Dar alanlar için alternatif öneriler

Konusu 'Dekorasyonda ip uçları, püf noktaları' forumundadır ve Elif tarafından 22 Mart 2009 başlatılmıştır.

  22 Mart 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.607
  Beğenildi:
  5.137
  Ödül Puanları:
  438
  Merdiven boşlukları, holler, kötü kıvrımlı köşeler sadece temizlik esnasında kullanılır. İşte, size bu boşluklar için öneriler...

  Pencere önü sandık

  [​IMG]
  Balkon penceresinin önüne büyük bir sandık koyun. Üstüne aynı ebatlarda renkli minder dikin. Hem akşamüstü dışarıya bakarak kahve keyfi yapabilir, hem de göz önünde bulunmasını istemediğiniz eşyaları kaldırabilirsiniz.

  Aynalar

  Küçük bir alanda, derinlik ve aydınlık hissi uyandırmak için ayna kullanın. Girintili, çıkıntılı köşelerde raf sistemi ile düzen elde edebilirsiniz. Hiçbir çözüm getiremediğiniz bir duvar ya da boş alana, odanın geri kalanıyla uyumlu ancak farklı bir desende duvar kağıdı kaplayın. Gün ışığı almıyorsa, duvar önüne, gerçeğinden ayrılmayacak başarıdaki yapma çiçeklerden koyun. Belki de en sevdiğiniz köşe orası olacaktır.

  Merdiven altı dolap

  Karanlık bir koridorunuz varsa, açık renge boyayarak aydınlık bir alan elde edebilirsiniz. Dar alanlarda ince ve uzun mobilyalar kullanarak, atıl yerlerden faydalanabilirsiniz. Merdiven altına bir dolap yerleştirerek, sık kullanmadığınız eşyaları saklayacak depolar elde edebilirsiniz.