Dantel dışında çeyiz için alternatif fikirler

Konusu 'Çeyizimiz için biz neler aldık ?' forumundadır ve KaRaLaHaNa tarafından 3 Eylül 2008 başlatılmıştır.

3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : KaRaLaHaNa
  1. KaRaLaHaNa

KaRaLaHaNa YaLNıZLıK YoRaR iNSaNı... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar...
    sizden fikir almak istediğim konu şu;
    arnızda çeyiz hazırlayan yada bu dönemi atlatıp çeyiz hazırlamış olanlar vardır.benim sorum şu;dantelden hoşlanmadığınızı düşünün.çeyizde olmazsa olmaz bazı şeyler mutlaka vardır ama mesela mutfağa ve ilk gün yatağınıza neler serdiniz.dantel dışında başka şık alternatifler var mıdır? neler yapabiliriz?

(özellikle mutfak için hele şimdiki mutfaklar bazı takımlar gerçekten iğreti duruyor.olmadanda olmaz diyorlar.ben kullanmayacağım şeylere boşuna o kadar para dökmek istemiyorum)

fikirlerinizi bekliyorum...:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

2. 3 Eylül 2008
  3. TuRuNCu

TuRuNCu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.420
    Ödül Puanları:
    238
    Bende çeyiz hazırlığı yapıyorum canım.
    Mutfakta dantelden hoşlanmayanlardanım.Onun yerine alternatif olarak sade yunan işi denen dantellerden almayı düşünüyorum ben.
    İlk gün yatağa ne serdiniz sorusunu anlamadım.Yatağa ilk gün için özel nevresim takımları var çok hoş.Herhalde ondan sererim CADIARZU

4. 3 Eylül 2008
  5. Burcuxoxzge

Burcuxoxzge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    198
    canım bende dantelden nefter ediyorum. onun için spor tarzım oln takımlar aldım. hem odalarım için hemde mutfak için. bende şu anda çeyiz hazırlıyorum. mesela mutfak çin ranner lı bir takım aldım. bak örtüsü şöyle... [​IMG]

6. 3 Eylül 2008
  7. libra55

libra55 Guest

ben de bu konuda turuncuma katılıyorum..
    dantelden hiç hoşlanmam, evimin hiçbir köşesinde de bulunsun istemem..
    bu nedenle , dantel v.s yapmayıp , evimi tuttuktan sonra uygun bir şeyler almayı düşünüyorum.
    ilk gece yatağa ne tür bir örtü serileceğine gelince , balayına gideceğimiz için öyle bir derdim yok fakat balayı dönüşünde , saf saten kırmızı veya siyah bir nevresim takımı örtmeyi düşünüyorum:eek:

8. 3 Eylül 2008
  9. _SakURa_

_SakURa_ Reyyan - İsmail Kerem <3 Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    mutfağa annemin nakışla yaptığı takımı serdim minicik bi danteli var nakışı çok güzel diye onu serdim ve annecimin el emeği olmasaydı asla evime sokmazdm. şimdi bayıla bayıla kullanıyorum çok şeker çünkü :-)

yatağa da annem normal nevresim takımımı hazırlamış yengemler sersin diye ama onlar sağolsun dantelli etek çarşaflı takın gibi bişi sermişler iğreçti :roflol: tatilden döner dönmez nevresim takımımı serdim :-)

10. 3 Eylül 2008
  11. Selen_Ay

Selen_Ay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.871
    Ödül Puanları:
    163

saten takımlar benimde çok hoşuma gidiyor :jeyyar:

canım senin soruna gelince de hazır alabilirsin, hiç örtü istemiyorum deme malesef biraz abes karşılanıyor bu durum yeni gelin evinde. Hazır bir takım al sonra istemiyorsan yine serme. Ama ilk zamanlar için bişeyler şart kaydirigubbakcemile5

12. 3 Eylül 2008
  13. BenUgurBocugu

BenUgurBocugu CEYİS BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    298
    ben dantelden cok hoşlanıyomm ama cokta aşırı sermem dantel dersem pıke ve nevresımde cok sevıyom ama ılk gun gıdıpte sermem herhalde ogun bıgelsınde artık karar verrım:jeyyar: cok şık bı saten nevresım takımı kırmızı renklı olabılır

14. 3 Eylül 2008
  15. perle_

perle_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bizim buralarda adettir kızlar ilk gün yatağa beyaz nevresim takımı serilir-tatlicadiarzu- nedeni malum:jeyyar:

16. 3 Eylül 2008
  17. KaRaLaHaNa

KaRaLaHaNa YaLNıZLıK YoRaR iNSaNı... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    işte bu zorunluluk sinir bozucu.mutlaka gelen giden ve etraf için gerekli şeyler var.sevenlere sözüm yok zevk meselesidir.ama ben gerçekten danteli görmeye dayanamıyorum.içim sıkılıyor.harika hazır şeyler var.insanın kendisine bıraksalar aynen bende böle yaparım ama işte mecburen.

yatak için mutlaka yatak örtüsü olacak zaten.ama onu çeyiz sermede açık bırakıp alttaki ara yada pike takımını gösteriyorlar ya.beyaz iştende çok şık takımlar var.olur mu ilk gün acaba.çünkü artık hiç güzel örenkte yok.hepsi aynı birbiriyle.

mutfağada takım mecburen alınacak en iyisi hazır ve şık bişiy alıp görüntüyü sağlamak.eve girer girmez hepsini topalrız zatenkaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2

18. 3 Eylül 2008
  19. NAZ__24

NAZ__24 Semih ve Duru*nun annesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.017
    Ödül Puanları:
    188
    Merhabalar bende yeni evlendim 2 ay oldu bende danteli pek sevmem
    ama malumunuzki serildi çok kısa bir sürea.sbenim annem nakış öğretmeni
    çok güzel yapmış olduğu nakışlı oda takımları var ajurlu falan tam takım
    renkli renkli spor duruyor onu kullanıyorum zaten öle pek serecek kadar eşya
    almadık bitane televizyon ünütem var ona seriyorum o şekilde değerlendiriyorum:lepi:
    mutfağımda küçük zaten dolaplarımda beyaz işle işlenmiş peçeteler var hepsi
    harikalar onları serdim ama iyi aklıma geldi onları kaldırıcam artık kirlenmesin
    mutfak için özel takımım var annem meyvelerden işlemişdi oda el nakışı onu sericem
    benim çeyizimde a dan z ye hiç hazır alınıp konmuş bişiy yok nevresim takımlarımı
    bile annem dikdi kendi elleriyle sağolsun allah annelerimize hayırlı ömürler versin inşa.s.