Daha önceden evlilik yapıp çocuğu olan ve yeniden bekar bir erkekle evlenenler varmı?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve papatyax79 tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

27 Eylül 2010
    Konu Sahibi : papatyax79
  1. papatyax79

papatyax79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Eğer varsa yardımınıza ihtiyacım var bayanlar:KK43:((

2. 27 Eylül 2010
  3. tubisce

tubisce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bence zor günler seni bekliyor, çok sabırlı ve anlayışlı olman gerekiyor. çünkü aynı durumları bende yaşadım, benim eşim çok anlayışlı ve duygusal biri ve huzurlu mutlu bir evliliğim olmasına rağmen yinede kızım yüzünden çok tartıştığımız anlarımız oldu. çünkü eşin seni nekadar anlamaya çalışsada bazı şeyler eksik kalıyor, bazen eşin ve çocuğun arasında denge kurmakta zorlanıyorsun.. birşeyi yaşamakla, tahmin etmek farklı şeylerdir. sen yaşayan kısmı, eşinde tahmin eden kısmı olacak... takii onunda bir çocuğu oluncaya kadar..

4. 27 Eylül 2010
  5. papatyax79

papatyax79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Henüz evlenmeye karar vermedim.Yani öyle bir adayda yok.olucaktı ki karşımdaki erkek korktu.Ailesi istemedi.Çünkü daha önce evlilik yapmayan bir çocuktu.Benim eşim vefat edeli 4 yıl oldu.Bir oğlum var ama daha ufak.Aslında bana kalsa ben hiç istemiyorum.Ama yaşım çok genç ve ailemde biz bugün varsak yarın yokuz hayat yalnız geçmez evlenmlisin diyorlar.Onlarada hak veriyorum bir yandan.Benim içimi acıtan kabul edilmemek aslında çok acımasızca geliyor.Sonuçta isteyerek evliliğimi bitirmedim.Senin eşin daha önce evlilik yapmamış birimiydi?En azından duygusal yapıda biriymiş şanslısın,olmayanlarda var ne yazıkki!!

6. 27 Eylül 2010
  7. GezegeNKralicesi

GezegeNKralicesi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.587
    Ödül Puanları:
    238
    Sakın derim sakın evlenme.
    Hiç bir erkek babası olamaz. Sevemez.
    Annem evlendi ben kucukken ve bin pişman neler yasadıgımı allah bilir.
    Aklın varsa ogluna anne ve baba ol.
    Haa tabii ki duygusal beraberlik yasayacaksın fakat ogluna ve evıne yansıtmadan.
    oglun buyuyecek yeterlı yasına geldıgınde fikriyle hareket etmelisin.

8. 28 Eylül 2010
  9. papatyax79

papatyax79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hayatta en çok korktuğum şeylerden biride yalnız kalmak:KK43:((Başımı yaslayacak birinin yanımda olmaması.Belkide bu tedirginlikler beni bu duruma sürüklüyor.Hakkımda hayırlısı ne ise o olsun diye dua ediyorum.Ama varsa bu durumlardan geçenler fikirlerinide almak istiyorum açıkçası.

10. 28 Eylül 2010
  11. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    annemın arkadasının kızı cocugu olduktan sonra esınden ayrıldı
    aılesının yanına donmustu ama bırkac yıl sonra lıseden hıc evlenmemıs arkadasıyla evlendı
    sade bır nıkah yaptılar oglunu da aldı yanına ama haftanın bırkac gunu oglu anneannede kalıyor
    bılemıyorum sorun oluyormu ama zor sureklı anlayıs ve ozverı kadından beklenılıyor

12. 28 Eylül 2010
  13. 34moni53

34moni53 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    tabiiki de eşini kaybettin ( boşanmış da olabilirdin ) yalnızlığa mahkum olmak zorunda değilsin.
    eğer kendini evliliğe hazır hissedersen hayatını paylaşabilceğin birini bulabilmek senin de hakkın.
    ama bekar bir erkek olmak zorunda değil bu. seninle benzer birini bulursan eşini kaybetmiş ya da boşanmış belki seni ve çocuğunu daha iyi anlar ve daha iyi sahiplenebilir.
    şu da önemli bekar bir erkek çocuk sahibi olmak isteyebilir , bunu da düşünmen lazım tekrar başka bir adamdan çocuk sahibi olmak ister misin ?

14. 29 Eylül 2010
  15. golge_cicegi

golge_cicegi Rabbim sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    benim arkadaşım 1.5 sene oluyo boşandı 2.5 yaşında oğlu var 6 ay oldu yeniden evlendi eşinin ilk evliliği ailesi başta istemedi ama eşi kararlı olunca tmm dediler mutlumu hayır değil eşinin ailesine çocuğunu kabul ettiremiyo çocuğuna anneanne bakıyo eşiylede çocuk yüzünden zaman zamqan sorun yaşıyo sözde kabul etmişti başta ona abi değil baba olucam demişti ama havada kaldı bu sözler...

16. 29 Eylül 2010
  17. psklraziye

psklraziye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    61
    Ödül Puanları:
    108
    bende oğlum 2 yaşındaydı ayrıldım. şu an oğlum 5 yaşında ve 3 ay önce ikinci evliliğimi yaptım hiç evlenmeyen biriyle. sanki hiç evlenmemişim gibi gelinlikte giydim davetlerimizi de yaptık. şu an allaha çok şükür mutluyuz. oğlum yüzünden hiç sorun çıkmadı ama çıkmıycak diye bir şey yok. hersabah işe giderken oğlumu kreşe bırakıyoruz iş çıkışı alıyoruz. bazen eşimin oğluma ben seni neden bu kadar çok seviyorum dediğini duyuyorum çok seviyor gerçekten kendi çocuğu olsa ancak bu kadar sever. benden daha fazla düşünür yemesini uykusunu gece kalk üzerini ört der gece oğlum yanımıza geldiğinde kedi gelmiş yanımıza diye sarılır yatar,tabi çocuğun duygularını kaprislerini pek fazla anlayamıyor ama o zamanda hoşgörülü olmak lazım. ama oğlumda sevdirir kendini öz babası gibi baba der babanne der, sağ olsun kayınvalidem de sever oğlumu,oğlum biraz daha büyüseydi ben evlenemezdim. çocuk büyüdükçe kabul etmiyor çünki.. seçtiğiniz insanda allah korkusu ve merhamet duygusu olması lazım. siz gönlünüzü ferah tutun inşallah çocuğunuzu ve sizi çok seven birileri çıkar.

yasmer bunu beğendi.
  18. 31 Aralık 2010
  19. ahgs

ahgs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu konu benimde aklımda hep.bende yeni boşandım.boşanır boşanmaz evlilik mi düşünüyorsun diyeceksiniz düşünmüyorum.ama olabilme fikri bile beni umutlandırıyor.benim çocuğum yok hatta hala bakireyim.önce ben korktum sonra eski eşim soğudum dedi yanaşmadı yanaştı kendinde problemler oldu.acaba bende bekar biriyle evlenbilirmiyim ki.ben ne bileyim kendimi bekar gibi hissediyorum çünkü sadece cinsellik değil hiç evlilşğim evlilik gibi olmadı o yüzden