan aileni dinle..
    Ama bazen hayat insanın karşısına 1 defa çıkarıyor doğru insanı bence onu bırakma...
    Ne kadar çok kaçan insan var ailesinin rızası dışında evlenenler var..
    Ama zamanla herşey yoluna girince kendi kızlarından bile çok seviyorlar damatlarını..
    Bence aşkının peşinden git.
    Ailenlede konuş yaşım 30 oldu bu yaştan sonra ya bidaha evlilik düşünmem yada sevdiğimle evlenirim de aşkının arkasında dur bence.. Allah yardımcın olsun:teselli: