dandy walker varient yada down sendromu???

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve cicekcik tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

11 Mart 2010
    Konu Sahibi : cicekcik
  1. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    rutin kontrolume gittiğimde doktorum ayrıntılı ulturasonla yaptığı incelemede bebeğin beyninde beyinciğin olduğu yerde bi sıvı birikintisi tespit etti ve bunun çok önemli olduğunu ya kromozomla ilgili bir sorun olabileceğini yada başka bir beyin sorunu olabilceğini belirtti bunun için başka doktorlarada görünmem gerektiğini söyledi Prof. Rıza madazlı yı tavsiye etti ertesi gün ona gittim amniyosentez için oda ayrıntılı ulturasnda aynı tanıyı koydu amniyosentezi yaptı 3 hafta bekliycez ayrıca fetal mr çekilmesi gerektiğinin sonucun beyin cerrahlarının incelemesi gerektiğini belirtti hiçbirşeyde olmayabilir diye belirtti ama ben pek inanamadım çünkü beyinde olmaması gereken bir sıvı birikimi bariz görünüyordu dünyam elbette ki yıkıldı bu iki günde yerdemiyim göktemiyim bilmiyorum herşeyin en başta hayırlısı

internette araştırmalar yaptım ama böyle bir durumla ilgili örneğe çok rastlamadım böyle şeyler başına gelipte temiz sonuçlar elde edenler oldumu bilgi verirseniz çok çok çok sevinirim

2. 11 Mart 2010
  3. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    kimsemi yaşamadı duymadı bilmiyor :çok üzgünüm:

4. 11 Mart 2010
  5. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    :KK43:((((((((((

Son düzenleme: 11 Mart 2010
  6. 12 Mart 2010
  7. Zynpmrt

Zynpmrt Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım umarım sonuçlar iyi çıkar benim başıma gelmedi ama birkaç yerde sonuçların iyi çıktığını sıvının kendi kendine normale döndüğünü okumuştum tabi aynı sorunmu bilemem sen içini ferah tut Allah herşeyin hayırlısını versin çok çok iyi bir doktora gitmişsin Rıza hoca benim doktorum gebeliğimi o takip ediyor onun söylediklerine güven umarım 3 hafta sonra herşey yoluna girmiş olur sevgiler

8. 12 Mart 2010
  9. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    amin canım çok teşekkür ederim iyi dileklerin için allahım sanada hayırlı sağlıklı doğum nasip etsin inşallah

10. 12 Mart 2010
  11. GUL1973

GUL1973 GÜL Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım çok geçmiş olsun inşallah kötü birşey yoktur benim kızımdada 20. haftada beyinde 3 adet sıvı birikintisi tespit etmişlerdi. Amniyosentez yaptırmıştık ama 2 gün sonra fish raporu diyorlar onu alabiliyorsun bi miktar daha para veriyosun . diğerinide 3 hafta sonunda veriyorlar. En azından bu kadar beklemezsin beklemek bir ölüm. Benim kızımda edward sendromu çıktı ve kızımı aldılar. İçini ferah tut tek sıvıysa bazen geçmesini bekliyorlar ve takibe alıyorlar . Benim yavrumda başka şeylerde görmüşlerdi. Allah yardımcın olsun inşallah ii haberler alırsın :Saruboceq: Doktorunu ara bence fish raporunu sor amniyosentezin hızlı sonuç raporu bunda 5 önemli kromozoma-dna ya bakıyorlar

12. 15 Mart 2010
  13. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    canım çok sağol sanada çok büyük geçmiş olsun akacak kan damarda durmuyor işte fish raporunu biliyorumda ilk 5 kromozoma bakıyorlar sanırım o iyi olupta diğer kromozmlarda sorun falan olur diye gevşemek istemiyorum hepsi birden gelsin sonuçları tatlım ne diyim bekliycem sabırla mr sonucumuda çarşamba günü alıcam herşeyden önce allahım sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin tatlım

14. 15 Mart 2010
  15. GUL1973

GUL1973 GÜL Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    5 kromozomda down sendromuda çıkıyor önemli olan 5 kromozom sen gene düşün bitanem 5 i çıkarsa en azından için daha rahat eder

sağol bitanem içini ferah tut Allah büyük üç doktıor var türkiyede bu konunun uzmanı Recep has, rIZA mADAZLI VE aTIL yüksel. ben muayene olurken tek sıvı olsaydı takibe alırdık ve geçme ihtimali olurdu demişlerdi . Kısmetimizde ne varsa yaşıyacağız . şanslıyızki teknolji gelişmiş güçlü ol inşallah kötü bir şey yoktur :Saruboceq: