Daha zeki olan tarafın daha az seven taraf olması

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve kavakyeli00 tarafından 11 Nisan 2008 başlatılmıştır.

11 Nisan 2008
    Konu Sahibi : kavakyeli00
  1. kavakyeli00

kavakyeli00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil her türlü ilişkide en azından kısmen geçerli olan bir prensiptir. elbette ki yüzde yüz geçerli deildir, her konuda olduğu gibi bu konuda da bolca istisna vardır. ayrıca elbette ki her ilişki kendi içinde özgün koşulları olan bir dünyadır.

ama gene de bu prensip genelde geçerlidir. ayrıca şöyle de genişletebiliriz: insanlara anormal derecede değer vermek ve onları anormal derecede sevmek, zeka düşüklüğünden kaynaklanır. zeki insan ise esas olarak kendini sever. çünkü kendi içinde onu mutlu edebilecek kadar büyük bir zenginlik barındırır.

örneğin bir insan anne-babasına anormal yüksek bir değer veriyorsa, büyük ihtimalle anne-babası ondan daha zekidir. yani çocuk anne-babayı aşamamıştır.

bir insan eşine deli gibi bağlıysa, büyük ihtimalle eşinden daha az zekidir.

bir insan akrabalarına deli gibi bağlıysa, büyük ihtimalle o insanın zekası, ailesinin kollektif zekasından daha zayıftır.

etrafınıza şöyle bir bakın, birisinin size karşı anlayamadığınız kadar büyük bir sevgisi varsa, büyük ihtimalle ya o çok aptaldır, ya da siz çok zekisinizdir.

(elbette para ya da başka çıkarlar için duyulan sevgileri ayrı tutuyorum...)

Alıntı...

2. 27 Aralık 2009
  3. adaer

adaer 24.04.2010 Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    cok ilginc bir yaklasim geldi bana dogruluk payi var midir bilemem

4. 27 Aralık 2009
  5. Malice

Malice WTF?! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben kadın erkek ilişilerinde genelde tam tersini rastaldım bu durumun hep.. yani daha zeki kültürlü olan taraf daha çok seviyor, daha fazla çabalıyor ilişki için ve daha çok mücadele ediyor.
    ayrıca bu nasıl bir cümle yaa koptum "etrafınıza şöyle bir bakın, birisinin size karşı anlayamadığınız kadar büyük bir sevgisi varsa, büyük ihtimalle ya o çok aptaldır, ya da siz çok zekisinizdir. " ne yani bizi çok seven biri varsa aptaldır ondan mu seviyordur hahaha

6. 27 Aralık 2009
  7. rumuzsuzum

rumuzsuzum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hiç düşünmemiştim.doğru olabilir.