Dairenin zamanında bitirilmemesi

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve aysuna tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : aysuna
  1. aysuna

aysuna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    --------------------------------------------------------------------------------

merhabalar biz bir ay önce bahçekatı bir ev aldık ama bina 25 ağustosta teslim edilecek elektrik su borcussk ya ve yapı denetime borç varmış yapı denetime olan borç apartmandan bir daire verilerek kapatıldı aparmanda dış merdiven çevre gibi eksikler var ve projede değişiklikler yapılmış mesala bizim evin tuvaleti ve tek odası diğer daireye aitmiş daire yerine dükkan yapmışlar ön tarafa yapı denetim 25 ağustosa kadar gelip projeyi yeniden çizmesi gerekiyor ama hep askıya alıyorlar ortada müttahite yok bu aparman 25 ağustosa kadr tamamlanmazsa neolur yapı denetim tamamlamak zorundamı biz aldığımızda oda ve tuvaletbize ait sanıyorduk sonradan öğrendik bu konu nasıl sonuçlanır

2. 8 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : aysuna
  3. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba , öncelikle bahçe katlarında çok dikkatli olmanızı öneririm .Çünkü bahçe katı bazen sığınak olarak görülebiliyor.Bunu belediye+tapudan öğrenebilirsiz .Ayrıca bahçe katları bazen projeye aykırı olarak değiştirilebiliyor .Bu takdirde o binanın iskan alması çok zor .Yani oturma izni alınamıyabilir.Örneğin 2+1 tasarlanan yerlerde bahçe katı 3 +1 yapılıyor.Bu takdirde diğer malikler , fazla olan tek odayı duvar ördürüp kapattırabilirler.Sizin sorununuz açıkçası bana basit bir sorun gibi gelmedi.Örneğin evinizin tuvaleti ve tek daire size ait değilmiş.Ben asla böyle bir yere paramı bağlamazdım.Size bu satışı yapan kişi de suçlu.Öncelikle belediyeye başvurun ne yapılması gerektiği konusunda bilgi alın.Asıl sorun yapının tamamlanıp tamamlanamaması değil.Esas sorun sizin kendi sorununuzu halletmenizdir.Gerekirse hukuki yollara başvurun.